امروزه هوشمند سازی منازل استقبال ویژه ای بین عموم افراد جامعه ایجاد کرده است اما نگرانی افراد از میزان هزینه های خانه هوشمند می باشد و عموما این تصور را دارند که هوشمند سازی خانه ها هزینه بسیار بالایی دارد و برای هوشمند کردن خانه خود باید مبالغ بسیار زیادی هزینه کنند. در حالی که این تصور از پایه اشتباه می باشد و شما میتوانید با کمترین هزینه خانه خود را هوشمند کنید.

شرکت خانه هوشمند فرهام ، خانه شما را با کمترین هزینه هوشمند میکند. کافی است وارد وبسایت ما شده و جهت مشاوره و مشاهده نمونه خانه های هوشمند اجرا شده توسط شرکت با پشتیبانان شرکت تماس بگیرید.

 

خانه هوشمند چیست؟

فرض کنید شما در محل کار خود هستید و یادتان می افتد که کولر منزل را خاموش نکرده اید و از طرفی کسی هم در منزل نیست؟ چه کار میکنید به منزل برگشته و کولر را خاموش میکنید و یا اجازه میدهید تا شب که از سرکار بازمیگردید همانطور روشن بماند و اتلاف انرژی شود! نگران نباشید در تکنولوژی خانه هوشمند شما میتوانید با گوشی خود دستور خاموش شدن کولر را صادر کنید. کافی است وارد اپلیکیشن خانه هوشمند خود شده و بر روی دکمه خاموش شدن کولر کلیک کنید.

وقتی از خانه هوشمند حرف می زنیم منظورمان ابزار یا ربات های کاملا جدید و فوق پیشرفته نیست.

گاهی هوشمند کردن خانه فقط به معنی عوض کردن ابزار و لوازم خانه با انواع قابل اتصال به اینترنت یا خودکار آنها توسط تجهیزات خانه هوشمند است.

فکر کنید تازه از سرکار آمده و خود را روی مبل رها کرده اید. تلویزیون روی شبکه ی چهار است و مستندی راجع به زندگی کوآلاها پخش می شود. کنترل تلویزیون چند قدم با شما فاصله دارد؛ اما چه کسی می رود این همه راه را.؟!

تصور کنید با همان گوشی که در دستتان است بتوانید شبکه را عوض کنید. یا وقتی کسی به اتاقتان می آید و چراغ ها را خاموش نکرده می رود؛ شما با چند کلیک در گوشی یا تبلت خود بتوانید لامپ ها را خاموش کنید.

به این می گویند زندگی رویایی.!

اما دوست عزیز ما در قرن ۲۱ هستیم و این موارد دیگر رویا نیستند.

در خانه هوشمند تمامی وسایل هوشمند موجود در آن از طریق اینترنت یا تلفن و پیامک (sms) با یکدیگر در ارتباط و تحت کنترل ساکنین خانه، حتی از راه دور هستند.

چرا حرکت هوشمندسازی در ایران کُند است؟!

اما چند چالش اساسی در بهره گیری از مزایای خانه هوشمند و نصب آنها در منازل وجود دارد، که عبارتند از:

تصور غلط تجهیزات هوشمند سازی گران است و در نتیجه پیاده سازی خانه هوشمند برای خانه من بسیار گران تمام می شود!

در حال حاضر عمده فعالیت هوشمندسازی در اختیار برندهای خارجی و لوکس هستند، و کلیپ هایی که از خانه های هوشمند و مراحل نصب آن در فضای مجازی پخش می شوند، این موضوع را در بین مردم تقویت می کنند. دوست عزیر اگر به برندها و کلیپ های موجود در فضای موجود دقت نمایید، عمده این کلیپ ها در خانه های بسیار لوکس چند هزار متری هستند و بدیهی است که هوشمندسازی خانه چند هزار متری بسیار گران قیمت است و قابل مقایسه با یک آپارتمان 70 متری نیست ! پس نگران هزینه هوشمند سازی آپارتمان خود نباشید و به هیچ عنوان هزینه هوشمند سازی آپارتمان خود را با یک خانه چند هزار متری با امکانات فوق پیشرفته مقایسه نکنید.

تصور غلط نیاز به داشتن زیر ساخت بسیار مجهز برای اجرای آپارتمان هوشمند

در حال حاضر پروژه های اجرایی که تبلیغ می شود، به صورت عمده ای از روش باسیم برای هوشمندسازی استفاده می کنند. هرچند که این روش به دلایلی که در سایر مقالاتمان اشاره کردیم روشی مطمئن است، اما نیاز دارد که در زمان ساخت ساختمان اجزای سامانه هوشمند تعبیه و سیم کشی های لازم برای آنها انجام و در تابلوهای برق مربوط سربندی شوندو این مورد سبب افزایش قیمت تجهیزات خانه هوشمند می شود. این موضوع سبب می شود بسیاری از افرادی که تمایل به هوشمندسازی دارند، با دیدن پیچیدگی نصب اولیه عطای این فناوری را به لقای آن ببخشند و قید هوشمندسازی را بزنند! در حالی که در با تجهیزات بی سیم هم میتوان خانه خود را هوشمند کرد.

 در فرایند هوشمند سازی توسط شرکت فرهام نیاز به سیم کشی اولیه برای پیاده سازی آپارتمان هوشمند نیست و ما خانه شما را با تجهیزات بی سیم هوشمند می کنیم . جهت مشاوره و نمونه پروژه های انجام شده ما به وبسایت www.phidsmart.ir مراجعه نمایید.

 

برند فرهام، با هدف گیری موارد فوق، تجهیزات و قابلیت های هوشمند متنوع و کاربردی را طراحی و در قالب سخت افزارهای گوناگون عرضه نموده است. به همین دلیل است که در استفاده از برند فرهام

  •  برای فعال سازی قابلیت های جدید نیاز به تهیه کنترلر جدید ندارید؛
  • الزامی به خرید پنل لمسی های گران قیمت نیست،
  • نیازی نیست حتماً کلیدهای برق معمولی را با کلیدهای گران لمسی عوض کنید،
  • لازم نیست برای کنترل خانه خود وابسته به ارتباط اینترنت و سرورهای سایر شرکت ها باشید،
  • اختیار دارید که همان اندازه از قابلیت ها کنترلر را که می خواهید فعال کنید،

به این ترتیب است که می توانید بسته های پایه ای هوشمندسازی فرهام (کنترلر اصلی، کلیدهای بی سیم روشنایی) تهیه و نصب کنید و ویژگی هایی همچون کنترل پذیری چراغ ها، سامانه محافظت از منزل، چراغ خواب هوشمند، حالت های هوشمند روشنایی اقتصادی را بر روی موبایل کنترل نمایید،

و یا بسته کامل خانه هوشمند فرهام را تهیه نمایید و از تمام امکانات خانه هوشمند  فرهام، از پنل لمسی هوشمند گرفته تا دوربین امنیتی وکنترل پرده و ….. لذت ببرید!

در این مقاله به معرفی خانه هوشمند و مزایای هوشمند سازی توسط شرکت فرهام پرداختیم. جهت مشاوره رایگان در زمینه خانه هوشمند با شماره ۰۹۲۰۵۴۸۴۷۲۸ تماس بگیرید.

تگ ها: خانه هوشمند – تجهیزات خانه هوشمند – هوشمند سازی منازل

 

دیدگاهتان را بنویسید