جک دورسی می گوید ایلان ماسک نباید قرارداد خرید توییتر را تکمیل می کرد و هیئت مدیره نباید او را برای تکمیل قرارداد تحت فشار قرار می داد.

جک دورسی و ایلان ماسک

جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر، که قبلاً از خرید این شرکت توسط ایلان ماسک حمایت کرده بود، علناً از نحوه اداره این شبکه اجتماعی انتقاد کرده است. دورسی در مصاحبه ای در پلتفرم Bluesky اظهار داشت که اوضاع خراب شده است و ماسک به هیچ وجه نباید خرید شرکت را تکمیل کند.

شبکه اجتماعی Bluesky که اخیرا تعداد کاربران خود را دو برابر کرده است، در پست هایی از جک دورسی پرسید که آیا فکر می کند ایلان ماسک مدیر اجرایی مناسبی برای توییتر است یا خیر. مدیرعامل سابق توییتر در واکنش به این موضوع نوشت:نه; فکر نمی کنم زمان آن را بداند [تصمیمش] نامناسب بود، درست عمل کرد. من هم فکر نمی کنم فشار هیئت مدیره برای فروش باشد [توییتر] درست بود؛ همه چیز خوب است زوال قرار دادن.”

جک دورسی: ایلان ماسک نباید به معاملات توییتر بازگردد

جک دورسی در ابتدای خبر خرید توئیتر توسط ماسک در سال گذشته از او به عنوان تنها گزینه قابل اعتماد برای راه اندازی این شبکه اجتماعی یاد کرد. اما اکنون او ادعا می کند که وقتی ماسک از این معامله عقب نشینی کرد، حتی اگر مجبور به پرداخت یک میلیارد دلار جریمه شود، نباید به این معامله بازخواهد گشت.

دورسی می گوید ماسک تنها راه نجات توییتر است فعالان وال استریت و صندوق های تامینی آنها می خواستند این شرکت را تصاحب کنند. به گفته بنیانگذار توییتر، این شبکه اجتماعی نمی تواند به عنوان یک شرکت عمومی دوام بیاورد. با این حال، او در گذشته گفته بود که این شرکت در واقع بدون مالک بهتر است و به عنوان یک پروتکل عمل می کند.

این هدف دورسی از تأسیس پلتفرم Bluesky است. این پروژه در سال 2019 برای ایجاد یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز راه اندازی شد. دورسی در سال 2022 به عنوان یک نهاد مستقل از این پلتفرم جدا شد تا به تنهایی ادامه دهد. البته او هنوز هم یکی از اعضای هیئت مدیره Bluesky است.

دیدگاهتان را بنویسید