ایلان ماسک که اخیرا از اپل و تیم کوک انتقاد کرده است، از دفتر مرکزی اپل بازدید کرد.

الون ماسک

ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر اخیرا از اپل و مدیر عامل آن، تیم کوک انتقاد کرد و مدعی شد که غول فناوری تهدید کرده است که این شبکه اجتماعی را از اپ استور ممنوع خواهد کرد. این دو مدیرعامل اکنون با هم صحبت کرده اند و ظاهراً کوک به ماسک اطمینان داده است که اپل هرگز قصد انجام چنین کاری را نداشته است.

مدیر عامل توییتر دیشب توییت جدیدی را به اشتراک گذاشت و از تیم کوک به خاطر دعوت از او به دفتر مرکزی اپل تشکر کرد. که در این توییت را ادامه دهید، نوشته شده است:

«مکالمه خوب. در میان چیزهای دیگر، ما یک سوء تفاهم در مورد حذف احتمالی توییتر از اپ استور را برطرف کردیم. تیم به وضوح اعلام کرد که اپل هرگز قصد انجام این کار را نداشته است.

تیم کوک

انتقاد ایلان ماسک از اپل و تیم کوک

مشخص نیست که منظور ماسک از «چیزهای دیگر» چیست و این دو درباره چه موضوعات دیگری صحبت کردند. با این حال می توان انتظار داشت که در این جلسه به هزینه 30 درصدی اپ استور اشاره شده باشد. زیرا ایلان ماسک، در یک توییت که اکنون حذف شده است، گفت که به جای پرداخت این هزینه به اپل، ترجیح می دهد “به جنگ برود.” حتی در گزارشی گفته شد که انتشار سرویس آبی توییتر باز هم به دلیل کارمزد 30 درصدی اپل به تاخیر افتاده است.

همین مشکل و اشاره ماسک به کمیسیون 30 درصدی اپل برای خریدهای درون برنامه ای اپ استور باعث شده تا مدیران شرکت های دیگر از جمله اپیک گیمز و اسپاتیفای از او حمایت کنند.

ماسک همچنین از کوک به دلیل توقف بیشتر تبلیغات اپل در توییتر انتقاد کرد و ادعا کرد که سازنده آیفون «بیشتر» کمپین های تبلیغاتی خود را در این پلتفرم متوقف کرده است. در حال حاضر، بسیاری از شرکت ها و برندها، از جمله GroupM، بزرگترین آژانس تبلیغاتی جهان، تبلیغات خود را در این پلتفرم متوقف کرده اند و توییتر در تلاش است تا اعتماد آنها را جلب کند.

دیدگاهتان را بنویسید