در سالهای اخیر، ساختن ویلا و خانه چوبی در بین ایرانیان سرمایه دار و به ویژه در مناطق شمالی ایران بسیار فراگیر شده است. از اینرو اگر شما نیز قصد سرمایه گذاری و ساخت خانه چوبی دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

6 دلیل برای ساخت خانه چوبی در ایران!

زندگی در یک خانه چوبی تجربه ای کاملاً منحصر به فرد و خاص محسوب می شود و یکی از مهمترین دلایل آن، حس نزدیکی و تعامل بیشتر با طبیعت می باشد. در حال حاضر نیز ویلا های چوبی به سرعت در حال پیشرفت هستند و هم اکنون استقبال بسیار خوبی از خانه های چوبی می شود. بنابراین تصمیم گرفتیم که ادامه مهمترین مزایای ساخت خانه چوبی را در مقایسه با خانه های بتنی بیان کنیم:

1. زیبایی و معماری منحصر به فرد خانه های چوبی

وجه تمایز خانه های چوبی با سایر سازه ها، استفاده از چوب است! اما از نظر فیزیکی چوب و بتن دارای تفاوت های ساختاری بنیادین هستند! (از نظر فیزیکی بتن ماده ای سخت و شکننده است درحالی که چوب خاصیت ارتجاعی دارد) بنابراین از نظر فنی معماری خانه های چوبی کاملاً متفاوت با سازه های بتنی می باشد!

اما خارج از بحث فنی، استفاده از چوب به عنوان متریال قالب خانه حس تازگی و تجربه جدیدی از زندگی شهری را به شما منتقل خواهد کرد. مطمئناً تا وقتی که در یک خانه چوبی زندگی نکنید، این حس را تجربه نخواهید کرد!

2. سرعت اجرا و سرعت ساخت بالای خانه های چوبی پیش ساخته

یکی دیگر از مهمترین تفاوت های خانه چوبی با سایر سازه ها، سرعت اجرا و تحویل آنهاست. بدین صورت که معمولاً خانه های چوبی در کمتر از 3 ماه ساخته و آماده استفاده می شوند! بنابراین اگر فاکتور سرعت اجرای پروژه برای شما در اولویت است، پیشنهاد می شود که به سراغ ساخت خانه چوبی بروید!

3. ارزش ساخت خانه های چوبی بیشتر از سایر سازه هاست

ساخت خانه های چوبی در کلاس کاری خود، به نسبت سایر متریال بسیار مقرون به صرفه تر و با ارزش تر هستند. به گونه ای که ارزش نهایی خانه های چوبی پس از ساخت، تقریباً یک و نیم برابر سازه بتنی مشابه خود است! بنابراین در مناطقی که ارزش ریالی زمین بالاست، بهترین گزینه ساخت خانه و ویلا چوبی است.

4. دوام و عمر مفید بالای خانه های چوبی

اگر خانه های چوبی بطور اصولی ساخته شوند، عمر مفید آنها بیشتر از 50 سال خواهد بود! این درحالی است که خانه های چوبی اصولاً نیاز به هزینه های اضافی تعمیر و نگه داری ندارند و از این جهت برگ برنده با خانه چوبی خواهد بود.

پیشنهاد می کنیم که اگر تصمیم به ساخت خانه چوبی دارید، حتماً از شرکت های معتبر در این حوزه کمک بگیرید. یکی از شرکت های پیشگام در طراحی و ساخت خانه چوبی پیش ساخته مطابق با استاندارد های کانادا، شرکت آرتا چوب آریا می باشد که دارای گواهینامه رسمی استاندارد های کانادا است!

5. ساخت خانه چوبی در تمام اقلیم های ایران قابل ساخت است!

ساخت ویلا چوبی در بیشتر مناطق ایران امکان پذیر است و برای هر اقلیم و شرایط آب و هوایی، دستور العمل مخصوص خود را دارد. به عنوان مثال نحوه تخته کوبی در مناطق شمالی و مرطوب با مناطق خشک و کویری کاملاً متفاوت است. همین امر باعث می شود ویلاهای ساخته شده توسط تیم ما در تمامی نقاط دارای عمر مفید طولانی باشند.

6. پروسه دریافت مجور برای خانه های چوبی بسیار ساده تر از سایر سازه ها است!

با توجه به این که تاکنون آیین نامه ای در شهرداری درخصوص خانه چوبی پیش ساخته تدوین نشده است، لذا ساخت این خانه ها نیاز به مجوز شهرداری ندارد!

اما برای استفاده از خدمات شهری (نظیر آب و برق و گاز و …) در نهایت نیاز به اخذ مجوز بهره برداری خواهید بود. لازم به ذکر است که روال اداری دریافت این مجوز ها، بسیار ساده تر از سایر سازه ها می باشند.

جمع بندی:

در این خبر سعی شد که بطور کوتاه درباره مزایای اصلی ساخت خانه چوبی توضیح داده شود. امروزه سرمایه گذاری در بازار ساخت خانه چوبی بسیار رایج شده و به نظر می رسد که در آینده ای نزدیک، خانه های چوبی درصد بسیار بیشتری از ساخت و ساز ها را -مخصوصاٌ در شمال ایران- به خود اختصاص دهند.

برای مشاهده قیمت ساخت خانه چوبی کلیک کیند.

دیدگاهتان را بنویسید