مرسدس بنز اخیرا به رکورد تولید 500 هزار دستگاه دست یافته و با تولید مدلی خاص این رکورد را جشن گرفته است.

مرسدس بنز کلاس G

مرسدس بنز کلاس G یکی از نمادین ترین خودروهای جهان است. این ماشین از 1979 با همان شکل و شمایل همیشگی و بدنه مکعبی تولید می شود و در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد. 44 سال پس از عرضه، اکنون مرسدس بنز است رکورد تولید 500 هزار دستگاه اشتوتگارترز برای جشن گرفتن این رکورد، پانصد هزارمین دستگاه مونتاژ شده توسط کارخانه Graz در اتریش را به یک مدل خاص و منحصر به فرد تبدیل کرده است.

مرسدس بنز کلاس G ترکیبی از گذشته و حال است

از نظر ظاهری، این خودرو به 280 GE 1986 اشاره می کند و طراحان برخی از عناصر ظاهری آن را از مدل مذکور گرفته اند. اگرچه بدنه کلاس G در چهار دهه گذشته دستخوش تغییرات جزئی شده است، اما خطوط روی بدنه 500000 امین مدل تولیدی شباهت زیادی به نسل فعلی دارد. اما نکته جالب رنگ بدنه این مدل خاص است ست مخصوص سبزیجات که در بدو تولد برای کلاس G قابل سفارش است.

مرسدس بنز کلاس G

برای ارجاع بیشتر به گذشته و ایجاد حسی شبیه به دهه 1980، راهنماهای 500000 امین مدل تولیدی مرسدس بنز کلاس G حاشیه نارنجی دارند. از دیگر عناصر ادعا شده، باید به نشان بزرگ مرسدس روی روکش چرخ یدکی اشاره کرد. رینگ های پنج پره نقره ای و دستگیره در طرح قدیمی است.

مرسدس بنز کلاس G

در داخل کابین، دامنه تغییرات بسیار محدودتر است. صندلی های این مدل خاص G کلاس هستند. روکش پارچه شطرنجی صاحب طرحی که در مدل های قدیمی استفاده می شد. یک دسته مخصوص در سمت دانش آموز وجود دارد که می گوید نه. 500000 روی آن حک شده است. این دسته مانند بدنه سبز رنگ است.

مرسدس بنز کلاس G

اگر از طرفداران SUV معروف کلاس G هستید، حتما می دانید که این خودرو در سال 1979 به پیشنهاد محمدرضا شاه طراحی و تولید شده است. از آن تاریخ تاکنون، این شاسی بلند آفرود با همکاری مرسدس بنز و استایر-دایملر-پوچ توسعه یافته است که بعداً توسط Magna Steyr خریداری شد. گراتس، اتریش مونتاژ می شوند.

در طول چهار دهه گذشته، مرسدس بنز کلاس G را با اتاق های بسیار متنوع ارائه کرده است. این ماشین به دلیل ترکیب قابلیت های آفرود بالا با کابینی مجلل و البته بدنه ای متمایز اون خیلی معروفه شاید بدانید که نسخه الکتریکی این خودرو به نام EQG در راه است.

دیدگاهتان را بنویسید