ایستگاه فضایی حلقه می تواند میزبان 8 نفر باشد و برای آنها جاذبه مصنوعی ایجاد کند.

حلقه ایستگاه فضایی ایرباس

ایرباس از مفهوم جدیدی به نام LOOP رونمایی کرده است که به نظر می رسد می خواهد ایده تولید گرانش مصنوعی در فضا را پیاده کند. این ایستگاه فضایی می تواند میزبان باشد 8 فضانورد در اوایل دهه 2030 به فضا پرتاب خواهد شد.

ایرباس در یک بیانیه مطبوعاتی در مورد طراحی یک ایستگاه فضایی جدید به نام قسمت رونمایی از واحد چند منظوره 8 متر قابل سفارشی سازی در سه طبقه هر سه طبقه توسط تونلی که میزبان یک گلخانه فضایی خواهد بود به هم متصل خواهند شد.

این حلقه برای حمل با سیستم پرتاب استارشیپ اسپیس ایکس و سایر موشک های سنگین طراحی شده است. یکی از ویژگی های اصلی این گیاه گنجاندن یک عرشه با مکانیزم گریز از مرکز است که تولید می کند. گرانش مصنوعی به این ترتیب فضانوردان می توانند از حالت معلق فضا در این سطح دور شده و با مشکلات ناشی از ماندن طولانی مدت در شرایط بی وزنی مواجه نشوند.

Airbus LOOP کابین داخلی بزرگتری خواهد داشت

این حلقه همچنین دارای سقفی برای فضانوردان، سکویی برای آزمایش های علمی و گلخانه خواهد بود. ایرباس می گوید ایستگاه فضایی اش در مقایسه با مدل های مشابه، محیط داخلی بزرگتر به فضانوردان ارائه شد.

ایرباس در بیانیه ای اعلام کرد: «ایرباس لوپ به گونه ای طراحی شده است که فضای طولانی مدت را برای سرنشینان راحت و لذت بخش کند و در عین حال امکان عملیات کارآمد و پایدار در فضا را فراهم کند». این ایستگاه بر اساس همه چیزهایی است که در طول دهه‌ها آموخته‌ایم و از پتانسیل فناوری‌های آینده برای حمایت از آینده بشریت در فضا نهایت استفاده را خواهد برد.»

ایرباس می گوید که حلقه می تواند تا اوایل سال 2030 آماده برای پرتاب انتظار می رود که در این زمان با پایان ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) روبرو شویم. در صورتی که چین ایستگاه فضایی خود را بسازد، ناسا به دنبال گزینه های مختلفی برای جایگزینی ایستگاه فضایی بین المللی است و Loop می تواند یکی از آنها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید