ایلان ماسک می‌گوید مدیر کارمندی که می‌خواهد از راه دور کار کند باید مسئولیت عملکرد درخشان خود را بپذیرد.

توییتر ایلان ماسک

ایلان ماسک در مدتی که مالک توییتر شد تغییرات زیادی در این شبکه اجتماعی ایجاد کرده است. در کنار امکاناتی که به توییتر اضافه شد، کارمندان آن نیز با تغییراتی از جمله محدودیت های شدید برای کار از راه دور مواجه شدند. اما اکنون ماسک در ایمیلی گفته است که کار از راه دور تنها در صورتی امکان پذیر است که مدیر بخش مسئولیت آن را بپذیرد که نشان دهنده انعطاف پذیری او در مقابل کار از راه دور و تغییر مجدد قوانین آن است.

ایلان ماسک مدتی پیش گفت که کار از راه دور تنها در موارد معدودی امکان پذیر است و اکثر کارمندان باید حداقل 40 ساعت در هفته در دفتر بمانند. اما اکنون ایمیل جدید ماسک که توسط بلومبرگ منتشر شده است، نشان می دهد که کار از راه دور تا حدودی امکان پذیر است، اما یک شرط وجود دارد.

مدیران بخش توییتر باید مسئولیت کار از راه دور را بپذیرند

ایمیل ایلان ماسک بیان می کند که مدیران باید عملکرد عالی کارکنان را در حین کار از راه دور تضمین کنند:

“در یک رابطه کاری از راه دور، تنها چیزی که باید تایید کنید این است که مدیر شما مسئولیت دارد مطمئن شود که شما کمک بزرگی می کنید.”

ماسک همچنین گفته است که تیم ها باید حداقل یک بار در ماه به صورت حضوری ملاقات کنند، اگرچه مدیر عامل جدید توییتر معتقد است جلسات هفتگی ایده آل است.

توییتر ایلان ماسک

اظهارات جدید ماسک در مورد شرایط کار از راه دور یک روز پس از آن بیان می شود که ثروتمندترین مرد جهان از کارمندان خود خواسته است تا بخشی از توییتر جدید باشند. در واقع، ماسک گفت که کارکنان یا باید فرهنگ “سخت کار کردن” را بپذیرند یا این شبکه اجتماعی را ترک کنند.

به گفته ایلان ماسک، کارمندانی که شرایط جدید و فرهنگ سخت کوشی را می پذیرند، باید ساعات طولانی را با شدت بالا کار کنند. کارمندانی که بخش سخت کاری Google Form را نپذیرند از آن شرکت اخراج خواهند شد.

حالا به نظر می رسد ایلان ماسک به این باور رسیده است که کارمندان آن طور که او انتظار داشت با شرایط جدید موافقت نخواهند کرد و به همین دلیل می خواهد دوباره توانایی کار از راه دور را هر چند محدودتر از قبل فراهم کند. طبق گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک با کارکنان و مدیران ارشد صحبت کرده است تا دیگران را متقاعد کند که شرایط جدید را بپذیرند.

اگرچه ایمیل جدید ماسک ممکن است به این معنی باشد که او کار از راه دور ندارد، اما همه تقصیرها متوجه مدیران بخش است. ماسک گفت که اگر مدیری به اشتباه بگوید کارمندی چه به صورت حضوری و چه از راه دور کار بزرگی انجام می دهد، اخراج می شود. با این وضعیت، باید منتظر بمانیم و ببینیم چه تعداد از کارمندان توییتر از راه دور کار خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید