صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase گزارش مالی خود را برای سه ماهه دوم سال 2022 اعلام کرد که در آن زیان 1.1 میلیارد دلاری گزارش شده است.

کوین بیس

بازار ارزهای دیجیتال شرایط بسیار بدی را تجربه می کند. ارزش بیت کوین و اتریوم به عنوان دو ارز دیجیتال بزرگ از ابتدای سال تاکنون بیش از 50 درصد کاهش یافته است و اکنون به نظر می رسد صرافی های ارزهای دیجیتال نیز چنین وضعیتی را تجربه می کنند. کوین بیس (کوین بیس) بزرگترین بورس اوراق بهادار ایالات متحده در سه ماهه دوم سال 2022 زیان مالی را ثبت کرد 1.094 میلیارد دلار اشاره کرده است

صرافی ارز دیجیتال کوین بیس در گزارش درآمد خود 802.6 میلیون دلار وی گفت: نسبت به فصل قبل 45.1 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 153.1 درصد کاهش داشته است. کوین بیس کاهش ارزش بازار کریپتو را دلیل اصلی زیان خالص خود می داند که نزدیک به 1.1 میلیارد دلار بود، اشاره کرده است.

بنابراین، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در آمریکا برای دومین سه ماهه متوالی ضرر کرد و همچنین بزرگترین ضرر خود را از زمان عرضه اولیه سهام در نزدک 2021 به ثبت رساند.

تاثیر رکود بازار ارزهای دیجیتال بر ضرر تاریخی کوین بیس

کوین بیس

با شروع سه ماهه دوم سال (اول آوریل)، بیت کوین با قیمت 46000 دلار و اتریوم با قیمت 3450 دلار معامله می شد. تا پایان سه ماهه (30 ژوئن)، قیمت این ارزهای دیجیتال به ترتیب به 19900 دلار و 1070 دلار کاهش یافت. به طور طبیعی، این بر Coinbase به عنوان یک پلتفرم برای خرید و تجارت ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد.

گزارش مالی کوین بیس که حتی انتظارات تحلیلگران را برآورده نکرد، در نامه سهامداران آن برای سه ماهه دوم سال 2022 به اشتراک گذاشته شد که در آن آمده بود:

رکود فعلی بسیار سریع و سخت اتفاق افتاده است و ما شاهد رفتار مصرف کنندگان هستیم که منعکس کننده آن در برخی بازارها است.

کوین بیس همچنین اعلام کرد که سه ماهه دوم سال با کاهش 30 درصدی حجم معاملات و کاهش 35 درصدی درآمد معاملاتی، «سه ماهه سختی» بود.

نکته دیگری که قابل ذکر است این است که در پایان سه ماهه اول، مشتریان کوین بیس 256 میلیارد دلار دارایی در پلتفرم خود داشتند و در پایان سه ماهه دوم، این مقدار 63 درصد کاهش به 96 میلیارد دلار اعلام وصول.

کوین بیس

در سه ماهه دوم سال 2021، زمانی که بازار ارزهای دیجیتال به رونق تاریخی خود رسید، Coinbase سود خالص 1.6 میلیارد دلاری را گزارش کرد. بنابراین بزرگترین بورس آمریکا نسبت به سال گذشته زیان قابل توجهی را تجربه کرد.

با این حال، کوین بیس در پست خود نوشت که با وجود رکود اقتصادی، این شرکت تمام تلاش خود را برای انطباق با شرایط بازار انجام می دهد. در میان این موارد، می توان به تعدیل گسترده قدرت در مبادلات ارزهای دیجیتال، که از Coinbase تا Gemini را شامل می شود، اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید