این دو شرکت که از سال 2015 در دعوای حقوقی بوده اند، قول داده اند که همکاری نزدیک تری داشته باشند.

اریکسون

یک شرکت اریکسون اریکسون اعلام کرد که با سیب برای پایان دادن به اختلاف بین دو شرکت بر سر استفاده از پتنت های مربوط به فناوری سلولی، قرارداد مجوز اختراع امضا شد.

اختلاف بین این دو شرکت به اوایل سال 2015 برمی گردد. زمانی که آنها از یکدیگر به خاطر ده ها حق ثبت اختراع مربوط به فناوری سلولی اریکسون مورد استفاده در برخی از محصولات اپل مانند آیفون و آی پد شکایت کردند.

این دو شرکت در اواخر سال 2015 یک قرارداد هفت ساله مجوز ثبت اختراع را امضا کردند که به نظر می رسید به اختلافات پایان دهد. اما در اواخر سال 2021 و اوایل سال 2022، با نزدیک شدن به پایان معامله، شرکت‌ها نتوانستند در مورد شرایط تمدید قرارداد و ثبت اختراعات اضافی مربوط به فناوری جدیدتر 5G به توافق برسند.

سال گذشته، اپل از اریکسون به دلیل مذاکره در مورد پتنت های مخابراتی با استفاده از تاکتیک های قلدری شکایت کرد و سپس اریکسون از اپل به دلیل نقض مجوز ثبت اختراع 5G شکایت کرد.

اپل و اریکسون

حل مشکلات حقوقی اپل و اریکسون

با اعلام امروز، اریکسون و اپل یک توافقنامه چند ساله جدید برای صدور مجوز پتنت های مرتبط با تلفن همراه و حقوق دریافت پتنت های اضافی امضا کردند. کریستینا پترسون، مدیر مالکیت معنوی در اریکسون، در بیانیه شرکت می گوید:

ما بسیار خرسندیم که دعوای قضایی با اپل را با این توافق حل و فصل می کنیم، که از نظر استراتژیک برای برنامه های مجوز 5G ما مهم است. این به هر دو شرکت اجازه می دهد تا تمرکز بیشتری بر ارائه بهترین فناوری به بازار جهانی داشته باشند.”

علاوه بر مجوز ثبت اختراع، این توافق نامه شامل تعهدات دیگری برای افزایش همکاری بین دو شرکت در زمینه هایی مانند “تکنولوژی، قابلیت همکاری و توسعه استانداردها” است.

دیدگاهتان را بنویسید