مایکروسافت ۲.۱ میلیارد دلار و اوراکل ۱.۵ میلیارد دلار در عربستان سعودی برای ساخت مراکز محاسبات ابری جدید در ریاض سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

عبدالله الصوه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پادشاهی عربستان سعودیعبدالله بن عامر الصواحه در دومین کنفرانس فناوری در ریاض، LEAP 2023، اعلام کرد که شرکت های بزرگ فناوری مانند مایکروسافت و الهام گرفتنآنها بیش از 9 میلیارد دلار در این کشور سرمایه گذاری می کنند.

و در مجمع بین المللی فناوری ریاض اشاره شد که چنین سرمایه گذاری هایی می تواند موقعیت عربستان سعودی را به عنوان بزرگترین بازار دیجیتال در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا تقویت کند.

همانطور که وزیر ارتباطات این کشور در جریان LEAP تایید کرد مایکروسافت این رقم 2.1 میلیارد دلار می خواهد و اوراکل نیز 1.5 میلیارد دلار در عربستان سعودی برای ساخت مراکز جدید محاسبات ابری در ریاض سرمایه گذاری می کند.

سرمایه گذاری در شرکت های فناوری بزرگ در پادشاهی عربستان سعودی

به نظر می رسد که شرکت های فناوری برنامه های بزرگی برای گسترش فعالیت های خود در عربستان سعودی دارند. اما هنوز جدول زمانی مشخصی برای این فعالیت ها پیشنهاد نشده است الهام گرفتن وی در مصاحبه با رویترز اظهار داشت که این شرکت چندین سال است که چنین سرمایه گذاری هایی انجام می دهد.

مقامات سعودی در حال اعمال فشار بر برخی شرکت های بین المللی برای سرمایه گذاری در این کشور و ایجاد دفتر مرکزی خود در این کشور هستند. ریاض تا بتوانند از مزایای قراردادهای دولتی بهره ببرند. این کشور در حال پیگیری برنامه های خود برای سال 2023 در حوزه فناوری است و صدها میلیارد دلار برای برنامه اقتصادی موسوم به چشم انداز 2030 اختصاص داده است. یکی از بخش های این طرح جذب سرمایه گذاران خارجی است که به نظر می رسد این کشور می خواهد از آن بهره خوبی بگیرد. قدم در این زمینه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عربستان سعودی همچنین اشاره کرد که هواوی همچنین 400 میلیون دلار در بخش زیرساخت های ابری و ارائه خدمات خود در عربستان سعودی سرمایه گذاری خواهد کرد و در یک سرمایه گذاری مشترک با غول نفتی آرامکو سرمایه گذاری خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید