اپل کارمندان زیادی دارد اما آیا همه حقوق آنها پایمال شده است؟

سیب

اپل سال هاست که به عنوان یکی از موفق ترین و بزرگ ترین شرکت ها در حوزه فناوری شناخته می شود. در نتیجه کارمندان زیادی دارد. با این حال، آیا می توان نتیجه گرفت که قوانین عمل کوپرتینویی منطقی و منصفانه است؟ به گزارش بلومبرگ به نقل از مقررات کار در ایالات متحدهاپل قوانین محدود کننده ای را برای کارمندان خود اعمال می کند و حقوق آنها را نقض می کند. ظاهراً کارکنان این شرکت حق اظهار نظر دارند حقوق حتی خودشان را هم ندارند.

پیش از این، وال استریت ژورنال گزارش داده بود که اپل برخلاف رقبای خود با ایجاد سیاست‌های تجاری هوشمندانه و محتاطانه توانسته است از تعدیل نیرو در مقیاس بزرگ جلوگیری کند. چند روز بعد، اکنون می شنویم که سیاست های کوپرتینویی آزادی زیادی به کارمندان نمی دهد. شورای ملی روابط کار آمریکا یا به اختصارNLRBمردم را از چنین موضوعی مطلع کنید.آنها بیان می کنند که اقدامات و مداخلات مدیران ارشد اپل منجر به اعمال محدودیت و مجبور شدن کارمندان به انجام برخی رفتارها می شود.

اپل تهدید کرده است که در صورت فاش شدن سیاست هایش، کارکنان خود را اخراج خواهد کرد

تیم کوک اپل

این تحقیقات توسط تنظیم کننده کار ایالات متحده به دلیل شکایت دو کارمند سابق اپل به نام “شر قرمز مایل به قرمز“و”اشلی گویچشروع شد. یوویچ برای افشای اطلاعات محرمانه در مورد کوپرتینوها در طول سال 2021 اخراج کن تبدیل شده بود. البته فقط به خاطر مطلع بودنش می گوید شرایط بهداشتی نامناسب محل کار او اصلاح شده است. در شکایت خود، این دو کارمند ادعا کردند که اپل از بحث در مورد دستمزد، ساعات کاری، مزایا و سایر شرایط کاری کارمندان جلوگیری کرده است. همه اینها نوعی بی عدالتی در حق کارکنان محسوب می شود. کوپرتینویی ها همچنین مصاحبه و صحبت در این مورد با رسانه ها را ممنوع کردند. همچنین، خانم یوویچ همچنان مدعی شد که تیم کوک آنها را تهدید به مجازات کرده است تا دیگر قوانین تجاری اپل را افشا نکنند. این ایمیل گفت:

ما افشای اطلاعات محرمانه خود را تحمل نمی کنیم، چه افشای اطلاعات محصول یا جلسات سری. افرادی که اطلاعات داخلی را افشا می کنند به اینجا تعلق ندارند.”

تیم کوک

سخنگوی سازمان تنظیم مقررات کار ایالات متحده به صراحت اعلام کرد که اگر اپل این مشکل را برطرف نکند، مخالف خواهد بود. منافع این شرکت اپل هنوز در مورد این حادثه اظهار نظر نکرده است، اما این شرکت بارها محیط کاری دوستانه، گرم و باز را که برای کارمندان خود فراهم می کند، تبلیغ کرده است. بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که شرکت بزرگی مانند اپل چنین رفتار غیرحرفه ای با کارمندان خود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید