به گفته دو کارمند، در مجموع، 57 درصد از زنان توییتر شغل خود را از دست داده اند، در مقایسه با 47 درصد از مردان.

توییتر

دعوای دسته جمعی دیگری v الون ماسک در زمینه اخراج دسته جمعی کارکنان توییتر ثبت شده است. آخرین مورد مربوط به دو کارمند سابق این شبکه اجتماعی است که ادعا کردند اخراج در ماه نوامبر تقریباً نیمی از نیروی کار شرکت را کاهش دادند.باریک آنها به طور قابل توجهی بیشتر از مردان تحت تأثیر قرار گرفتند.

بر اساس گزارش های منتشر شده بر اساس این دادخواست، در همه 57 درصد زنان شغل خود را از دست داده اند، در حالی که این میزان برای مردان یکسان است 47 درصد بوده است. در ادامه دادخواست توضیح می‌دهد که این اختلاف را نمی‌توان «بر این اساس که ماسک قصد داشت کارکنان بیشتری را در نقش‌های مرتبط با مهندسان حفظ کند» توضیح داد، زیرا مهندسان زن با نرخ بسیار بالاتری نسبت به همتایان مرد خود اخراج شدند.

تعداد مهندسان زن که از توییتر اخراج شده اند

شکایت توییتر

بر اساس این گزارش، 63 درصد در 4 نوامبر 2022، زنانی که در پست های مرتبط با مهندس بودند، در مقایسه با نرخ مشابه برای کارمندان مرد، اخراج شدند. 48 درصد بوده است. همچنین برای نقش‌های غیرمهندسی، به نظر می‌رسد «تفاوت قابل توجهی» بین مردان و زنانی که شغل خود را از دست داده‌اند، وجود دارد. 51 درصد از زنان و 42 درصد مردان تحت تأثیر این تصمیم قرار گرفته اند.

علاوه بر این، کارمندان سابق توییتر همچنین به چندین توییت از ماسک اشاره می‌کنند که نشان‌دهنده «خصومت تبعیض‌آمیز او با زنان» است و ادعا می‌کنند که الزامات او برای کار تا 12 ساعت در روز به عنوان بخشی از برنامه توییتر 2.0 نیز تأثیر ناعادلانه‌ای بر زنان دارد. . او آن را دارد؛ زیرا اغلب از فرزندان و سایر اعضای خانواده مراقبت می کنند و بنابراین نمی توانند این خواسته ها را برآورده کنند.

این چهارمین شکایت دسته جمعی است که پس از اخراج دسته جمعی علیه این شرکت ثبت شده است. کارمندان و پیمانکاران سابق همچنین از این شرکت به دلیل نقض قانون اصلاحیه و اطلاعیه بازآموزی کارگران ایالات متحده (WARN) شکایت کرده اند که شرکت های دارای بیش از 100 کارمند را ملزم می کند حداقل 60 روز قبل از اخراج دسته جمعی به کارمندان اخطار دهند.

یکی دیگر از کارمندان سابق این شرکت از توییتر شکایت کرده و ادعا کرده است که درخواست ماسک برای بازگرداندن همه کارمندان تبعیض آمیز علیه افراد دارای معلولیت است.

دیدگاهتان را بنویسید