دانیل اک، مدیرعامل اسپاتیفای در یادداشتی به کارمندانش اعلام کرد که این شرکت قصد دارد 6 درصد از نیروی کار خود را در سراسر جهان اخراج کند.

Spotify

دانیل اک، مدیرعامل Spotify در یادداشتی به کارکنان خود اعلام کرد که این شرکت 6 درصد از نیروی کار خود را در سراسر جهان اخراج خواهد کرد. یکی از افراد کلیدی، داون اوستروف، مدیر محتوا و تبلیغات اسپاتیفای نیز این شرکت را ترک می کند.

در ماه‌های اخیر، شرکت‌های بزرگ فناوری شروع به اخراج کارگران کرده‌اند و اکنون اسپاتیفای به جمع شرکت‌هایی می‌پیوندد که شروع به اخراج کرده‌اند.

اسپاتیفای در آخرین گزارش مالی خود اعلام کرد که بیش از 9800 کارمند این بدان معناست که شرکت قصد دارد حدود 600 نفر از نیروی کار خود را اخراج کند. در میان افرادی که اسپاتیفای را ترک می کنند، نام داون اوستروف، مدیر محتوا و تبلیغات این شرکت نیز دیده می شود که نقش مهمی در رشد کسب و کار آن داشته است.

تعادل قدرت نیز به Spotify رسیده است

در بحبوحه رکود اقتصادی جهانی، Spotify همچنین به تعداد شرکت هایی که نیروی کار خود را تعدیل می کنند اضافه می شود. گوگل قصد خود را هفته گذشته اعلام کرد 12 هزار نفر کارمندان خود را تنظیم کنید همین رویه توسط شرکت هایی مانند آمازون، مایکروسافت و متا دنبال می شود.

مدیر عامل اسپاتیفای بخشی از بازسازی سازمانی این شرکت را کاهش داد شناخته شده. وی معتقد است با چنین رویکردی کارایی شرکت افزایش می یابد و هزینه ها بهتر مدیریت می شود. وی در یادداشت خود اعلام کرد که این تصمیم کاهش این کار دشواری است، اما انجام آن ضروری است.

کارمندانی که از شرکت اخراج خواهند شد به زودی نامه پایان کار دریافت خواهند کرد. باید دید روند کوچک سازی در شرکت های مطرح دنیا تا کجا ادامه خواهد داشت و بحران اقتصادی تا کجا ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید