یک کانال یوتیوب با کمک لگو ویدیوی جالبی را برای آموزش رانندگی در خارج از جاده و نشان دادن برخی از چالش های آفرود تولید کرده است.

آموزش آفرود با لگو

رانندگی در خارج از جاده بسیار جذاب است و در گوشه و کنار دنیا طرفداران زیادی ندارد. اما حرکت در این جهات ارتباط تنگاتنگی با قوانین فیزیک دارد. علاوه بر این، رانندگان باید مهارت و تجربه بالایی در مواجهه با شرایط و چالش های مختلف خارج از جاده داشته باشند. به عبارت دیگر، یک راننده خارج از جاده باید همه انواع زمین را با موفقیت طی کند ترکیبی از دانش و تجربه نیاز داشتن. زمین های شنی و مسیرهای شنی یکی از چالش برانگیزترین مناطق برای رانندگان خارج از جاده هستند. کانال یوتیوب Brick Technology با کمک لگو ویدیوی جالبی را برای آموزش مفاهیم اولیه رانندگی خارج از جاده و نشان دادن برخی از چالش های موجود در چنین مسیرهایی ایجاد کرده است.

آموزش خارج از جاده

آموزش خارج از جاده با بررسی نقش عوامل مختلف

در این ویدیوی دیدنی برای علاقه مندان به آفرود، نقش عوامل مختلف هنگامی که وسیله نقلیه از مسیر شنی عبور می کند، بررسی می شود. برخی از این عوامل عبارتند از: سیستم انتقال نیرو به چرخ ها، وجود یا عدم وجود قفل دیفرانسیل، عرض و آج لاستیک ها، میزان وزن و نحوه توزیع آن بر روی محورها و سیستم تعلیق.

به منظور افزایش چالش ها و افزایش جذابیت در ویدیوی کانال Brick Technology تغییراتی در مسیر شنی اعمال می شود. به عنوان مثال، موانع مجازی، گودال ها، صخره ها و تپه ها در مقابل ماشین لگو قرار می گیرند. احتمالاً در این مورد می دانید انتقال نیرو به هر چهار چرخ و بهره مندی از قفل دیفرانسیل بسیار کمک کننده است.

همانطور که در فیلم ضمیمه مشاهده می کنید، لاستیک این تأثیر فوق العاده ای بر عملکرد خودروهای خارج از جاده دارد. به خصوص در مسیرهای شنی. در چنین مسیرهایی، لاستیک هایی با آج صاف کارآمدتر از لاستیک های با رینگ های منحنی هستند. تعداد لاستیک ها و توزیع بهینه وزن نیز به طور مستقیم بر عملکرد خودرو تأثیر می گذارد. به همین دلیل است که وسایل نقلیه شش چرخ دارای قابلیت های خارج از جاده بهتری هستند. تست های هیجان انگیز این کانال یوتیوب نشان می دهد که یک خودروی شش چرخ با سیستم تعلیق مستقل و انتقال نیرو به تمام محورها بهترین عملکرد را در شن و ماسه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید