طراحی وبسایت به وجود آوردن وب است،اما یک سوال آیا وبسایت غذا نمی خواهد؟غذای وبسایت سئو است.شما باید وبسایت تان را سئو کنید تا در کسب و کارتان موفق باشید.باما در ادامه ی این مقاله همراه باشید.

مقدمه
سلام خدمت شما دوستان عزیز امروز و در این مقاله می خواهم در مورد سئو با شما توضیح دهم.سئو درر طراحی وبسایت به معنای واقعی کلمه باید با گوگل دوست باشید تا گوگل هم با شما دوست باشید.سئو به معنای حرفه ای یعنی بهینه سزی موتور های جستجو.

باید با گوگل دوست باشید.
معنای دوست بودن با گوگل یعنی اینکه طبقق الگوریتم و قوانین گوگل عمل کنید،وقتی شما برای طراحی وبسایت تمام قوانین استاندارد گوگل را رعایت می کنید،آن وقت با گوگل دوست می شوید.
فقط دوست بودن کافی نیست!
طراحی وبسایت به معنای پدید آوردن یک وبسایت است.می خواهم این موضوع رو با یک مثال براتون توصیح بدهم.
فرض کنید که شما یک جوجه خروس را پرورش می دهید.آیا فقط پرورش دادن آن کافی است؟خیر جوجه یک موجو زنده است،بنابراین به آب و غذا احتیاج دارد تا زنده بماند.
وبسایت هم به این صورت است شما طراحی وبسایت را انجام می دهید،ولی کافی نیست شما باید به وبسایت تان غذا بدهید تا زنده بماند و غذای وبسایت هم سئو سازی وبسایت است.شما فقط اگر یک طراحی وبسایت را انجام دهید ولی برای بالا بردن وبسایت  تان به صدر گوگل تلاش نکنید به قول معرف همان بهتر که طراحی وبسایت را انجام ندهید.

بعد از دوست شدن با گوگل چیکار کنم؟
در ابتدا توضیح داده شده که باید با گوگل دوست شد،خب فقط دوست شدن با گوگل کافی نیست.شما باید بعد از دوست شدن با گوگل باید یک وبسایت  زنده برای او ایجاد کنید.یعنی برای وبسایت خود محتواهای قوی  و مخاطب پسند ایجاد کنید.مطالبی که وقتی مخاطب آن را مطالعه می کند،بتواند از آن  مطلب استفاده کند و به طور واضح تر مطلب به درد مخاطب بخورد.

بعد دوست شدن با گوگل باید چیکار کرد؟

سئو فقط قرار دادن محتوا است؟
سئو فقط به معنای گذاشتن محتوای ایده آل و مخاطب پسند نیست، بلکه  باید وبسایت شما از چند نظر دیگر بهینه باشد،تا گوگل وبسایت شما را بپسندد.
معنای پسندیدن گوگل چیست؟
وقتی شما طراحی وبسایت را شروع می کنید و یک وبسایت برای خودتان طراحی می کنید،در اینجا بحث طراحی وبسایت به پایان رسیده و الان بخش سئو آ؛آز می شود.

سئوداخل وبسایت چیست؟
سئو داخلی در طراحی وبسایت به صورت دستی انجام می شود.شما به طور مستقیم  می توانید به کدهای وبسایت،مقالات وبسایت،عکس ها،متن ها،پیوند ها دسترسی خواهید داشت و می توانید آن ها به صورت دلخواه شخصی سازی کنید
.
سئو داخل وبسایت یا (on page seo)چیست؟

سئو خارج از وبسایت چیست؟
در قسمت قبل برای شما توضیح دادیم،که سئو داخلی چیست در این بخش می خواهیم،سئوخارجی به یک نوع سئو گفته می شود.که شما به آن دسترسی ندارد و همین طور که از اسمش پیداست خارج از وبسایت شما است.در کل به اتفاقاتی که خارج وبسایت می افتد سئو دیگر وبسایت گفته می شود.این نوع سئو تاثیر به سزایی در سئو وبسایت شما خواهد داشت.

بک لینک در طراحی وبسایت جیست؟
بک لینک به پیوند هایی که از یک وبسایت خارجی به وبسایت شما داه می شود.در اینجا منظور از نام بردن یعنی اینکه یک وبسایت لینک وبسایت شما یا لینک مقالات شما را در مقاله هایش بیان کند و کاربران آن وبسایت وقتی روی لینک کلیک می کنند،به وبسایت شما راه پبدا می کند و این اتفاق برای  گوگل بسیار مهم خواهد بود.اگر وبسایتی بک لینک نداشته باشد،آن وبسایت مورد تایید گوگل قرار نمی گیرد.
بک لینک درطراجی وبسایت چیست؟

انواع سئو کار ها

سئوکارکلاه سفید
سئوکار سفید یا سئو کار کلاه سفید به فردی گفته می شود که بر اساس قوانین و نکات گوگل سئوسازی وبسایت را انجام می دهد.به طور راحت تر به فردی که به طور قانونی و کاملا عادی وبسایتی را سئو می کند.
سئوکار کلاه سیاه
سئوکار سیاه یا سئوکار کلاه سیاه به طور کامل بلعکس سئوکار کلاه سفید است.سئوکار کلاه سیاه با استفاده از روش ها و تکنیک هایی الگوریتم های گوگل را دور زده و وبسایت را سئو می کند.به طور راحت تر سئو کار سیاه به طور غیر قانونی وبسایتی را سئو می کند..

سئوکار کلاه خاکستری
اگر شما در این فکر هستید که سئو کار کلاه خاکستری بین سئوکار سیاه و سئوکار سفید است،کاملا در اشتباه هستید.سئو کار خاکستری یا سئوکار کلاه خاکستری به فردی گفته می شود،که اگر گوگل از وجود آن با خبر شود، آن وبسایتی که سئوکار خاکستری در حال سئو آن است به طور کامل مسدود می کند.به صورت راحت تر سئوکار نمی خواهد کار قانونی انجام دهد،بلکه قصد انجام کار غیر قانونی را دارد.

چند نوع سئوکار در دنیای وب وجود دارد؟

مهمترین مرحله های سئو در طراحی وبسایت چیست؟
برای سئوسازی وبسایت باید فردی بسیار صبور باشید تا بتوانید وبسایت تان را سئو کنید.سئو به صبر و تلاش مداوم نیاز دارد.برای اینکه بتوانید در سئوسازی وبسایت موفق شوید،باید باتوجه به مراحل زیر پیش بروید.

چه مراحلی در سئو و در طراحی وبسایت وجود دارد؟

سئو تکنیکال
رعایت قوانین کدنویسی سایت،رعایت قوانین سئو سازی در طراحی وبسایت،علامت گذاری استاندارد،بهینه سازی سرعت لود وبسایت،طراحی نسخه ی کاملا بهینه و.. این موارد را سئو تکنیکال می گوییم.
بازاریابی محتوا
بررسی کلمات کلیدی ارزشمند،بررسی رقبا،تحلیل استراتژی محتوا،طراحی مقالات و محتوای ارزشمند،بررسی دسته بندی و برچسب گذاری وبسایت،سئو داخلی با لینک داخلی و..این بخش ها که توضیح داده شدهجزو بازاریابی محتوایی است.اگر در سئو محتوا نداشته باشید،پس سئو هم نخواهید داشت.
لینکسازی هوشمند و به صورت هدف مند
وقتی شما مرحله ی سئو تکنیکال و طراحی محتوای ارشمند را را انجام دهید،به صفحه ی اول گوگل دست می یابید.در اینجا دقت کنید،در اینجا توضیح دام صفحه ی اول نگفتم رتبه ی اول و اگر می خواهید با وبسایت های دیگر رقابت گنید،باید لینک سازی خارجی داشته باشید.برای دریافت لینک خارجی باید در شبکه های اجتماعی،کامنت،خریداری بک لینک(این مورد پیشنهاد نمی شود.)

برای رسیدن به لینک 1گوگل چقدر زمان لازمه؟
پاسخ این سوال در کسب و کار ها متفاوت است.در بعضی کسب و کار یک تایم و در کسب و کار های دیگر یک تامی دیگر است.این به فعالیت شما بستگی دارد.اگر به طور مداوم مقاله نویسی و دریافت لینک خارجی را انجام دهید به لینک یک گوگل راه خواهید یافت.

سئو هزینه ی مشخصی داره؟
قطعا مشخص است که سئو یک محصول نیست که شما آن را از فروشگاه های اینترنتی خریداری کنید بلکه شئو،به فعالیت هایی که برای بهبود وبسایت خود و تبلیغاتی که انجام می دهید، گفته می شود.
آیا سئوکار میتونه تضمین رتبه یک به شما بدهد؟
سئوکار می تواند فعالیت هایی انجام دهد،که سبب رشدوبسایت شما شود،ولی سئوکار نمی تواند به شما تضمین دهد که وبسایت شما به صدر گوگل خواهد رسید.
ممنون که تا اینجا باما همراه بودید.