در این مقاله نحوه دریافت وام شخصی و شرکتی از Bluebank را به شما آموزش می دهیم.

چگونه از Bluebank وام دریافت می کنید؟

بلوبانک، یکی از بانک‌های مطرح جدید ایران که تحت مالکیت بانک سامان است، اخیراً خدمات وام بدون نیاز به ضامن و وثیقه را راه‌اندازی کرده است که شامل وام‌های شخصی و شرکتی است. اما این وام ها به چه کسانی اعطا می شود و چگونه می توان در تسهیلات بانکی بلوبانک ثبت نام کرد؟ در این مقاله قصد داریم شما را به طور کامل با وام های Bluebank و نحوه دریافت آن آشنا کنیم.

بانک‌های جدید، بانک‌های دیجیتالی هستند، برخلاف بانک‌های سنتی، شعبه فیزیکی ندارند و کلیه امور تجاری را می‌توان به صورت آنلاین و الکترونیکی انجام داد. در Bluebank می توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن حساب باز کرده و خدمات مختلفی را دریافت کنید. یکی از خدماتی که این بانک جدید به تازگی به کاربران خود ارائه کرده است، امکان اخذ وام است.

برخلاف دریافت وام از سیستم بانکداری سنتی که فرآیندی سخت و طولانی است و نیاز به ضامن و ضمانت دارد، بلوبانک بدون نیاز به این موارد و در عرض چند دقیقه پس از ثبت درخواست به کاربر وام می دهد. البته اخذ وام از بانک آبی شرایط خاص خود را دارد.

وام شخصی Bluebank

همانطور که گفتیم بلوبانک هم وام شخصی و هم شرکتی را ارائه می دهد و ابتدا می خواهیم شرایط دریافت وام شخصی، مبالغ و سود دریافتی و نحوه درخواست آن را بررسی کنیم.

شرایط دریافت وام از بانک آبی

برای دریافت وام از Bluebank میانگین حساب کاربری در سه ماه قبل از دریافت وام مورد ارزیابی قرار می گیرد و در صورتی که میانگین حساب کاربری در این مدت بیش از 3 میلیون تومان باشد، گزینه وام برای آنها فعال می شود. بازپرداخت وام بلوبانک به همین ترتیب و بر اساس میانگین ارزش گذاری سه ماهه ادامه دارد.

برخلاف بانک‌های سنتی، برای دریافت وام از Bluebank نیازی به ضامن یا وثیقه ندارید و فقط افراد واجد شرایط براساس تأیید انجام‌شده پرداخت می‌شوند، از جمله عدم بدهی بانکی معوق، بدون چک برگشتی، حساب بانکی بد به همراه حساب متوسط.

مبلغ وام و نرخ بهره Bluebank

کاربران می توانند از Bluebank به مبالغ مختلف از 500 هزار تومان و حداکثر تا 10 میلیون تومان وام دریافت کنند که بر اساس میانگین حساب به افراد پرداخت می شود.

حداکثر مدت بازپرداخت وام 6 ماهه است و در مدت زمان کمتری می توانید وام را پرداخت کنید. اگر وام خود را ظرف یک ماه و قبل از اولین قسط پرداخت کنید، سود وام را پرداخت نخواهید کرد. وام بلوبانک با نرخ سود 18 درصد و حداکثر کارمزد 5 درصد پرداخت می شود، نرخ کارمزد وام بر اساس میزان فعالیت کاربر قابل کاهش است و کاربران فعال شامل تخفیف می شوند.

برای وام Bluebank اقدام کنید

برای درخواست وام Bluebank، باید از اپلیکیشن این بانک جدید استفاده کنید. در برنامه Bluebank، باید به بخش فروشگاه (آیکون وسط در پایین صفحه) بروید. اگر واجد شرایط دریافت وام هستید، گزینه وام شما در این صفحه به شما نشان داده می شود و می توانید برای آن درخواست دهید.

برای وام Bluebank اقدام کنید

در اینجا دو گزینه شما وجود دارد: تسهیلات سه ماهه فوری و ضروری به رنگ آبی با سود سالانه 16 درصد و تسهیلات شش ماهه با سود سالانه 18 درصد. در پایین این صفحه، امکانات فعال شما نمایش داده می شود که در ابتدا خالی خواهد بود. برای مشاهده شرایط وام ها باید یکی از گزینه های آبی رنگ بالای صفحه را انتخاب کنید تا به صفحه مورد نظر بروید.

در صفحه پیش رو می توانید با استفاده از اسلایدر مبلغ تسهیلات (از 500 هزار تومان یا 10 میلیون تومان) و مدت بازپرداخت (از 1 تا 6 ماه) را انتخاب کنید. با ترکیب هر یک از این گزینه ها، مبلغ بازپرداخت و هزینه هر قسط تغییر می کند و در این صفحه نمایش داده می شود. در این صفحه کارمزدهایی را که برای دریافت وام باید پرداخت کنید نیز مشاهده خواهید کرد.

پس از انتخاب ترکیب مورد نظر (مبلغ وام و مدت بازپرداخت) باید گزینه درخواست تسهیلات را لمس کنید. در این زمان، درخواست ثبت می شود و بانک شروع به بررسی درخواست شما می کند. در حالی که گفته می شد ظرف مدت یک ساعت به کاربر از دریافت وام مطلع می شود، این فرآیند در عرض چند دقیقه انجام می شود و نتیجه از طریق پیامک و داخل اپلیکیشن به کاربر اطلاع داده می شود.

پس از تایید درخواست، در صفحه مربوط به وام زیر قسمت در حال انجام و نوع وام عبارت در انتظار امضا نمایش داده می شود. با انتخاب تسهیلات، قرارداد در اختیار شما قرار می گیرد و باید آن را تایید کنید. پس از آن، به صفحه ای هدایت می شوید که به شما می گوید تسهیلات را دریافت کنید. در حالی که این صفحه اعلام می کند که مبلغ وام ظرف 24 ساعت آینده پرداخت می شود، این مبلغ می تواند ظرف چند دقیقه به حساب Bluebank شما واریز شود. لازم به ذکر است درخواست وام به سامانه سمت بانک مرکزی (سامانه مرکزی اطلاعات تسهیلات و تعهدات) ارسال و پس از تایید این سامانه، وجوه واریز می شود.

پس از دریافت وام می توانید به جزئیات اقساط و نحوه بازپرداخت وام دسترسی داشته باشید. برای این کار باید به فروشگاه و بخش وام بروید. در اینجا امکانات فعال نمایش داده می شود که با انتخاب آن به صفحه مربوط به نحوه بازپرداخت وام هدایت می شوید.

در این صفحه می توانید باقی مانده بدهی، مبلغ بازپرداخت، هزینه هر قسط و همچنین تاریخ پرداخت هر قسط را مشاهده کنید. حق بیمه به طور خودکار از حساب کاربران برداشت می شود، اگرچه کاربران می توانند با غیرفعال کردن آن، حق بیمه را به صورت دستی واریز کنند.

اگر واجد شرایط وام هستید، وام را در چند مرحله ساده در بالا و احتمالاً در عرض 10 دقیقه دریافت خواهید کرد. بازپرداخت وام یک ماه پس از دریافت وام آغاز می شود. همانطور که گفتیم برای دریافت وام از Bluebank نیازی به ضامن و وثیقه ندارید و تنها حساب متوسط ​​و سابقه خوب شما در سیستم بانکی شما را واجد شرایط دریافت وام می کند.

وام شرکتی از Bluebank

Bluebank علاوه بر وام برای کاربران، خدمات وام دیگری به نام وام های نهادی را نیز ارائه می دهد. این سرویس جدید برای کارکنان موسسات، شرکت ها و شرکت های مختلف در نظر گرفته شده است و حداکثر 200 میلیون تومان می توان از این سرویس وام گرفت.

از طریق سرویس وام سازمانی، سازمان ها و شرکت ها می توانند بر اساس اعتبار هر یک از کارکنان، به صورت کاملا آنلاین و بدون نیاز به وثیقه یا ضامن، به کارکنان خود تسهیلات ارائه دهند. سازمان ها و کارکنان برای دریافت وام سازمانی از Bluebank باید چهار مرحله زیر را طی کنند:

  • افتتاح حساب قانونی توسط سازمان (شریک تجاری)
  • ارائه چک امنیتی توسط سازمان مربوطه به Bluebank
  • حقوق ماهانه کارکنان را به حساب Bluebank کارکنان واریز کنید
  • ارائه گواهی کسر حقوق

پس از انجام مراحل فوق و ارسال درخواست سازمان، گزینه وام برای کارکنان فعال می شود و کارکنان می توانند با مراجعه به منوی فروشگاه برنامه Bluebank، گزینه وام را انتخاب کرده و از مبلغ تسهیلات و زمان بازپرداخت مطلع شوند. این مراحل مشابه اخذ وام انفرادی است و هیچ تفاوتی با مراحل قبلی ندارد. اما مبلغ وام و مدت بازپرداخت وام توسط موسسه برای هر کارمند تعیین می شود و قابل تغییر نیست.

وام شرکتی از Bluebank

پس از امضای دیجیتالی قرارداد وام، درخواست وام به سامانه سمت بانک مرکزی ارسال می شود و با تایید این سامانه، ظرف چند دقیقه وام به حساب فرد واریز می شود. مبلغ اقساط به صورت خودکار از حساب کارمند برداشت می شود، اما می توان این ویژگی را غیرفعال کرد و اقساط را به صورت دستی پرداخت کرد.

مبلغ و شرایط بازپرداخت وام شرکت

موسسات و شرکت ها بر اساس موجودی هر کارمند می توانند از 1 تا 200 میلیون تومان برای اعطای وام به کارکنان خود درخواست کنند و مدت بازپرداخت وام نیز از 6 تا 24 ماه متغیر است. وام شرکتی Bluebank با نرخ بهره 18 درصد و حداکثر کارمزد 5 درصد بازپرداخت می شود.

در صورتی که کارمند کل مبلغ وام را قبل از موعد مقرر تسویه کند، از 90 درصد سود اقساط باقی مانده معاف می شود و تنها 10 درصد سود اقساط باقی مانده از این نیروی کار دریافت می شود. نرخ کارمزد وام نهادی متغیر است و به دوره بازپرداخت بستگی دارد:

  • بازپرداخت 6 ماهه: 2% کارمزد
  • پرداخت 12 ماهه: 3% کارمزد
  • پرداخت 18 ماهه: 4% کارمزد
  • پرداخت 24 ماهه: 5% کارمزد

وام سازمانی باید توسط سازمان یا شرکتی که در آن کار می کنید برای شما فعال شود و خودتان نمی توانید آن را فعال کنید. در حالی که وام شخصی حداکثر 10 میلیون تومان را پوشش می دهد، وام سازمانی این مبلغ را حداکثر تا 200 میلیون تومان افزایش می دهد، البته شرکت میزان وامی را که کارمند می تواند دریافت کند، تعیین خواهد کرد.

سوالات متداول در مورد وام های Bluebank

چگونه می توانیم از Bluebank وام بگیریم؟

بلوبانک دو وام عادی و سازمانی را برای کاربران در نظر گرفته است که شما نیازی به ضامن یا وثیقه ندارید اما برای وام عادی معدل حساب و سابقه بانکی شما بررسی می شود و برای وام موسسه ای شرکتی که در آن کار می کنید می تواند این ویژگی را با اجرای چندین رویه فراهم می کند.

حداکثر مبلغی که می توان از Bluebank وام گرفت چقدر است؟

بلوبانک برای کاربران عادی حداکثر 10 میلیون وام در نظر گرفته است، اما برای وام شرکتی حداکثر 200 میلیون تومان سروکار داریم که البته شرکتی که شما در آن کار می کنید حداکثر مبلغی را که می توانید از وام دریافت کنید، تعیین می کند.

مدت بازپرداخت وام بلوبانک چیست؟

مدت بازپرداخت وام های شخصی حداکثر 6 ماه است در حالی که برای وام های شرکتی این مدت به 24 ماه افزایش می یابد.

سود و کارمزد وام BlueBank چقدر است؟

سود بلوبانک 16 و 18 درصد و کارمزد آن حداکثر 5 درصد است.

دیدگاهتان را بنویسید