موسس توییتر می گوید این شبکه اجتماعی نباید به عنوان یک شرکت بلکه به عنوان یک پروتکل اداره شود.

جک دورسی، موسس و مدیرعامل سابق توییتر، شاید از سمت قدرت خود در این شرکت کنار رفته باشد، اما او همچنان به فکر فرزندش است و اخیراً در توییتی اعلام کرده است که بزرگترین مشکل و پشیمانی اش تبدیل شدن این شبکه اجتماعی است. را یک شرکت تبدیل شده بود.

جک دورسی اخیرا توییت او در پاسخ به این سوال که آیا توییتر به چیزی تبدیل شده است که تصور می کرد، او نوشت: “بزرگترین مشکل من و برای آن متاسفم. [توییتر] تبدیل به یک شرکت شده است.» مدیرعامل سابق توییتر گفت که این سازوکار باید بر اساس یکی باشد پروتکل این کار باید انجام شود و توییتر نباید مالک آن باشد هیچ کشور یا شرکتی وجود ندارد او هست

اگر توییتر از طریق یک پروتکل کار می کرد، احتمالا چیزی شبیه به این خواهد بود پست الکترونیک توسط یک نهاد مرکزی کنترل نمی شد و افراد مختلف از طریق سرورهای مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار می کردند.

جک دورسی

توییتر به طور کلی 2013 به سهامی عام تبدیل شد و توانست سرمایه زیادی را برای فعالیت های خود جذب کند. با این حال، از زمانی که توسط سرمایه گذاران خریداری شد، این شبکه اجتماعی برای رشد جریان درآمد خود و پاسخ به وال استریت تلاش کرده است.

رویای توییتری جک دورسی هنوز بسیار زنده است

شاید رویای توییتر دورسی دیگر از طریق این شبکه اجتماعی امکان پذیر نباشد، اما پلتفرمی مانند توییتر می تواند. نسخه متن باز توییتر نامیده می شود آسمان آبی است در حال توسعه است و می خواهد غیرمتمرکز شود. بنابراین این رویا هنوز به طور کامل نمرده است و شاید بتوان آن را با مکانیزم متفاوتی اجرا کرد.

شایان ذکر است که جک دورسی در ماجرای خرید توییتر توسط ایلان ماسک از معرفی ثروتمندترین فرد جهان. خوش آمدی یک عمل در صورت انجام این معامله می‌تواند صدها میلیون دلار به جیب بزند، اما حمایت از کسی که بارها و بارها ادعاهای گمراه‌کننده داشته باشد، اطلاعات شرکت را مخفی کند و توافق‌نامه‌های عدم افشا را نقض کند، کمی عجیب به نظر می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید