تحلیلگر مورگان استنلی می‌گوید کاهش اپ استور اپل در ماه سپتامبر بزرگترین کاهش درآمد آن فروشگاه از زمان ثبت داده‌ها بوده است.

فروشگاه برنامه

بر اساس یادداشت یک تحلیلگر مورگان استنلی، درآمد خالص اپ استور در ماه سپتامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد کاهش یافته است. این کاهش بزرگترین کاهشی است که شرکت از زمان اولین گزارش درآمد اپ استور شاهد بوده است.

اریک وودرینگ، تحلیلگر مورگان استنلی می گوید این بخش بازی ها بزرگترین دلیل کاهش درآمد این بخش به دلیل صنعت بازی نسبت به سال گذشته بود کاهش 14 درصدی او تجربه دارد و به استثنای مناطقی مانند چین، تایوان و کره جنوبی، رشد درآمد خالص اپ استور در 10 بازار برتر منفی بوده است. این ده بازار 87 درصد این درآمد اپ استور را تشکیل می دهد.

وورینگ تحلیل خود را بر اساس داده‌های Sensor Tower ارائه کرد که اپل می‌گوید حدود سپتامبر است 6.9 میلیارد دلار از اپ استور، در حالی که سال گذشته این رقم 7.2 میلیارد دلار بود. این شرکت ادعا می کند که درصد اختلاف بین تجزیه و تحلیل آن و مورگان استنلی احتمالاً به دلیل گرد کردن اعداد است. Sensor Tower همچنین می گوید Google Play در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است 8 درصد کاهش داشته است درآمد برآورده شده است.

کاهش درآمد اپل اپ استور به دلیل سلامت عمومی اقتصاد است

فروشگاه برنامه

مورگان استنلی اپل را مقصر کاهش سود می داند فروپاشی اقتصاد جهانی شناخته شده. ظاهراً مردم در حال حاضر پول خود را صرف اقلام ضروری می کنند تا کالاهای دیجیتال. وودرینگ گفت: “ما معتقدیم آخرین نتایج اپ استور به وضوح نشان می دهد که مصرف کنندگان هزینه های اپ استور را در اولویت قرار نمی دهند زیرا آنها درآمد خود را به سایر حوزه های نیاز خود اختصاص می دهند.”

مورگان استنلی معتقد است فصلی که در دسامبر به پایان می رسد می تواند به دلیل هفته فروش ویژه و نوسانات نرخ ارز کمی بهتر باشد. شایان ذکر است که اپل اخیرا برای جبران کاهش ارزش ارزها نسبت به دلار، قیمت اپلیکیشن ها و پرداخت های درون برنامه ای را در چندین کشور مختلف اروپا و آسیا افزایش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید