ایلان ماسک امروز رسماً اعلام کرد که به محض اینکه فردی که مدیریت توییتر را در اختیار بگیرد، از سمت مدیرعاملی شرکت کناره گیری خواهد کرد. اگرچه او می گوید هنوز کسی را پیدا نکرده است که انجام دهد …

توییتر ایلان ماسک

ایلان ماسک امروز رسماً اعلام کرد که به محض اینکه فردی که مدیریت توییتر را در اختیار بگیرد، از سمت مدیرعاملی شرکت کناره گیری خواهد کرد. اگرچه او می‌گوید هنوز کسی را برای پر کردن این موقعیت پیدا نکرده است، اما مایلیم گزینه‌های احتمالی برای مدیرعامل بعدی را بررسی کنیم.

ایلان ماسک چند روز پیش در یک نظرسنجی در صفحه شخصی خود از کاربران پرسید که آیا باید از سمت مدیرعاملی توییتر کناره گیری کند. این نظرسنجی با بیش از 17 میلیون پاسخ دهنده به پایان رسید و 57.5 درصد از پاسخ دهندگان از استعفای او حمایت کردند. مالک توییتر سرانجام دو روز بعد اعلام کرد که به نتیجه این نظرسنجی احترام می گذارد و جای خود را به شخص دیگری می دهد. البته او گفت که خودش مدیریت تیم های نرم افزاری و سرور را ادامه می دهد.

او پیش از این در پاسخ به کاربری که پیش از پایان نظرسنجی نوشته بود ماسک جانشین خود را انتخاب کرده بود، گفته بود: «هیچ کسی نیست که بتواند توییتر را واقعاً زنده نگه دارد». هیچ جایگزینی وجود ندارد.» تحلیلگر TECHnalysis همچنین می گوید که تلاش برای پیش بینی مدیر عامل بعدی شرکت بیهوده است، زیرا تصمیمات در توییتر از زمان ورود ماسک غیرقابل پیش بینی و کوتاه مدت بوده است، با این حال، اجازه دهید کمی حدس بزنیم.

جرد کوشنر

ایلان ماسک در حال تماشای بازی آرژانتین و فرانسه در کنار جرد کوشنر در فینال جام جهانی 2022 قطر دیده شد.کوشنر مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و دامادش است.

انتشار عکسی از این دو در کنار هم این سوال را برای بسیاری از کاربران ایجاد کرد که ماسک و کوشنر چه نوع رابطه ای با یکدیگر دارند. آیا همکار جدید کوشنر ماسک در توییتر است؟

سیرام کریشنان

سریام کریشنان یکی از نزدیک ترین و مورد اعتماد ترین دوستان ایلان ماسک است. تکنوکرات هندی که از سوی مالک جدید این شبکه اجتماعی وظیفه کسب درآمد از این پلتفرم را بر عهده گرفته است. او یکی از معدود افرادی است که دنبال کننده اصلی ماسک در توییتر است.

کریشن که کارمند سابق توییتر، متا و مایکروسافت بود، همچنین یک سرمایه‌گذار، مهندس و علاقه‌مند به فناوری با پادکست و کانال یوتیوب است. او در وب‌سایت خود نوشت: «من علاقه‌مندم و روی تلاقی فناوری مصرف‌کننده و ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنم.

کریشنان می گوید که کشتی یکی از بزرگترین علایق اوست. این معمار هندی به اهمیت ورودی های بزرگ و چشمگیر اعتقاد دارد و شاید این ویژگی یکی از مواردی باشد که توجه ماسک را به او جلب کرده است.

دیوید ساکس

دیوید ساکس یک سرمایه گذار فناوری و تهیه کننده پادکست است که یکی از نام های آشنا در لیست افراد نزدیک به ایلان ماسک است.

ساکس در آغاز پی پال با ماسک بود و به عنوان یکی از اعضای به اصطلاح “مافیای پی پال” شناخته می شود. این گروه شامل تعدادی از مدیران سابق PayPal است که به ساخت برخی از موفق ترین شرکت ها در سیلیکون ولی ادامه داده اند.

جک دورسی

جک دورسی دو بار در دو دوره مختلف به عنوان مدیرعامل توییتر خدمت کرده است. پس چرا برای بار سوم این مسئولیت را بر عهده نگیرید؟ حقیقت این است که هیچ کس به اندازه او سکو را نمی شناسد. او در نوامبر 2021 از سمت مدیرعاملی توییتر کنار رفت.

دورسی قبلاً به عنوان مدیرعامل توییتر و شرکت پرداخت Square خدمت می کرد، اما توییتر را به طور کامل ترک کرد (حتی از هیئت مدیره خارج شد) تا بر سایر علایق خود تمرکز کند. در حال حاضر، به نظر نمی رسد که او نقشی در رهبری ایلان ماسک در توییتر داشته باشد، اما نام او از توییتر جدایی ناپذیر است.

سارا فرایر

سارا فرایر قبلاً مدیر امور مالی میدان جک دورسی بود. البته او حالا به نکستدور رفته و مدیرعامل آن است. Nextdoor یک شبکه اجتماعی متمرکز بر محله های کوچک و محلی است.

خانم فرایر یکی از معتبرترین مدیران عامل زن سیلیکون ولی است که ترکیبی برنده از زیرکی تجاری و قلبی قابل اعتماد را نشان داده است. او همچنین در هیئت مدیره Slack، Walmart و ConsenSys حضور دارد.

دیوید مارکوس

یکی دیگر از اعضای مافیای پی پال دیوید مارکوس است که به دلیل کار در پی پال با ایلان ماسک رابطه نزدیکی دارد. او یکی از اولین کسانی بود که در دنیای فناوری از ارزهای دیجیتال استقبال کرد. مارکوس همچنین مدیر ارشد متا بود و پروژه‌های ارزهای دیجیتال Diem و Messenger را رهبری می‌کرد. او همچنین یکی از اعضای هیئت مدیره صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس است.

دیوید مارکوس در حال حاضر رهبری شرکت ارزهای دیجیتال Lightspark را بر عهده دارد که بر توسعه قابلیت های بیت کوین تمرکز دارد. اگر برنامه‌های آینده ایلان ماسک برای کسب درآمد از توییتر از طریق دنیای رمزنگاری باشد، مارکوس می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای رهبری شرکت باشد.

شریل سندبرگ

خانم شریل سندبرگ قبلاً مدیر عملیات متا و دست راست مارک زاکربرگ بود. او در ژوئن امسال از META استعفا داد تا بر امور بشردوستانه تمرکز کند.

سندبرگ یکی از مهم ترین چهره های تغییر استراتژی درآمدی فیس بوک بود که توانست این پلتفرم را از یک شرکت تبلیغاتی کوچک به بزرگترین امپراتوری شبکه های اجتماعی در جهان تبدیل کند. با توجه به اینکه کسب درآمد یکی از بزرگترین مشکلات توییتر است، آیا او برای نجات شبکه اجتماعی ایلان ماسک به دنیای سیلیکون ولی بازخواهد گشت؟

پاراگ آگراوال

یکی از اولین اقدامات ایلان ماسک پس از تکمیل خرید توییتر، اخراج گروهی از مدیران ارشد این شرکت از جمله پاراگ آگراوال بود. آگراوال توسط جک دورسی برای رهبری شرکت وارد شد و تا زمان اخراج او، توییتر حداقل توانست ثبات نسبی را حفظ کند.

اگرچه انتخاب این گزینه بسیار بعید به نظر می رسد، اما آیا ماسک می تواند برای رهایی از این آشفتگی به سراغ آخرین مدیر عامل این شرکت برود و مسئولیت اداره امور مدیریت را به آگراوال بسپارد؟

ادوارد اسنودن

از زمانی که ایلان ماسک اعلام کرد ممکن است از سمت مدیرعاملی توییتر کناره گیری کند، بسیاری از جمله لکس فریدمن، محقق MIT، خود را به عنوان گزینه ای برای این سمت معرفی کرده اند.

در این میان «ادوارد اسنودن» افشاگر معروف آژانس امنیت ملی آمریکا از جمله کسانی بود که به شوخی نام خود را به ماسک داد. او در توییت او نوشت: من حقوقم را به بیت کوین می پذیرم.

ماسک در توییتی که اسنودن به آن پاسخ داد، به نکته مهمی اشاره کرد: «مسئله یافتن یک مدیرعامل نیست، بلکه یافتن مدیر عاملی است که بتواند توییتر را زنده نگه دارد».


به نظر شما چه کسی در نهایت به عنوان جانشین ایلان ماسک به عنوان مدیرعامل توییتر انتخاب خواهد شد؟

دیدگاهتان را بنویسید