در این متن و مقاله قصد داریم تا اطلاعات دقیق و صحیحی در زمینه انواع سنگ ماه تولد در اختیار خوانندگان قرار دهیم. در این راستا جدولی را طراحی و انواع سنگ های مرتبط با هر ماه سال را در آن قرار خواهیم داد. در زمینه خواص و ویژگی سنگ ها، خرید زیورآلات ساخته شده با این نمونه سنگ ها و دلیل نیاز به این سنگ ها را در این متن بیان خواهیم نمود.

سخن ابتدایی

سنگ ماه تولد هر فرد بسته به ماه و روز تولد با فرد دیگر دارای تفاوت است و معمولا افراد بسیاری برای خرید نمونه های مختلف این سنگ ها اقدام خواهند نمود. در کره زمین معادن بسیار زیادی را مشاهده می کنیم و می توانیم استخراج کنندگان بسیاری را در این زمینه از این معادن معرفی نماییم. سنگ های معدنی و موجود در اعماق کوه ها، غار ها و در دل زمین هر کدام به گونه خاصی تشکیل شده اند و به همین دلیل هر کدام دارای انرژی های مختلف و خواص و ویژگی های متعددی هستند. در نظر داشته باشید یکی از موضوعات مهم در زمان خرید این محصولات، خرید سنگ اصل و بدون ناخالصی است و معمولا باید اطلاعات لازم در این زمینه را دارا باشید و سپس برای خرید اقدام کنید. در این مقاله سعی داریم تا اطلاعاتی علمی و دقیق در زمینه انتقال انرژی سنگ ها، سنگ ماه تولد و ساخت و فروش زیورآلات متنوع با این سنگ ها را در اختیار خوانندگان قرار دهیم.

جهت خرید انگشتر نقره مردانه می توانید از طریق فروشگاه سنسی اقدام بفرمایید.

 

رسم توضيحي 1 انواع سنگ ماه تولد

چرا به آشنایی با سنگ ماه تولد خود نیازمند هستیم؟

هر فرد در روز، ماه و ساعت خاصی به دنیا آمده است. به همین دلیل می توانیم بیان کنیم که تفاوت فصل در روحیه جنین و انرژی دریافت شده توسط آن تاثیر گذاشته است. انتقال انرژی در دنیا باعث ایجاد احساسات، حس ناراحتی، غم، شادی و … خواهد شد و این انرژی های موجود در کائنات و محیط است که به ما احساسات مختلفی را انتقال خواهد داد. سنگ ها از زمان های دور تا به امروز به عنوان منابع انرژی معرفی می شوند و افراد زیادی به انرژی انتقال داده شده از طریق این سنگ ها اعتقاد دارند. به همین دلیل است که در مواردی مانند باز نمودن چاکرا های اصلی بدن و .. از انرژی درمانی به وسیله سنگ ها استفاده می شود. سنگ ماه تولد نیز دارای انرژی مخصوص است و انتقال این انرژی سبب می شود استرس های موجود کاهش یابد، حال بهتری داشته باشید و انرژی ساطع شده را دریافت کنید.

سنگ متولدین ماه تولد کدامند؟

بسته به ماهی که در آن به دنیا آمده اید می توانیم سنگ ماه تولد را برای شما تعریف نماییم. همه اختر شناسان و زمین شناسان در دنیا بر روی سنگ های بسیار تحقیق نموده اند و لیستی از انواع سنگ ها که می توانند به متولد هر ماه انرژی منتقل کنند، را تهیه کرده اند. تعداد سنگ های بسیاری ممکن است در لیست عنوان شده وجود داشته باشد، به همین دلیل برای آن ها رتبه بندی هایی را اتخاذ نموده اند و جدولی بر این اساس را تنظیم کرده اند. به همین دلیل اولین ردیف این سنگ ها اصلی ترین آن ها هستند و بر اساس طالع بینی به وسیله نجوم می توانیم انرژی انتقال داده شده توسط آن ها را اثبات نماییم.

رسم توضيحي 2 جدول اولویت بندی سنگ ماه تولد

جدول سنگ ماه تولد و رتبه بندی آن ها

بعد از آن که دریافتید سنگ های متعددی می تواند به عنوان سنگ ماه تولد شما معرفی شود، می توانید برای خرید نمونه ای از آن ها اقدام کنید. اما سوال اساسی که در این زمینه ایجاد می شود این است که کدام سنگ، سنگ اصلی و در رتبه نخست است؟ در این حالت امروزه می توانیم جدولی را بر این اساس طراحی و تنظیم نماییم.

ماه ها رتبه اول رتبه دوم رتبه سوم رتبه چهارم
فروردین الماس جاسپر سنگ خون توپاز زرد
اردیبهشت زمرد آونتورین مالاکیت کوارتز صورتی
خرداد مروارید یاقوت سفید کریزوپراس سیترین
تیر یاقوت سرخ زمرد مروارید سنگ ماه
مرداد زبرجد اونیکس ساردونیکس تورمالین
شهریور یاقوت کبود عقیق خزه ای سیترین زیرکن
مهر اوپال لاجورد زبرجد یاقوت کبود
آبان توپاژ آکوآمارین سنگ مرجان گارنت
آذر فیروزه توپاز بریل یاقوت زرد
دی گارنت عقیق لاجورد اونیکس
بهمن آمیتیست جاسپر عقیق سبز سوژیلیت
اسفند آکوآمارین یشم آمیتیست کوارتز

 

با توجه به این جدول می توانید بهترین نمونه از سنگ را انتخاب و در زمینه های مختلفی از آن استفاده نمایید.

خواص و ویژگی های سنگ ماه تولد

هر کدام از سنگ های عنوان شده در جدول بالا دارای خواص و ویژگی های متعددی هستند که می توانید با خرید نمونه ای آن ها این خواص را دریافت نمایید. از مهم ترین خواص این سنگ ها می توانیم موارد زیر را عنوان کنیم:

 • الماس: باعث بهبود عملکرد سیستم ادراری خواهد شد و به افراد اعتماد به نفس و حس قدرت می بخشد.
 • زمرد: ایجاد کننده تعادل بین روح و جسم است و می توانید آرامش را با تعادل این دو مورد به جسم انتقال دهید. همچنین از بیماری هایی مانند فشار خون و … جلوگیری خواهد کرد.
 • مروارید: این سنگ به عنوان سنگ ماه تولد خرداد مورد استفاده قرار می گیرد و بر روی اعصاب و کارکرد اندام های بدن تاثیری مثبت خواهد داشت. افزایش دهنده اعتماد به نفس است و استرس را در فرد کاهش می دهد.
 • یاقوت سرخ: این سنگ را به عنوان گران قیمت ترین سنگ می توانیم نام ببریم، این سنگ ایجاد وابستگی می کند و گردش خون بدن را تنظیم خواهد نمود. به کاهش تب و بیماری های عفونی نیز کمک می کند.
 • زبرجد: به آن سنگ خوشحالی نیز می گویند و فرد استفاده کننده همواره انرژی مضاعفی را دارا می باشد.
 • یاقوت کبود: تاثیر مثبتی بر روی پوست و مو و ناخن می گذارد و افراد برای سلامت این اندام ها از این سنگ استفاده می کنند.

رسم توضيحي 3 خرید زیورآلات متنوع ساخته شده با سنگ ماه تولد

 • اوپال: افزایش دهنده نیرو است و سوخت و ساز بدن را این نمونه از سنگ های افزایش می دهند.
 • توپاژ: این سنگ را نماد عشق و علاقه و محبت می دانند و معمولا افراد دارای این سنگ ماه تولد افرادی با انرژی بالا هستند.
 • فیروزه: فیروزه سنگ خوش یمنی است و عملکرد اندام های بدن را بهبود می بخشد. همچنین از ویژگی های این سنگ می توانیم به خاصیت ضد افسردگی این سنگ اشاره نماییم.
 • گارنت: سنگ سفر های دریایی است و افراد استفاده کننده دارای قدرت دید بالا هستند و همچنین این سنگ از سرطان های مختلف در مرحله آغازین جلوگیری خواهد کرد.
 • آمیتیست: این سنگ را با نام سنگ ضد استرس و نگرانی نیز می شناسند، افراد دارای این سنگ بسیار خونسرد و با آرامش هستند.
 • آکوامارین: این سنگ نماد جوانی و زیبایی و سلامتی است و به نام سنگ دریا شناخته می شود. این سنگ خاصیت آرامش بخشی نیز دارد.

نه تنها این سنگ ها بلکه سنگ های متعدد دیگری را می توانیم انتخاب نماییم برای خود و برای عزیزانمان با توجه به سنگ ماه تولد آنها زیورآلات متنوع و تزئین شده با آن سنگ ها خریداری نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید