آزمایش خون در منزل

در پی همه‌گیری کرونا تعداد افرادی که برای آزمایش خون به آزمایشگاه می‌روند کاهش یافته‌است. در نتیجه، بیماران بیشتری ترجیح می‌دهند که در صورت امکان، آزمایش خود را در منزل انجام دهند. انجام آزمایش خون در منزل به شما این فرصت را می‌دهد کارهای آزمایشگاهی خود را به راحتی در خانه انجام دهید.

آزمایش خون در منزل به چه معناست؟

آزمایش خون در منزل روشی مطمئن برای انجام طیف گسترده‌ای از آزمایش‌های غربالگری سلامت و آزمایش‌های تشخیصی بدون نیاز به ترک خانه است. آزمایش خون برای بررسی بسیاری از بیماری‌های رایج مانند دیابت، عفونت‌های ویروسی و باکتریایی، کم‌خونی، تست تشخیص کرونا و برخی از انواع سرطان استفاده می‌شود. این آزمایش‌ها می‌تواند به شما و ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی شما کمک کند تا سلامت کلی شما را کنترل کنند، زیرا از آزمایش‌های خون به طور گسترده به عنوان یک شیوه کلی برای غربالگری پیشگیرانه استفاده می‌شود.

آزمایش در منزل

در شرایط کنونی بسیاری از بیماران به دلیل وجود بیماری کرونا برای به حداقل رساندن شیوع ویروس، آزمایش‌های معمول و مراقبت‌های پزشکی را به تعویق می‌اندازند. برخی از آزمایشگاه‌ها کاهش ۴۰ درصدی مراجعه کنندگان آزمایش خون را گزارش کرده‌اند. اما انجام آزمایش خون در منزل می‌تواند راه حلی برای کاهش این نگرانی‌ها باشد.

افزایش دسترسی به آزمایش در خانه جایگزین مناسبی برای انتظارهای طولانی در مطب پزشک به وجود آورده ‌است. آزمایش در خانه شامل مجموعه گسترده‌ای از آزمایش بارداری، آزمایش دیابت و تشخیص سرطان گرفته تا آزمایش کم‌خونی و آزمایش کرونا می‌شود. بسیاری از آزمایش‌های خون را می‌توان با استفاده از کیت‌های آزمایش خانگی انجام داد و به شما این امکان را می‌دهد که بدون بیرون رفتن، به نتایج با کیفیت برسید. ممکن است همچنان برای آزمایش خون خاص نیاز به مراجعه به آزمایشگاه داشته باشید که این صورت هم کافی است با یکی از مراکز تفسیر آزمایش آنلاین تماس بگیرید.

این تغییرات باعث شده ‌است که موسسات بهداشتی شیوه‌ها و فناوری‌های جدیدی اتخاذ کنند که بیماران را قادر می‌سازد تا آزمایش‌های خود را در حالی که در خانه خود هستند انجام دهند. این مراکز مجموعه‌ای از ارتباطات را ایجاد کرده‌اند که شامل تعاملات مجازی با بیماران و همچنین اعزام تیم کارشناسی برای انجام آزمایش در منزل می‌شود.

آیا تست خون در منزل به نسخه پزشک نیاز دارد؟

باید گفت پاسخ این سوال بسته به نوع آزمایشی است که قصد دارید انجام دهید. به طور معمول بسیاری از آزمایش‌های رایج مثل آزمایش قند خون، تست کرونا، کم‌خونی و…. بدون نسخه پزشک نیز قابل انجام است. اما بعضی آزمایش‌های تخصصی مثل تشخیص سرطان به نسخه پزشک نیاز دارد. البته اگر به مرکز معتبری برای انجام آزمایش در خانه مراجعه کنید به مشکل برنمی‌خورید. زیرا این مراکز غالبا از تیم کامل پزشکی تشکیل شده‌اند که در صورت نیاز با مشورت با پزشک آن‌ها می‌توانید نسخه انجام آزمایش را هم دریافت کنید.

آزمایش خون در منزل

مزایای استفاده از خدمات آزمایش در منزل

آزمایش خون از گذشته تاکنون به عنوان یک استاندارد طلایی برای نظارت بر سلامت شناخته می‌شود، اما آزمایش سنتی معمولا دست و پا گیر و زمان‌بر هستند. در روش آزمایش حضوری ناچارید ابتدا با پزشک وقت ملاقات بگیرید، درخواست انجام آزمایش کنید و سپس برای تهیه نمونه خون به آزمایشگاه بروید. پس از انجام آزمایش، نتایج شما برای پزشکتان ارسال می‌شود، به این معنی که برای دریافت نتایج آزمایش باید یک نوبت دیگر بگیرید. اما آزمایش خون در خانه، تمام مراجعات مطب و آزمایشگاه را حذف می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که آزمایش آنلاین سفارش دهید و نتایج  را هم در عرض چند روز به صورت آنلاین دریافت کنید. آزمایش در منزل مزایای بسیار زیادی دارد که تعدادی از آن‌ها را در ادامه شرح خواهیم داد.

۱. دسترسی برای همه

با آزمایش در منزل، بیمارانی که دور از مراکز آزمایشگاهی زندگی می‌کنند مجبور نیستند برای خون‌گیری به مراکز درمانی مراجعه کنند. فن‌آوری‌های بهداشت از راه دور، مانند مانیتورهای بی‌سیم قلب و دستگاه‌های کنترل از راه دور، پزشکان را قادر می‌سازد تا از راه دور بر بیمار خود نظارت داشته باشند و آزمایش‌های خونی را که بیمار لازم دارد به صورت آنلاین بیمار تجویز کنند. علاوه بر این، بیماران از طریق ایمیل و پلتفرم‌های چت ویدیویی و موارد دیگر، به پزشک خود دسترسی دارند.

۲. راحتی انجام آزمایش

بسیاری از آزمایش‌های خانگی با کیت‌های ساده قابل انجام هستند. این کیت‌ها شامل جمع‌آوری نمونه‌ کوچکی از خون کوچک روی نوک جاذب دستگاه است. این روش تجربه بیمار را بهبود می‌بخشد، زیرا استفاده از آن نسبت به سایر دستگاه‌های خودنمونه‌گیری ساده‌تر است و نسبت به خون‌گیری درد و استرس کمتری دارد.

در بسیاری از آزمایش‌ها بیماران می‌توانند نمونه‌های دقیق خون را خودشان در خانه جمع‌آوری کنند و تعداد ویزیت‌های مورد نیاز برای پیگیری مراقبت‌های بهداشتی، مانند نظارت بر داروی درمانی را به حداقل برسانند. و فقط برای تفسیر آن با یک مرکز بهداشتی برای تفسیر آزمایش آنلاین تماس بگیرند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای تفسیر نتایج آزمایش آنلاین‌ خود با مجموعه درمانی و مراقبتی هومکا تماس بگیرید.

نمونه گیری در منزل

۳. ایمنی

آزمایش خون در خانه ایمنی را هم برای بیماران و هم برای ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی افزایش می‌دهد. بیماران برای جمع آوری یا آزمایش خون نیازی به مراجعه به کلینیک ندارند. در عوض، کیت‌های نمونه‌گیری و در صورت نیاز تیم پزشکی برای آزمایش خون به منزل بیمار فرستاده می‌شود. کارشناسان نمونه‌های خون را تهیه کرده و نتیجه آن را در سریع‌ترین حالت به صورت آنلاین در اختیار بیمار قرار می‌دهند.

۴. پوشش کامل و پشتیبانی حرفه‌ای

آزمایش خون در خانه به گونه‌ای طراحی شده‌است که روشی ساده و بدون دردسر برای آگاهی از سلامت خود در اختیار شما قرار دهد. از این آزمایش‌ها‌ می‌توان برای بررسی طیف وسیعی از شرایط حاد و مزمن استفاده کرد. آزمایش خون به تنهایی به ندرت اطلاعات کافی برای تشخیص قطعی ارائه می‌دهد. نتایج آزمایشی که خارج از محدوده طبیعی قرار می‌گیرند، معمولا نیاز به بررسی بیشتر توسط پزشک دارند.

این باعث می‌شود که اهمیت مرکزی که برای انجام آزمایش خون در منزل انتخاب می‌کنید دوچندان شود. زیرا بعضی مراکز معتبر این شرایط را به وجود آورده‌ا‌ند که در صورت نیاز بتوانید قبل از انجام آزمایش یا بعد از آن با پزشک مشورت کنید و تفسیر نتایج خود را دریافت کنید. اگرچه همه روش‌های آزمایش خون در خانه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تجربه خوبی برای بیمار رقم بزنند، اما لازم است مطمئن شوید مرکز بهداشتی انتخابی شما با پشتیبانی حرفه‌ای همراه باشد. به دنبال مراکزی باشید که اگر سؤالات بیشتری در مورد آزمایش خود داشتید یا برای انتخاب آزمایش خون مناسب شرایط خاص خود به مشاوره نیاز داشتید، بتوانید از طریق چت، ایمیل یا تلفن با آن‌ها تماس بگیرید. استفاده از خدمات آزمایش در منزل هومکا به شما کمک می‌کند که بتوانید قبل از انجام آزمایش با کارشناسان خبره مشورت کنید و تفسیر نتایج خود را به صورت کاملا آنلاین دریافت کنید.

آیا آزمایش خون در خانه قابل اعتماد است؟

جالب است بدانید آزمایش‌ خون در خانه به اندازه آزمایش‌هایی که به حضوری در کلینیک پزشکی، آزمایشگاه یا بیمارستان انجام می‌دهید قابل اطمینان است. همه روش‌های تست خانگی با همان استانداردهایی انجام می‌شود که در آزمایشگاه‌های حضوری رعایت می‌شود. در صورتی که شما برای آزمایش در خانه با یک مرکز معتبر تماس بگیرید، می‌توانید اطمینان داشته باشید که همان نتایجی را به دست می‌آورید که آزمایش حضوری در اختیار شما می‌گذارد، زیرا این آزمایش‌ها نیز در آزمایشگاه‌های پزشکی با گواهینامه CLIA پردازش می‌شوند.

آیا تست کرونا در منزل نیز قابل انجام است؟

باید گفت خوشبختانه این امکان نیز اکنون فراهم است. شما برای انجام انواع تست‌های کرونا که شامل تست آنتی‌ژن، تست PCR و تست آنتی بادی می‌شود‌‌ می‌توانید با مراکز معتبر مانند هومکا تماس بگیرید و آزمایش را با خیال راحت در منزل خود انجام دهید.

آزمایش کرونا در منزل

آزمایش خون در منزل را به هومکا بسپارید

از آنجایی که به دلیل شیوع کرونا بسیاری از بیماران از خونگیری و آزمایش حضوری خودداری می‌کنند، آزمایش خون در خانه اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده‌است. آزمایش خون در واقع تصویر مهمی از سلامت کلی فرد را نشان می‌دهد. آزمایش خون به شناسایی اولیه هر بیماری در بدن شما کمک می‌کند. تشخیص زودهنگام برای درمان بیشتر بیماری‌های تهدید کننده حیات و یا برای جلوگیری از پیشرفت آنها ضروری است.

خوشبختانه مجموعه بهداشتی و درمانی هومکا این شرایط را فراهم کرده که در صورت نیاز تمام آزمایش‌های خون خود را به راحتی و با قیمتی ارزان‌تر در منزل انجام دهید. هومکا با ارسال تیمی از کارشناسان حرفه‌ای و با مدرن‌ترین تجهیزات آزمایش در خانه را انجام داده و نتایج آن را در سریع‌ترین حالت ممکن و به صورت آنلاین در اختیار شما شما قرار خواهد داد. همچنین برای مشاوره در مورد انتخاب آزمایش مناسب و تفسیر نتایج آزمایش‌هایی که قبلا انجام داده‌اید نیز می‌توانید از کارشناسان هومکا کمک بگیرید. اگر ساکن تهران، کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز یا رشت هستید و قصد استفاده از خدمات آزمایش در منزل هومکا را دارید کافی است برای ثبت درخواست روی لینک زیر کلیک کنید. همچنین در صورت نیاز به مشاوره می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۶۷۳۷۱ تماس بگیرید و برای مشاهده سایر خدمات هومکا به سایت ما به نشانی www.homeca.ir مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید