متا گزارش مالی خود را برای سه ماهه سوم سال 2022 اعلام کرد که بر اساس آن آزمایشگاه های واقعیت 3.7 میلیارد دلار ضرر کرده اند.

متا

تقریبا یک سال از زمانی که فیس بوک یک تغییر نام تجاری بزرگ ایجاد کرد و نام خود را به متا تغییر داد، می گذرد. در آن زمان، مارک زاکربرگ تغییر نام را در اشاره به برنامه های بلندپروازانه خود برای متاورس اعلام کرد، اما اکنون این شرکت در آخرین گزارش مالی خود فاش کرد که Reality Labs، واحدی که بر پروژه های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده شرکت نظارت می کند، بیشتر است. به جای از دست دادن همیشه پول. .

طبق گزارش مالی متا، آزمایشگاه های واقعیت در سه ماهه سوم سال 2022، 3.7 میلیارد دلار این واحد در سال گذشته 2.6 میلیارد دلار زیان و در سه ماهه گذشته و تاکنون 2.8 میلیارد دلار زیان در سال 2022 ثبت کرده است. بیش از 9 میلیارد دلار گمشده

مارک زاکربرگ

علاوه بر این، مدیر مالی شرکت، دیو وینر، در این جلسه گفت که بعید است روند به این زودی ها معکوس شود:

ما انتظار داریم که ضررهای عملیاتی Reality Labs در سال 2023 نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته باشد.

در همین حال، این شرکت همچنین تایید کرد که انتظار می‌رود نسل بعدی هدست مصرف‌کننده Quest در اواخر سال آینده معرفی شود که متا کوئست 3 خواهد بود.

کل درآمد و درآمد متا

متاورس

به گفته زاکربرگ، Meta Inc. سه ماهه آخر به درآمد 28 میلیارد دلاری نتیجه مطابق با انتظارات تحلیلگران بود. او هشدار داد که سود شرکت ممکن است با “چالش های کوتاه مدت” مواجه شود و توضیح داد که “هنوز با سود مورد انتظار فاصله دارد.” زاکربرگ همچنین تایید کرد که متا به کاهش استخدام ها ادامه می دهد. همچنین این شرکت تنها سود 4.395 میلیارد دلار که نسبت به سال گذشته حدود 9.194 میلیارد دلار کاهش داشته است.

سرانجام، برنامه های متا به رشد خود ادامه دادند و زاکربرگ نقاط عطف جدیدی را برای اینستاگرام و واتس اپ گزارش داد. به گفته وی اینستاگرام ۲ میلیارد کاربر فعال ماهانه و واتس اپ ۲ میلیارد کاربر فعال روزانه دارد.

او همچنین در مورد تمایل خود برای تغییر خدمات شرکت به رویکردی صحبت کرد که در آن فیدهای کاربران بیشتر توسط توصیه‌ها هدایت می‌شوند، که به گفته او می‌تواند به آنها در رقابت بهتر با TikTok کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید