عربستان سعودی برای تنوع بخشیدن به اقتصاد خود و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی، 38 میلیارد دلار در بازی های الکترونیکی سرمایه گذاری می کند.

پادشاهی عربستان سعودی این کشور به دنبال راه های مختلف درآمدزایی در آینده است و نمی خواهد اقتصادش وابسته به نفت بماند. از این حیث این کشور با پایتخت 38 میلیارد دلار (142 میلیارد ریال سعودی)، می خواهد تا سال 2030 به یک مرکز جهانی تبدیل شود بازی های ویدیویی (ورزش های الکترونیکی) تبدیل می شود.

صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان سعودی، Savvy Games Group، این سرمایه گذاری را انجام می دهد. بر اساس گزارش ها، 50 میلیارد ریال سعودی برای خرید و توسعه یک ناشر بازی و 70 میلیارد ریال سعودی برای خرید سهام شرکت های بازی سازی هزینه می شود.

علاوه بر این، عربستان سعودی 20 میلیارد ریال در شرکت های بالغ در صنعت بازی و 2 میلیارد ریال در شرکت های نوظهور در صنعت بازی و ورزش های الکترونیکی سرمایه گذاری می کند.

صنعت بازی علاقه زیادی به عربستان سعودی دارد

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی و رئیس هیئت مدیره گروه Savvy گفت که این کشور می خواهد اقتصاد خود را با پتانسیل صنعت بازی گسترش دهد.

ما در حال بهره برداری از پتانسیل های دست نخورده صنعت بازی برای تنوع بخشیدن به اقتصاد خود هستیم. ما می خواهیم نوآوری در این صنعت را پیش ببریم و سرگرمی و رقابت بازی های الکترونیکی را در سراسر کشور گسترش دهیم.

این اولین بار نیست که عربستان سعودی از سرمایه گذاری در آن امتناع می کند بازی های ویدیویی و در گذشته این کشور به یک سرمایه گذار فعال در این صنعت تبدیل شده است. در گذشته، صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان بخشی از سهام شرکت ها بود اکتیوژن بلیزاردو حتی هنرهای الکترونیکی نینتندو من خریدم

علاوه بر این، Savvy قبلاً سهامی در Embracer Group AB و همچنین بخش بازی‌های الکترونیکی گروه مدرن تایمز 1.05 میلیارد دلاری به دست آورده بود.

مدیر عامل Savvy برایان وارد است. فردی که در گذشته رئیس استودیوهای جهانی اکتیویژن بلیزارد بود.

همه این سرمایه گذاری ها نشان می دهد که پادشاهی عربستان سعودی نمی خواهد اقتصادش در آینده متکی به درآمدهای نفتی باشد و از هم اکنون در زمینه هایی شروع به کار کرده است که می تواند در آینده مزایای بی شماری برای این کشور عربی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید