نشریات چینی گزارش داده اند که شیائومی همچنین اخراج کارگران چندین واحد از تجارت خدمات تلفن همراه و اینترنت خود را آغاز کرده است. بر اساس این گزارش ها، غول فناوری چینی قصد دارد نیروی کار خود را…

شیائومی

نشریات چینی گزارش دادند که این شرکت شیائومی همچنین شروع به اخراج کارگران از چندین واحد خدمات تلفن همراه و اینترنتی خود کرد. بر اساس این گزارش ها، غول فناوری چینی در حال برنامه ریزی برای افزایش نیروی کار خود است حدود 15 درصد نزول کردن.

رویترز به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست مستقر در هنگ کنگ، توضیح می دهد که کارکنان اخراج شده شیائومی گزارش هایی از مشاغل و کاهش کارکنان این شرکت را در شبکه های اجتماعی چینی مانند Weibo منتشر کرده اند.

در ادامه این گزارش آمده است که تعداد کارمندان شیائومی تا 30 سپتامبر 35314 نفر بوده است که از این تعداد بیش از 32000 نفر در چین مشغول به کار بودند و اکنون این تصمیم ممکن است هزاران کارگر را تحت تأثیر قرار دهد که بسیاری از آنها اخیراً در چین اخراج شده اند. آنها در آذرماه سال گذشته طی مراحل استخدام به این شرکت پیوستند.

کاهش همزمان درآمد شیائومی

تخفیف شیائومی

در ماه نوامبر، شیائومی کاهش 9.7 درصدی درآمد در سه ماهه سوم سال را گزارش کرد که تحت تأثیر محدودیت‌های Covid-19 در چین و همچنین کاهش تقاضای مصرف‌کننده قرار گرفت. این غول چینی همچنین اعلام کرد که درآمد حاصل از فروش گوشی های هوشمند که حدود 60 درصد از کل فروش آن را تشکیل می دهد، نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد کاهش یافته است.

این گزارش در حالی منتشر شد که علاوه بر شیائومی، بسیاری از شرکت های فعال در حوزه فناوری نیز با مشکلاتی مواجه هستند که آنها را مجبور به کاهش هزینه کرده است. از جمله این شرکت ها می توان به توییتر اشاره کرد که پس از روی کار آمدن ایلان ماسک تصمیم گرفت تا قدرت زیاد کارکنان خود را تعدیل کند و این روند همچنان ادامه دارد. اخیراً بخشی از تیم زیرساخت توییتر اخراج شده است. اچ پی شرکت دیگری است که تصمیم به اخراج 6000 کارگر خود در سه سال آینده گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید