برخلاف سایر شرکت هایی که با وجود رکود، تولید خود را کاهش داده اند، سامسونگ قصد دارد تراشه های بیشتری را در بزرگترین کارخانه خود تولید کند.

سامسونگ

علیرغم پیش بینی ها از کند شدن رشد اقتصادی، به نظر می رسد سامسونگ الکترونیک برنامه های سال آینده، ظرفیت تولید تراشه برای توسعه بزرگترین کارخانه نیمه هادی، کارخانه P3 در پیونگ تاک، کره جنوبی. برخلاف سایر تولیدکنندگان مانند TSMC و Micron Technology که با کاهش شدید تقاضا و مازاد تراشه ها، سرمایه گذاری خود را کاهش دادند، غول کره ای تصمیم متفاوتی گرفت.

به گزارش سئول اکونومیک دیلی به نقل از رویترز، سامسونگ در کارخانه P3 ظرفیت تراشه را 12 اینچ برای تراشه های حافظه DRAM و همچنین ظرفیت اضافی برای تراشه های 4 نانومتری برای قراردادهای ریخته گری که تراشه های ساخته شده بر اساس طرح های مشتری هستند، افزایش می دهد.

کارخانه P3، بزرگترین مرکز تولید تراشه سامسونگ، در سال جاری شروع به تولید تراشه های حافظه فلش پیشرفته NAND کرد و قصد دارد در سال آینده حداقل 10 دستگاه UV دیگر اضافه کند.

تلاش سامسونگ برای تسلط بر بازار تراشه ها

تحلیلگران بر این باورند که تداوم سامسونگ در برنامه های سرمایه گذاری خود احتمالا به این شرکت کمک می کند تا سهم بازار تراشه های حافظه خود را به دست آورد و در صورت بهبود تقاضا از قیمت سهام خود حمایت کند. در ماه اکتبر، سامسونگ اعلام کرد که به طور عمدی تولید تراشه را کاهش نمی دهد. هان جین من، معاون اجرایی کسب و کار حافظه سامسونگ، در آن زمان گفت: «ما قصد داریم از طرح های سرمایه گذاری زیرساختی خود حمایت کنیم.

در مقایسه، شرکت نیمه هادی ایالات متحده Micron Technology هفته گذشته اعلام کرد که هزینه های سرمایه ای خود را به بین 7 تا 7.5 میلیارد دلار در سال مالی 2023 کاهش می دهد که از 12 میلیارد دلار برای سال مالی جاری کمتر است. همچنین برنامه های سرمایه این شرکت برای سال مالی 2024 کاهش چشمگیری خواهد داشت.

تراشه‌ساز تایوانی TSMC همچنین بودجه سرمایه‌گذاری سالانه خود را برای سال 2022 حداقل 10 درصد در اکتبر کاهش داد و نسبت به تقاضای آتی محتاط‌تر از حد معمول عمل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید