یک گزارش جدید می گوید که 80 درصد از کارمندان توییتر دیگر در استخدام این شرکت نیستند و این شبکه اجتماعی در حال حاضر 1300 کارمند دارد.

توییتر

اسناد داخلی توییتر نشان می دهد که این شرکت از زمان ورود ایلان ماسک حدود 80 درصد از کارکنان خود را اخراج کرده است و اکنون حدود 1300 کارمند دارد. یکی از کارمندان فعلی می گوید این شرکت کمتر از 550 مهندس تمام وقت احتمالاً در پایدار نگه داشتن سرویس ها و تلاش برای افزودن ویژگی های جدید به طور همزمان با مشکل مواجه خواهید شد.

بر اساس اسناد به دست آمده توسط CNBC، توییتر در حال حاضر تقریبا 1300 کارمند 75 نفر از آنها به زودی شرکت را ترک خواهند کرد. شامل 40 نفر از تیم مهندس. علاوه بر این، تیم اعتماد و ایمنی توییتر به کمتر از 20 کارمند تمام وقت کاهش یافته است.

اسناد داخلی شرکت تقریباً در حال حاضر آن را نشان می دهد 1400 کارمند کاربران توییتر همچنان حقوق می گیرند، اما مجبور نیستند وظایف قبلی خود را انجام دهند. بسیاری از آنها پس از دریافت ایمیلی از ایلان ماسک برای آغاز عصر توییتر 2.0 استعفا دادند.

کاهش تعداد کارمندان توییتر برای توسعه این پلتفرم مشکل ساز خواهد شد

به گفته مهندسي كه توييتر را كنار گذاشته، كمبود كاركنان حفظ ثبات در سرويس‌ها و توسعه ويژگي‌هاي جديد را دشوار مي‌كند. این شخص که نخواست نامش فاش شود، گفت که پایگاه کد توییتر بسیار بزرگ است و نگهداری آن نیازمند دانش بسیاری از پلتفرم ها و زبان های برنامه نویسی است. او می‌گوید که چون تعداد زیادی از نیروهای کدآگاه از هم جدا شده‌اند، آموزش نیروهای جدید کار آسانی نخواهد بود.

ایلان ماسک به حدود 130 کارمند دیگر شرکت های خود از جمله تسلا، اسپیس ایکس و شرکت بورینگ اجازه داده است که در توییتر کار کنند. او از زمان تصدی این شرکت با انتقادات شدید سهامداران تسلا مواجه شده است. این گروه از سهامداران معتقدند مشغله کاری ماسک باعث شده است که او نتواند به اندازه کافی برای رانندگی تسلا تمرکز کند. علاوه بر این، فروش احتمالی میلیاردها دلاری سهام این شرکت خودروسازی برای پرداخت هزینه خرید توییتر، واکنش سهامداران را به همراه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید