ایلان ماسک بالاخره با خرید توییتر موافقت کرد و حالا باید منتظر اجرایی شدن برنامه های او باشیم. اما او چه برنامه هایی در سر دارد؟

ایلان ماسک در مورد توییتر فکر می کند

پس از ماه ها انتظار برای خرید توییتر ایلان ماسک، به نظر می رسد این شبکه اجتماعی تاثیرگذار وارد فصل جدیدی از زندگی خود شده و دیگر تحت کنترل مدیران ارشد سابق خود نیست. حال سوال مهم این است که ثروتمندترین فرد جهان با این خرید چه برنامه هایی را دنبال خواهد کرد و باید منتظر چه اتفاقاتی باشیم.

با تکمیل خرید توییتر، ایلان ماسک بلافاصله تعدادی از مدیران ارشد از جمله پاراگ آگراوال، مدیر عامل شرکت را منصوب کرد. ند سگال، مدیر ارشد مالی و ویجایا جید، مدیر حقوقی، اعتماد و سیاست های ایمنی، این شبکه اجتماعی را راه اندازی کردند. ایلان ماسک اکنون تنها رئیس توییتر است و همانطور که قبلا گفته بود، برنامه هایی برای این پلتفرم دارد. در ادامه تعدادی از این برنامه ها را پیش بینی می کنیم.

پرداختن به موضوع آزادی بیان

یکی از بحث برانگیزترین موضوعات پیرامون معامله توییتر، موضوع آزادی بیان از روز اول بود. ایلان ماسک خود را مؤمن می داند آزادی مطلق بیان ارسال کنید این داستان باعث نگرانی برخی از کاربران شده است.

کاربر توییتر

ماسک اخیرا در مصاحبه ای اعلام کرده است که عدم حضور یا ظاهر شدن مجدد برخی توییت ها بدون توضیح دلیل برای او نیز نگران کننده است. مدیر عامل تسلا پیشنهاد کرد که ممکن است چنین باشد الگوریتم منبع باز این مشکل قابل حل است.

پادکست معروف جو روگن در ماه آوریل، زمانی که ایلان ماسک به تازگی سهام شرکت را خریداری کرده بود، از ایلان ماسک پرسیده بود که آیا قصد دارد توییتر را از دست ناظران آزادی آزاد کند. پاسخ ماسک این بود: “من توصیه های خودم را می کنم. شاید آنها آن توصیه ها را بپذیرند، شاید نپذیرند.”

چندی پیش دادگاه سلسله نامه هایی از ماسک و همتایانش منتشر کرد و در یکی از این گفتگوها «ماتیاس هاپفنرمدیر عامل گروه رسانه ای اکسل اسپرینگر، مالک Politico از او خواست که توییتر را از او بگیرد سانسور رها کردن و بازار برای الگوریتم ها آن را طوری تنظیم کنید که همه بتوانند الگوریتم نمایش محتوای مورد نظر خود را به دلخواه انتخاب کنند.

مالک جدید توییتر پنجشنبه گذشته در یادداشتی برای سرویس های تبلیغاتی نوشت که این شرکت را خریده است زیرا معتقد است که در آنجا حضور دارد عرصه دیجیتال عمومی برای آینده تمدن، جایی که ایده های مختلف می توانند گفتگوی سالمی داشته باشند، ضروری است.

البته ماسک با تاکید بر اینکه نمی‌خواهد توییتر به “دره جهنمی رایگان برای همه” تبدیل شود، تاکید کرد: “علاوه بر پیروی از قوانین ایالتی، پلت فرم ما باید گرم و پذیرای همه باشد.” با این حال، او می گوید که مخالف سانسوری است که فراتر از قانون است.

بازگشت دونالد ترامپ و دیگران

یکی از نکات رایج در سخنرانی ایلان ماسک در مورد آزادی، حذف محدودیت های دسترسی برای برخی حساب های قدیمی است. دسترسی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا به این شبکه اجتماعی در ژانویه 2021 مسدود شد و ثروتمندترین مرد جهان گفت که این سفارش را لغو خواهد کرد.

او در ماه مه با اشاره به انحراف توئیتر به چپ گفت: «من برای همیشه تحریم هستم. [ترامپ] من آن را لغو می کنم.»الکس جونزتئوری های توطئه آمریکایی وجردن پیترسوناین روانشناس معروف کانادایی خاطرنشان کرد.

کاهش هزینه های توییتر

ماسک برای خرید توییتر به 13 میلیارد دلار اعتبار بانکی متوسل شد که به ترازنامه شرکت واریز می شد. از این رو، این موجودی باید برگردانده شود، اما توییتر تقریباً در آخرین گزارش مالی خود است ضرر 124 میلیون دلاری پادشاه. بنابراین این شبکه اجتماعی باید خیلی بهتر کار کند تا ماسک بدهی هایش را بپردازد.

مالک فعلی توییتر به سرمایه گذاران گفته است که می خواهد 75 درصد از نیروی کار شرکت را اخراج کند. اما گزارش ها حاکی از آن است که وی در اولین دیدار خود با کارکنان مدعی شده که قصد اخراج این تعداد کارمند را نداشته است. با این حال، از طریق 7500 کارمند در یک لحظه توییتر، برخی از آنها قطعا قربانی خواهند شد.

ایلان ماسک در ماه ژوئن گفت که توییتر باید هزینه های خود را کاهش دهد، زیرا این هزینه ها بیشتر از میزان درآمد شبکه اجتماعی است. حال باید دید چند کارمند از این شرکت اخراج خواهند شد.

راه اندازی برنامه جامع

ماسک در 12 اکتبر در توییتی اعلام کرد که توییتر را برای سرعت بخشیدن به برنامه خریداری کرده است ایکس این یک برنامه جامع است. اگرچه او اطلاعات بیشتری در مورد آن ارائه نکرد، اما گفت که این معامله برنامه X است پنج سال آن را در مقابل خود قرار دهید، X نیز نام شرکتی است که ماسک برای خرید توییتر از آن استفاده کرده است.

برنامه جامع X به نظر می رسد از رویکرد چین برای ساخت اپلیکیشن الهام گرفته شده است وی چت تولید می شود. ماسک در جلسه ای با کارمندان توییتر در ماه ژوئن گفت که این پلتفرم باید بیشتر شبیه وی چت باشد و امکان ارسال پیام، شبکه های اجتماعی و پرداخت های موبایلی را فراهم کند.

ماسک تأیید کرد که چینی‌ها عملاً در وی چت زندگی می‌کنند و گفت: “اگر بتوانیم چنین چیزی را با توییتر بازسازی کنیم، موفق خواهیم شد.”

افزایش درآمد توییتر

مدت کوتاهی پس از امضای قرارداد خرید توییتر، ایلان ماسک گفت که می خواهد درآمد سالانه شرکت را تا سال 2028 پنج برابر کند. 26.4 میلیارد دلار تحویل دادن 90 درصد این درآمد از طریق تبلیغات خواهد بود.

او چندین ایده برای افزایش درآمد در ذهن دارد که عبارتند از: افزایش محبوبیت سرویس اشتراک پریمیوم توییتر با حذف تبلیغات. توسعه تجارت پرداخت توییتر؛ دریافت هزینه اندکی از کاربران تجاری و مقامات دولتی؛ و راه‌هایی برای کسب درآمد از توییت‌هایی که حاوی محتوای خاصی هستند یا ویروسی می‌شوند را کشف کنید.

باید گفت بسیاری از سرمایه گذاران با ماسک در خرید توییتر نیز انتظار این افزایش درآمد را دارند و باید هر چه زودتر این اتفاق بیفتد.

برخورد با حساب های خودکار و حساب های جعلی

ماسک قصد داشت از این معامله خارج شود و دلیل آن این بود که تعداد حساب های توئیتر جعلی بسیار بیشتر از تعداد اعلام شده توسط این شرکت است. توییتر این عدد را می گوید کمتر از 5 درصد اما مدیر عامل تسلا اینطور فکر نمی کند.

او قبلاً قول داده بود که همه انسان ها روی این پلت فرم خواهند بود احراز هویت برای تعیین وضعیت ربات ها سرعت خود را کاهش دهید. بنابراین شاید باید منتظر اقدامات مهمی در این زمینه باشیم. اقداماتی که اگرچه به افزایش سلامت این شبکه اجتماعی کمک می کند، اما ممکن است برای برخی افراد مشکل تأیید حساب کاربری ایجاد کند.

رسیدگی به نگرانی های مطرح شده توسط پیتر زاتکو

پیتر زاتکو، افسر امنیتی سابق توییتر، چند ماه پیش اتهاماتی را علیه توییتر مطرح کرد. وی مدعی شد که این پلتفرم توسط دولت های خارجی هک شده و بخش امنیتی این شرکت با مشکلات جدی مواجه است. البته توییتر این اتهامات را رد کرد.

وکلای ماسک در جریان محاکمه با زاتکو گفتگو کردند. حال باید منتظر ماند و دید ماسک چه اقداماتی را انجام خواهد داد امنیت این شبکه اجتماعی را افزایش دهید شما انجام خواهید داد و چگونه راه نفوذ به این شرکت را خواهید بست.

دیدگاهتان را بنویسید