یکی از روش های تاثیرگذار برای درگیر کردن فالوورهای پیج، افزایش وفاداری و جذب فالوورهای جدید، برگزاری مسابقه اینستاگرامی هست. در این مقاله چند ابزار آنلاین برای برگزاری قرعه کشی در اینستاگرام معرفی می‌کنیم.

قرعه کشی اینستاگرامی چیست؟

شما به عنوان یک سوشال منیجر زمانی که مسابقات کامنتی یا لایک و یا منشن در استوری و سایر مسابقات اینستاگرامی را برگزار می‌کنید، نیازمند ابزاری هستند تا با استفاده از آن قرعه کشی را انجام داده و لیست برندگان مسابقه را بدست آورید. در این مقاله بصورت تخصصی یاد می‌گیرید چگونه یک قرعه کشی اینستاگرامی بسازید و چه ابزارهایی برای انجام قرعه کشی در اینستاگرام وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بصورت رایگان استفاده کنید.

روش های قرعه کشی در اینستاگرام

برای انجام قرعه کشی بین شرکت کنندگان مسابقه اینستاگرامی شما، چندین روش مناسب و بدون تقلب وجود دارد به آسانی می‌توانید منصفانه‌ترین قرعه کشی آنلاین اینستاگرامی را انجام دهید. ولی چند نوع قرعه کشی در اینستاگرام وجود دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

قرعه کشی استوری اینستاگرام

این روش برای زمانی است که وقتی شما در استوری اینستاگرام از استیکر Ask me a question و یا سایر استیکرها استفاده می‌کنید. همچنین روش دیگر برای قرعه کشی استوری اینستاگرام به این صورت است که از بین کسانی که پست شما را استوری کردند و شما را منشن کردند برنده را انتخاب کنید. همه این موارد در ادامه با ابزارهایی که معرفی خواهیم کرد قابل اجرا هستند.

قرعه کشی لایک پست اینستاگرام

در این نوع قرعه کشی ابزاری که استفاده می‌کنیم مستقیما بر روی لایک‌هایی که فالوورهای شما انجام داده‌اند متمرکز می‌شود و به صورت رندوم می‌تواند بین کاربرانی که پست مسابقه موردنظر شما را لایک کرده‌اند قرعه کشی انجام دهد و برنده یا برندگان مسابقه شما را تشخیص دهد.

قرعه کشی کامنت پست اینستاگرام

در این روش ابزار و یا ربات استفاده شده برای قرعه کشی اینستاگرامی تنها بر روی کامنت پست مسابقه شما متمرکز می‌شود و توجهی به لایک و شیر و … ندارد و بر اساس کاربرانی که در زیر پست مورد نظر شما کامنت گذاشته‌اند قرعه کشی می‌کند و برندگان مسابقه شما را مشخص می‌کند؛ در ادامه این مقاله 4 ابزار برای انجام قرعه کشی در اینستاگرام معرفی خواهیم کرد.

ساخت قرعه کشی برای اینستاگرام

در این بخش از مقاله به معرفی 4 ابزار خارجی معتبر و قابل اطمینان برای برگزاری و انجام قرعه کشی اینستاگرام معرفی می‌کنیم. همه این ابزارها توسط تیم همیارسوشال تست شده است و بدون مشکل برای کاربران ایرانی کار می‌کند.

ابزار Simpliers

با Simpliers می‌توانید قرعه کشی با شرط های پیچیده اجرا کنید؛ برای مثال می‌توانید بین کسانی قرعه کشی کنید که عبارت خاصی را کامنت کردند. نسخه رایگان این ابزار تا 1000 کامنت را پوشش می‌دهد.

مقاله پیشنهادی: آموزش تبلیغات در اینستاگرام

ابزار The Raffler برای قرعه کشی اینستاگرامی

این ابزار به شما این امکان را می‌دهد که از کامنت‌های اینستاگرام (تا بیش از 500 هزار کامنت) خروجی بگیرید و بعد از آن در همان صفحه قرعه کشی را انجام بدید و یا کامنت‌ها را به صورت یک فایل اکسل دانلود کنید.

استفاده از AppSorteos

با این ابزار می‌توانید برای پست‌های اینستاگرام، فیسبوک، توییتر، یوتیوب و یا حتی لیست دلخواه‌تان قرعه کشی برگزار کنید.

البته استفاده از AppSorteos تا سقف 1000 کامنت رایگان هست و برای تعداد کامنت‌های بیشتر باید نسخه پولی ابزار را تهیه کنید.

ابزار Getcombot

با این ابزار روسی می‌توانید به صورت کاملا رایگان بین کامنت‌های پست‌های اینستاگرام قرعه کشی کنید. همچنین می‌توانید کامنت‌های یک پست را دانلود کنید.

بر اساس گفته Getcombot ویژگی زیر این ابزار را متمایز کرده است:

می‌تونید در شرط های این قرعه کشی مشخص کنید که شرکت کنندگان باید حداقل چند نفر رو منشن کرده باشن.

نتیجه گیری

دوستان در این مقاله به بررسی 4 تا از بهترین ابزار های آنلاین فعال برای برگزاری قرعه کشی در اینستاگرام پرداختیم که پیج های بزرگ مانند پیج دیجی‌کالا هم با ابزار های معرفی شده مسابقات اینستاگرامی خودش رو برگزار می‌کنه. امیدوارم مورد رضایت شما و مورد توجه شما قرار بگیره و حتما این پست رو در شبکه های اجتماعی منتشر کنید و همیارسوشال رو منشن کنید ?

دیدگاهتان را بنویسید