به متاورس خوش آمدید. می‌خواهیم بدانیم که دقیقاً کجا هستیم؟ برای لحظه‌ای نسل بعدی اینترنت را تصور کنید که به‌طور یکپارچه زندگی فیزیکی و دیجیتالی ما را با هم ترکیب می‌کند. حالا بیاید به سؤال متاورس چیست؟ در دید کلان پاسخ بدهیم. متاورس دنیای عظیمی از همه چیز است: یک پلتفرم بازی، یک خرده فروشی مجازی، یک ابزار آموزشی، یک کانال تبلیغاتی، یک کلاس درس دیجیتال، یک دروازه برای تجربه‌های کاملاً جدید مجازی و… . متاورس فقط برای صنعت سینما یا گیمرها نیست. متاورس در مورد تعامل با افراد و سازمان‌ها از سراسر جهان و فراتر از آن، بهبود خرده فروشی و افزایش خدمات مالی است.

همراه همیار کریپتو باشید تا کاملاً با متاورس این دنیای جدید گام به گام آشنا شویم.

متاورس چیست و چگونه دنیایی است؟

اول با هم کلمه متاورس را ریشه‌یابی کنیم. متاورس به انگلیسی Metaverse از دو کلمه «Meta» به معنای «فرا» و مخفف «universe» به معنای «جهان» است بنابراین «Metaverse» به معنای «فرا جهان» هست. اگر عمیقاً به این موضوع فکر کنیم، متوجه میشیم «فرا جهان» مفهوم بزرگی دارد و قطعاً دنیای متاورس آینده را تصرف می‌کند همان‌طور که در حال حاضر شبکه‌های مجازی و اینترنت با همه‌ی مخالفانی که داشت جز جدانشدنی زندگی ما هستند.

در آینده نزدیک دنیای متاورس و زندگی متاورسی جز تجربیات روزمره ما خواهند بود بنابراین اگر شخصی هستید که به دنبال سرمایه گذاری مناسب برای آینده خود و فرزندانتان هستید، هر چه زودتر اطلاعاتتان را راجع به دنیای متاورس و نحوه سرمایه گذاری صحیح و کسب سود از آن را زیاد کنید.

متاورس چیست؟ همه چیز از کسب درآمد از متاورس

تاریخچه متاورس چیست؟ سیر تکاملی متاورس تا اکنون

در ادامه نگاهی به مهمترین اتفاقات در تاریخچه توسعه متاورس همراه با توضیح کامل خواهیم داشت.

سال 1968: در فیلم “2001: A Space Odyssey” محیطی شبیه به متاورس به تصویر کشیده شد.

در فیلم 2001: A Space Odyssey، فضانورد دکتر دیو بومن تجربه‌ای روان‌گردانی را پشت سر می‌گذارد که در آن او در یک متاورس با تصاویر سه‌بعدی روی دنیای واقعی قرار دارد. این امر به بینندگان اجازه می‌دهد تا در مورد صحنه تصمیم بگیرند، اما می‌تواند بر اساس این نظریه استوار باشد که خود جهانی که اکنون در حال زندگی در آن هستیم، ممکن است یک متاورس باشد.

سال 1973: اولین دنیای مجازی ایجاد شد.

Maze War اولین دنیای مجازی است که در قالب بازی شناخته‌شده است. این بازی در شبکه‌ای از کامپیوترهای یونیکس پخش می‌شد و به کاربران اجازه می‌داد در یک محیط مجازی با یکدیگر تعامل داشته باشند. نسخه‌های جدیدتر و مدرن‌تر چنین بازی‌هایی عبارت‌اند از Second Life، World of Warcraft، Minecraft و Fortnite و … . این بازی‌ها به بخش مشترکی از جامعه تبدیل‌شده‌اند و حتی برخی از مردم از طریق فعالیت‌های درون بازی امرار معاش می‌کنند.

1992: اصطلاح “metaverse” ابداع شد.

نیل استفنسون، نویسنده رمان‌های علمی تخیلی، در سال 1992 اصطلاح «متاورس» را ابداع کرد که به یک واقعیت مجازی کاملاً فراگیر اشاره کرد. کلمه متاورس برای اولین بار در رمان سقوط برفی او استفاده شد که در دنیای آینده اتفاق می‌افتد. ازجمله فضای مجازی وسیعی شبیه به یک بازی آنلاین چندنفره که در آن افراد ممکن است با یکدیگر تعامل داشته باشند و چیزهایی مانند املاک و مستغلات را خریداری کنند.

2021: کلمه metaverse تبدیل به یک کلمه رایج بین‌المللی شد.

در سال 2021، فیس‌بوک با تغییر نام شرکت مادر خود به Meta، توجه جهانیان را به متاورس جلب کرد. همچنین اعلام کرد که 10 میلیارد دلار هزینه خواهد کرد و 10000 نفر را در اروپا برای ساخت متاورس استخدام خواهد کرد.

2022 و پس از آنبزرگ‌ترین شرکت‌های جهان شروع به توسعه در متاورس کردند.

شرکت‌هایی مانند H&M، سامسونگ و وال مارت به صورت آزمایشی شروع به ایجاد فروشگاه‌های خرده‌فروشی محصولات خود در متاورس کردند. این‌یک قلمرو و فضای کاملاً جدید برای بازاریابی و تعامل با مشتری است و دیری نمی‌گذرد که اکثر شرکت‌ها در آنجا حضور خواهند داشت. همه‌ی این شرکت‌ها برای معاملات به دنیای متاورس و توکن‌های دیجیتالی متکی خواهند بود.

شرکت‌های املاک و مستغلات مجلل مجازی در حال آماده شدن برای کسب سود در متاورس با فروش ویلاهای مجازی، لوکس در متاورس هستند، این شرکت‌ها کاملا از آینده محصولات خود مطمئن بوده و روزانه در حال توسعه و رشد فضای کاری خود هستند.

ارتباط بین وب3 و متاورس چیست؟ آیا یکی هستند؟

متاورس و وب3 دو مفهوم جدا از هم هستند اما بین آن‌ها ارتباط تنگاتنگی وجود دارد. ما تا اینجای مقاله به متاورس چیست پرداختیم الآن «وب 3» را تعریف کرده سپس به ارتباط وب3 و متاورس می‌پردازیم.

وب1 نسل اول اینترنت بود که در سال‌های 1991 تا 2004 مردم از آن استفاده می‌کردند، وب1 که نسل دیروز اینترنت هم گفته می‌شود به‌صورت محلی استفاده‌شده و تولید محتوا در آن کم بود همچنین سرعت و حجم باند این نسل از اینترنت بسیار پایین بود.

وب2 که همان اینترنتی هست که امروز از آن استفاده می‌کنیم و ما فقط قدرت تولید محتوا بر بستر یک سایت را داریم که در گوگل سرچ می‌شود فرض کنید. شرکت گوگل به هر دلیل تصمیم بگیرد دیگر در جستجوهای خود سایت همیار کریپتو را نشان ندهد. ما عملاً هیچ کاری نمی‌توانیم انجام دهیم به همین دلیل افراد به ایجاد وب3 روی آوردند.

وب3 نسلی از اینترنت است که مبتنی بر بلاک چین بوده و غیرمتمرکز است بدین ترتیب صاحبان سرور نمی‌توانند اشخاص را در استفاده از آن محدود کنند. وب3 یک اینترنت غیرمتمرکز که توسط کاربران فردی کنترل می‌شود نه توسط شرکت‌های بزرگ. در وب 3 به‌جای آنکه تمام‌وقت و هزینه خود را صرف تولید محتوا برای وب‌سایتی مانند گوگل کنیم و گوگل از آن کسب درآمد کند. می‌توانیم بر بستر بلاک چین که کاملاً تحت کنترل خود ما است تولید محتوا را انجام دهیم.

حال که معنای وب3 را درک کردیم به بررسی ارتباط بین وب3 و متاورس می‌پردازیم. وب 3 و متاورس دو ماهیت متفاوت باهم دارند و اصلاً رقیب اینترنت حال حاضر نیستند. درواقع متاورس فقط بخشی از وب3 است.

بلاک چین و چگونگی قدرت بخشیدن به متاورس

ارتباط بین بلاک چین، ارز دیجیتال و متاورس چیست؟ علاوه بر این که بلاک چین، ارز دیجیتال و متاورس از کلمات کلیدی فناوری امروز هستند، چه چیزی مشترک دارند؟ برای بسیاری از توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران در حوزه تکنولوژی، مفهوم متاورس و رمز ارز درهم‌تنیده شده‌اند و بخشی از وب3 خواهند بود. اگرچه متاورس و ارز دیجیتال دو چیز کاملاً متفاوت هستند، اما در حین توسعه می‌توانند به‌شدت به یکدیگر تکیه کنند.

بهتر است با یک فناوری اساسی شروع کنیم که در قلب ارزهای دیجیتال و متاورس قرار دارد: بلاک چین.

بلاک چین یک دفتر کل دیجیتال عمومی است که داده‌های تراکنش را ثبت می‌کند. تراکنش‌هایی که از شبکه بلاک چین استفاده می‌کنند می‌توانند همتا به همتا باشند و واسطه‌ها (مانند یک بانک یا شرکت فناوری) را از تعاملات کاربر حذف کنند. این امر می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد و زمان انجام تراکنش‌ها را سرعت بخشد.

بلاک چین و ارزهای مبتنی بر آن یعنی رمز ارزها، به‌عنوان یک خدمات دیجیتالی برای انجام معاملات تجاری در دنیای دیجیتال توسعه یافتند. متاورس با دنیای مجازی سه‌بعدی و خدمات همه‌جانبه خود از فناوری بلاک چین به‌عنوان راهی برای ایجاد تعاملات بین کاربران اینترنت استفاده می‌کنند.

برای انجام معاملات در متاورس که بر پایه بلاک چین استوار است باید از رمز ارز خاص همان متاورس استفاده کرد تا به توان اشیا درون آن متاورس مانند NFT مدنظر را خرید کرد. در ادامه مقاله «متاورس چیست» به‌تفصیل راجع به متاورس‌های مختلف و NFT هایشان صحبت می‌کنیم.

بهترین پروژه های متاورس چیست؟ | عصر متاورس

یکی از اقداماتی که تا اکنون متاورس انجام داده آن بوده که رویای گیمرها را مبتنی بر کسب درآمد همراه با بازی کردن تحقق بخشیده است. در این راستا چند دنیای متاورسی که بهترین پروژه‌های متاورسی هستند و می‌توانید با انجام یکسری اقدامات در آن کسب درآمد کنید، در ادامه مقاله «متاورس چیست» معرفی می‌کنیم.

1- دیسنترالند (Decentraland)

دیسنترالند به انگلیسی Decentraland یکی از تجربه‌های متاورس مبتنی بر شبکه اتریوم است. رمز ارز اختصاصی آن MANA بوده که در صرافی‌های ارز دیجیتال قابلیت خریدوفروش و تبدیل به ارز فیات را دارد.

شرکت‌کنندگان می‌توانند از رمز بومی MANA برای خرید زمین مجازی و توسعه آن برای بازی‌ها و تجربیات دیگر و همچنین برای آواتارها و لوازم جانبی دیجیتال استفاده کنند. دیسنترالند توسط Decentraland DAO (سازمان خودمختار غیرمتمرکز) کنترل می‌شود. صاحبان MANA یا دارایی‌های مجازی در دیسنترالند می‌توانند در DAO شرکت کنند و در مورد طرح‌ها و توسعه‌های جدید رأی دهند.

2- سند باکس (Sandbox)

سند باکس به انگلیسی Sandbox یک دنیای دیجیتال ساخته شده توسط کاربر است که در آن کاربران می‌توانند یکسری آیتم  دیجیتالی را در بازی ایجاد کرده سپس بفروشند. SAND توکن درون بازی است که به‌عنوان رمز ارز عمل می‌کند و در بستر شبکه بلاک چین اتریوم ساخته شده است. این توکن ها را می‌توان در تعدادی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال خریدوفروش کرد. از توکن SAND می‌توان برای خرید زمین مجازی، ساختمان‌ها، لوازم جانبی و موارد دیگر به‌عنوان NFT استفاده کرد.

3- اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

اکسی اینفینیتی به انگلیسی Axie Infinity یک نسخه بازی متاورسی مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. توکن بومی این بازی رمز ارز AXS هست و یک توکن دیگر هم به نام SLP به کاربران در صورت داشتن شرایط خاص پاداش می‌دهد.

بازیکنان باید برای شروع بازی سه هیولاهای فانتزی به نام اکسی (Axies) که در واقع NFT هستند خریداری کرده سپس تیم های دیگر رقابت کنند. حال اگر در این رقابت پیروز شوند توکن SLP به‌عنوان پاداش به آن‌ها تعلق می‌گیرد. گران‌ترین Axie تاکنون با قیمتی معادل 820000 دلار (به قیمت بازار آن زمان) خریداری شد. در ادامه مقاله «متاورس چیست» یک ویدئو آموزشی برای معرفی کامل بازی اکسی اینفینتی قرار داده‌ایم. این آموزش از چهار قسمت تشکیل شده است که برای دیدن ادامه قیمت‌ها به صفحه آپارات همیار کریپتو مراجعه کنید.

4- کریپتو باریستاس (Crypto Baristas)

کریپتو باریستاس به انگلیسی Crypto Baristas یک پروژه NFT است که هدف آن پر کردن شکاف بین دنیای فیزیکی و مجازی است. صاحبان یک شخصیت Crypto Barista NFT به یک متاورس دسترسی پیدا می‌کنند که در آن با سایر علاقه‌مندان به قهوه می‌توانند ملاقات کنند. اما این متاورس در واقع چیزی بیش از یک مکان برای گرفتن یک قهوه مجازی است. این پروژه همچنین برای تأمین مالی یک کافه واقعی در شهر نیویورک به نام «برادران قهوه» استفاده می‌شود که با کشاورزان قهوه در سرتاسر جهان شریک می‌شود (اولین کشاورز یک کشاورز مستقر در هندوراس است).

5- سکندلایو (SecondLive)

سکندلایو یک پروژه در حوزه متاورس است که اواخر سال 2019 راه‌اندازی شد و در طی یک سال آن‌قدر گسترش یافت که برای اولین سالگرد به وجود آمدنش میزبان جشنواره هاروست زنجیره هوشمند بایننس به‌صورت مجازی بود. سکندلایو در واقع یک محیط سه‌بعدی است که به کاربران خود آزادی انجام هر عملی را می‌دهد شما می‌توانید آواتار مخصوص خود را در فضای سه‌بعدی داشته باشید و با دیگران معاشرت کرده یا کسب‌وکار خود را راه‌اندازی نمایید.

پروژه سکندلایو دارای یک بازارچه برای مبادله NFT نیست هست و شما می‌توانید آثار هنری و کلکسیونی را در آن مبادله کنید. جالب است بدانید که در جشن سالگرد سکندلایو، پروژه‌های فعال بر بستر بلاک چین بایننس در تعدادی غرفه، دستاوردهای خود را به طور مجازی به نمایش گذاشتند تا کاربران عادی بتوانند با آن‌ها آشنا شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از دوره کریپتو گیمر با ما تماس بگیرید.

چه فناوری‌هایی در متاورس به کار گرفته می‌شوند؟

شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در متاورس برای آنکه هر چه بیشتر تجربه کسب شده در دنیای متاورس را به دنیای واقعی نزدیک کنند. از فناوری‌های پیشرفتهٔ هر حوزه استفاده می‌کنند. برخی از مهم‌ترین فناوری‌های استفاده در متاورس بلاک چین، واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)، بازسازی سه‌بعدی، اینترنت اشیا (IoT) و هوش مصنوعی (AI) برای هر چه ملموس شدن فضای سه‌بعدی دنیای متاورس استفاده می‌کنند. در باره بلاک چین و ربط آن به دنیای متاورس پیش‌تر صحبت کردیم. در ادامه مقاله «متاورس چیست» به معرفی پارامترهای دیگر می‌پردازیم.

واقعیت مجازی در شبکه متاورس چیست؟

نظریه واقعیت مجازی «Virtual Reality» از معانی دو واژه «Virtual» به معنای مجازی و «Reality» به معنای واقعیت حاصل شده است. کلمه «Virtual» معنای نزدیک هم می‌دهد و «Reality» واقعیت چیزی است که ما در زندگی روزمره خود شاهد آن هستیم بنابراین کلمه «واقعیت مجازی» از نگاه دیگری «واقعیت نزدیک» را معنی می‌دهد؛ یعنی به نوع خاصی از شبیه‌سازی واقعی اشاره می‌کند.

حواس و توانایی‌های ادراکی ما، داده‌هایی را از سراسر جهان به ما می‌دهند. لامسه، چشایی، بویایی، بینایی و شنوایی پنج حسی هستند که ما در دوره ابتدایی زندگی با آن آشنا شده و آن‌ها را درک کردیم. ما زمانی که درباره محیط اطراف خود صحبت می‌کنیم عملاً در حال به اشتراک گذاشتن احساسات و تجربیاتمان هستیم و این تجربیات، واقعیت زندگی را شکل می‌دهد. درحالی‌که اگر شخص دیگری همان‌جا باشد ممکن است احساسات دیگری را تجربه کند. این امر همان چیزی است که ما به‌عنوان واقعیت مجازی تصور می‌کنیم.

به‌طور خلاصه، واقعیت مجازی «Virtual Reality» که به‌ اختصار به آن VR گفته می‌شود یک دنیای دیجیتال است که اشخاص با استفاده از عینک‌های خاصی به آن وارد می‌شود و به تعامل می‌پردازند. این دنیای کامپیوتری و سه‌بعدی انسان را به تجربه و برقراری ارتباط سوق می‌دهد. افراد وارد این قلمرو مجازی شده و می‌تواند در آنجا امور را کنترل کند یا کار خاصی انجام دهند؛ بنابراین بدون استفاده از یکسری از گجت‌های خاص مانند عینک‌های VR نمی‌توانید وارد دنیای واقیت مجازی شوید.

واقعیت مجازی در آینده نزدیک به یک بعد جایگزین در زندگی انسان‌ها تبدیل می‌شود. متاورس مرحله بعدی تکامل واقعیت مجازی خواهد بود یعنی شامل فراتر رفتن از مرزهای فیزیکی برای ایجاد دنیای دیجیتال جدید است.

واقعیت افزوده «AR» در متاورس چیست؟

واقعیت افزوده به انگلیسی Augmented Reality یک نمای زنده از یک محیط فیزیکی است که عناصر آن توسط ورودی حسی دیجیتال مانند صدا، گرافیک، ویدئو یا داده‌های GPS تقویت شده است. واقعیت افزوده «Augmented Reality» به‌اختصار AR گفته می‌شود و عملاً بر روی دنیای فیزیکی ما قرار می‌گیرد که به کاربران اجازه می‌دهد محیط واقعی را از طریق صفحه نمایش گوشی، تبلت یا با استفاده از عینک هوشمند ببینند.

نکته مهم در مورد واقعیت افزوده (AR) این است که تقریباً هر کسی می‌تواند آن را تجربه کند زیرا تنها چیزی که شما نیاز دارید یک گوشی هوشمند است. افراد با استفاده از AR می‌توانند روی محیط فیزیکی که به‌عنوان پس‌زمینه‌ای ثابت برای AR عمل می‌کند، تغییرات مجازی ایجاد کرده و آن را ببینند.  برای مثال برخی از نمونه‌های شناخته‌شده AR شامل Pokemon Go، فیلترهای اسنپ چت، لوازم آرایش مجازی و لوازم مبلمان می‌شوند.

در اینجا یک سؤال وجود دارد: آیا می‌توانید بگویید چرا واقعیت افزوده برای Metaverse مهم است؟ نقش AR در متاورس چیست؟ اگر نمی‌توانید دنیایی را که در آن زندگی می‌کنید تغییر دهید، واقعیت افزوده این امکان را فراهم می‌آورد که به محیط اطرافتان بُعد بیشتری ببخشید. با استفاده از تصاویر، صداها، متون یا حتی داده‌های GPS، می‌توانید مکانی را که در آن هستید غنی کنید. مهم این است که این عناصر به‌صورت مکانی ارائه شوند تا بر درک عمق شما تأثیر بگذارند.

اگر فیلم‌های سینمایی مانند سونیت خارپشت (Sonic the Hedgehog)، تام و جری (Tom and Jerry: The Movie) پوکمون کارآگاه پیکاچو (Pokémon Detective Pikachu) و این ژانر فیلم را دیده باشید که شخصیت‌علی خیالی همراه با افراد نقش بازی می‌کنند مفهوم واقیع افزوده یا همان AR را کاملا در ک خواهید کرد. تکنیک AR قدرت خاصی دارد و مغز شما را متقاعد می‌کند که آن عناصر واقعاً در محیط شما وجود دارند؛ و این لحظه‌ای است که دنیای فعلی شما بسیار جالب‌تر می‌شود.

برای کسب درآمد از متاورس از صفحه لینک شده دیدن کنید.

 

برای تدریس خصوصی ارز دیجیتال به‌صورت حضوری و غیرحضوری لطفا به صفحه محصولات سری بزنید و فرم پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تفاوت واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در متاورس چیست؟

واقعیت مجازی کاملاً مجازی است، درحالی‌که واقعیت افزوده از یک زمینه در دنیای واقعی استفاده می‌کند. هم واقعیت مجازی و هم واقعیت افزوده فناوری‌های ضروری برای شکل‌دهی و دسترسی به متاورس هستند. AR و متاورس را می‌توان به یک ازدواج خوب تشبیه کرد. شما می‌توانید از آن‌ها جدا از یکدیگر استفاده کنید، اما آن‌ها با هم تجربه‌ای بهتر هستند.

عملا متاورس، مانند اینترنت، پلتفرم بعدی است که می‌توانیم روی آن کارکنیم، زندگی کنیم، وصل شویم و همکاری کنیم. این یک محیط مجازی فراگیر خواهد بود که دنیاها و جوامع مختلف را به هم متصل می‌کند. خالقان و ارزهای جایگزینی وجود خواهند داشت که می‌توانید با آن‌ها چیزهایی بخرید و بفروشید. بسیاری از اجزای وب3 و بازی و AR را خواهد داشت، اما بسیار بزرگ‌تر خواهد بود.

متاورس و فیسبوک، دلایل پشتیبانی فیسبوک از متاورس چیست؟

شرکت فیس‌بوک (Facebook) در اکتبر 2021 اعلام کرد قصد تغییر نام خود را به (Meta) دارد. هدف فیس‌بوک از این کار گسترش فعالیت‌های خود در وب3 بوده و بیان کرد به‌جای تمرکز بر روی شبکه‌های اجتماعی سنتی می‌خواهد به سمت ساخت متاورس روی بیاورد. در آن زمان پس از انتشار این خبر تمامی پروژه‌های متاورسی جهش قیمتی زیادی را تجربه کردند.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک در رابطه با تغییر نام شرکت گفت:

«مأموریت ما همان است، هنوز هم می‌خواهیم مردم را دور هم جمع کنیم. ما هنوز هم شرکتی هستیم که فناوری را برای مردم طراحی می‌کنیم؛ اما اکنون ما یک هدف جدید داریم: متاورس را به زندگی بیاوریم.»

به گفته مارک زاکربرگ، متاورس نوعی «اینترنت تجسم یافته» است. «شما می توانید آن را با استفاده از AR به واقعیت خود تبدیل کنید.»

البته نام شبکه اجتماعی Facebook تغییر نکرده و همان است اما نام شرکت مادر به «متا» تغییر کرده است.

 

برای کسب اطلاعات دقیق راجع به دنیای ارز دیجیتال و آموزش کریپتو فرم پیش ثبت نام را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کامل ترین جریان متاورس تا اکنون

1991 – تولد اینترنت

در 6 آگوست 1991، تیم برنرز لی اولین دعوت نامه عمومی برای همکاری را در WorldWideWeb ارسال کرد. این تاریخ تولد اینترنت است.

1992 – تصادف برف

سال بعد، نیل استفنسون، نویسنده علمی تخیلی، اصطلاح متاورس را در رمان تصادف برفی ابداع کرد. در این رمان انسان‌ها به استفاده از آواتار و عوامل نرم‌افزار در یک فضای مجازی سه‌بعدی با یکدیگر تعامل دارند.

1993 – اثبات کار (Proof of Work)

این اصطلاح و مفهوم در زمینه امنیت رایانه به‌عنوان راهی برای جلوگیری از ارسال هرزنامه ایمیل معرفی شد. بعداً، کار اثباتی به یکی از تکنیک‌های اولیه برای تأیید و مشروعیت بخشیدن به تراکنش‌ها در یک بلاک چین، به‌ویژه – استخراج ارز سایبری بر اساس قدرت رایانه تبدیل شد.

1998 – B-Money

مهندس کامپیوتر Wei Dei مفهوم خود را برای b-money، یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و توزیع شده، فاش کرد؛ که این امر هرگز تحقق نیافت اما برخی از مفاهیم آن بسیار شبیه به مفاهیم بیت کوین هستند که سال‌ها بعد ظهور کرد. یکی از عناصر، استفاده از Proof of Stake، یک الگوریتم استخراج جایگزین بود که به‌جای قدرت محاسباتی خام، به دارایی‌های فعلی توسعه‌دهنده از ارز دیجیتال متکی است.

2002 – دوقلوهای دیجیتال

مفهوم و مدل دوقلو دیجیتال (digital twin) – همتای دیجیتالی یک جسم فیزیکی – به‌طور عمومی در سال 2002 توسط مایکل گریوز، در کنفرانسی در انجمن مهندسین تولیدکننده دانشگاه میشیگان معرفی شد. گریوز دوقلو دیجیتال را به عنوان مدل مفهومی زیربنایی مدیریت چرخه عمر محصول پیشنهاد کرد.

2003 – زندگی دوم

زندگی دوم (Second Life) دنیای مجازی آنلاین است که توسط فیلیپ روزدیل و تیمش در آزمایشگاه Linden در سال 2003 توسعه یافت. این امر تا حد زیادی پیشروی برای جهان های متاورس بود که امروزه در حال توسعه هستند. یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که کاربران Second Life با آن مواجه بودند، پهنای باند کم و زمان‌های «res» بالا بود که آن را به تجربه‌ای حد مطلوب پایینی تبدیل می‌کرد؛ اما حتی امروز، Second Life یک پایگاه کاربر فعال متشکل از یک میلیون نفر دارد که هر کدام بیش از چهار ساعت در روز را در این دنیای مجازی سپری می کنند.

2006 – Roblox

روبلوکس (Roblox) به عنوان یک پلتفرم آنلاین معرفی شد که به کاربران اجازه می داد بازی های توسعه یافته توسط سایر کاربران را ایجاد و بازی کنند. در طول همه‌گیری بیماری کرونا در 2020، این بازی به منبع قابل توجهی از تعامل برای جوانان تبدیل شد و در آن سال به سومین بازی پردرآمد تبدیل شد.

2009 – بیت کوین

در 3 ژانویه 2009، شبکه بیت کوین با موسس مرموز خود، ساتوشی ناکاموتو، به وجود آمد که بلوک پیدایش بیت کوین (بلاک شماره 0) را استخراج کرد که پاداش 50 بیت کوین را به همراه داشت. این روزی بود که بیت کوین متولد شد.

2009 – بلاک چین

ساتوشی ناکاموتو همزمان با اختراع بیت کوین، بلاک چین را نیز اختراع کرد تا به عنوان دفتر کل تراکنش های عمومی بیت کوین عمل کند. البته دیگران ادعا کرده اند که مفهوم بلاک چین را زودتر اختراع کرده اند، اما روزی که بیت کوین راه اندازی شد، همان روزی بود که شکل قابل استفاده بلاک چین متولد شد.

2010 – فناوری Play-to-Earn

بازی‌های گاچا در اوایل دهه 2010 در ژاپن محبوبیت پیدا کردند، بر اساس مفهوم ماشین فروش اسباب‌بازی کپسولی، با اولین سیستم شناخته شده در MapleStory. بازیکنان ارزی به دست می‌آوردند که می‌توانستند برای شرکت در قرعه‌کشی تصادفی از مجموعه‌ای از آیتم‌ها بر اساس موارد کمیاب از پیش تعیین‌شده، اغلب با هدف جمع‌آوری همه یک مجموعه از آیتم‌ها برای به دست آوردن یک پاداش قدرتمند درون بازی، استفاده کنند.

2011 – آماده بازیکن یک

این رمان ارنست کلین بسیاری از جوانان را با مفهوم دنیای واقعیت مجازی آشنا کرد. اقتباس استیون اسپیلبرگ در سال 2018 این ایده را واضح‌تر و علاقه را گسترده‌تر کرد.

2012 – NFTs در متاورس چیست

یک NFT یک توکن غیر قابل تعویض است که عملا یک آیتم منحصربه‌فرد هستند. مفهوم NFT ها از دسامبر 2012 با ایجاد “Colored Coins” همراه ما بوده است که در آن اطلاعات اضافی بر روی بیت کوین گنجانده می‌شود تا دیگر قابل تعویض نباشد، بلکه منحصربه‌فرد باشد. برای کسب اطلاعات جامع راجع به NFT ها به مقاله «NFT چیست» مراجعه کنید.

2014 – ویتالیک بوترین

کمک هزینه تحصیلی Thiel – در سال 2010، پیتر تیل تشکیل انجمن Thiel را اعلام کرد و 100.000 دلار کمک هزینه برای دانش آموزان زیر 22 سال ارائه کرد تا مدرسه را ترک کنند و کارهای دیگر را دنبال کنند. در سال 2014، یکی از دریافت کنندگان این کمک هزینه، ویتالیک بوترین 20 ساله، یکی از خالقان اتریوم بود.

2015 – اتریوم

در جولای 2015، ویتالیک بوترین و گاوین وود شبکه اتریوم را همراه با بلاک چین اتریوم راه اندازی کردند.

2015 – دسنترالند در متاورس چیست

اولین نسخه از این پلتفرم واقعیت مجازی در سال 2015 معرفی شد. رونق دنیای ارز دیجیتال و متاورس در سال 2021، منجر به فروش  NFT برخی از قطعات املاک و مستغلات بازی به قیمت بیش از 100.000 دلار شده است.

2015 – قراردادهای هوشمند در متاورس چیست

قراردادهای هوشمند برای اولین بار در اوایل دهه 1990 توسط نیک سابو پیشنهاد شد که این اصطلاح را برای اشاره به «مجموعه ای از وعده‌ها، مشخص شده به شکل دیجیتال، از جمله پروتکل‌هایی که در آن طرفین به این وعده‌ها عمل می‌کنند» ابداع کرد. از زمان راه‌اندازی بلاک چین اتریوم در سال 2015، اصطلاح «قرارداد هوشمند» به‌طور خاص‌تری در رابطه با مفهوم محاسبات همه منظوره که در یک بلاک چین یا دفتر کل توزیع‌شده انجام می‌شود، به‌کاررفته است.

2016 – Pokémon GO در متاورس چیست

Pokémon Go اولین بازی بود که دنیای مجازی را روی دنیای واقعی قرار داد. این دستگاه از دستگاه‌های تلفن همراه با GPS برای مکان‌یابی، گرفتن، آموزش و مبارزه با موجودات مجازی به نام پوکمون استفاده می‌کند که به نظر می‌رسد در مکان واقعی بازیکن هستند.

2016 – DAO – سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز

شرکتی به نام The DAO از طریق فروش توکن سرمایه‌گذاری جمعی در ماه می ۲۰۱۶ راه‌اندازی شد و رکورد بزرگ‌ترین کمپین تأمین مالی جمعی در تاریخ را در آن زمان ثبت کرد. قرار بود این یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر جایگزین باشد که بر روی بلاک چین اتریوم ایجاد شده است و به‌عنوان یک مدل تأمین مالی غیرمتمرکز عمل می‌کند. در ژوئن 2016، کاربران از یک آسیب‌پذیری در کد DAO سوء استفاده کردند که آن‌ها را قادر می‌سازد تا یک سوم وجوه DAO را به یک حساب فرعی منتقل کنند.

این منجر به مرگ The DAO به‌عنوان یک شرکت شد؛ اما مفهوم سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAO) همچنان ادامه دارد، اما با درس‌هایی که از تجربه DAO آموخته‌ایم به‌طور قابل‌توجهی بهبودیافته است. با حرکت رو به جلو، هر DAO به‌عنوان یک عنصر ضروری برای شرکت‌های متاورس آینده که به‌طور جمعی توسط شرکت‌کنندگان در سازمان اداره می‌شوند، با قوانین و تراکنش‌های مالی ثبت‌شده در بلاک چین عمل می‌کند. برای مثال، DAO ها حول مالکیت مشترک NFT ها شکل‌گرفته‌اند.

2017 – فورتنایت

این بازی ویدیویی چندنفره پس از انتشار به موفقیت بزرگی دست یافت و افراد زیادی را با ظاهر و احساس متاورس و ارز دیجیتال آشنا کرد. تعداد کاربران Fortnite در مجموع 350 میلیون نفر است.

2018 – دای استیبل کوین

دای استیبل کوین برای افزودن عنصر جدیدی به جهان کریپتو فرار معرفی شد. برخلاف ارزهای رمز پایه که به هیچ ارز فیات متصل نیستند یا فقط به ارزهای دیجیتال دیگر متصل هستند، دای استیبل کوین متمرکز به دلار ایالات‌متحده متصل شده است که باعث می‌شود آن ارز دیجیتال برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ناپایدارتر و قابل اعتمادتر باشد. امروزه، خدمات بانکداری مبتنی بر بلاک چین در تعدادی از پلتفرم‌های مشابه برای استقراض، وام‌دهی و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال موجود است. در حال حاضر، آن‌ها تا حد زیادی توسط مؤسسات سنتی ما کنترل نشده‌اند و کاربران در اکثر موارد با آن خوب به نظر می‌رسند.

2018 – صرافی های غیرمتمرکز (DEX)

صرافی‌های ارز سایبری زمانی که Bancor 13.5 میلیون دلار به دست هکرها از دست داد، ضربه روابط عمومی زیادی خورد. اگرچه اساس قانونی/قانونی آن‌ها کمی نامشخص است، اما DEX ها همچنان به‌عنوان راهی برای مردم عمل می‌کنند تا دارایی‌های ارز سایبری خود را شخص به فرد بر اساس قراردادهای هوشمند، نه از طریق صرافی متمرکز، بفروشند و معامله کنند.

2018 – Axie Infinity در متاورس چیست

بازی محبوب واقعیت مجازی NFT، Axie Infinity، بر اساس دنیای اسطوره‌ای از دام‌پروری، امسال معرفی شد. تا اواسط سال 2021، دارای بالاترین ارزش ترکیبی NFT در بین تمام پلتفرم‌های بازی برای کسب درآمد بود.

2020 – کووید

هنگامی که کووید در سال 2020 در صحنه منفجر شد، مردم در سراسر جهان خود را در قرنطینه دیدند و گزینه‌های کمی برای اختصاص زمان و انرژی به آن‌ها وجود داشت. به همین دلیل، متاورس به‌سرعت تبدیل به مکانی برای تعداد فزاینده‌ای از جوانان، گیمرها و کسانی شد که می‌خواستند در دنیای آنلاین کسب درآمد کنند. در دنیای قطبی شده ما، متاورس لحن شورش علیه نهادهای کنونی به خود گرفته است – هرچه بیشتر در معرض خطر قرار بگیرند. این امر مردم را به سمت اقتصادهای زیرزمینی و جهان های متاورس سوق می‌دهد و یک «طوفان عالی» برای رشد متاورس ایجاد می‌کند.

2020 – برنامه های غیرمتمرکز (Dapps)

ارزش توکن ها در شش پلتفرم اصلی بلاک چین از 2 میلیارد دلار گذشت. حرکت برای حذف واسطه همچنان ادامه دارد، زیرا برنامه‌های کاربردی منبع باز و شفاف برای فعال کردن بازی، DEX، DeFi و سایر کاربردهای مخفف شده به ظهور می‌رسند. درحالی‌که بسیاری از مردم از dapp ها به‌عنوان یک‌روند در حال ظهور یاد می‌کنند، اولین dapp در واقع برنامه بیت کوین بیش از یک دهه پیش بود.

2020 – اولین کنسرت در متاورس چیست

در آوریل 2020، تراویس اسکات و مارشملو در بازی ویدیویی Fortnite برای کمتر از 30 میلیون نفر اجرا کردند.

2020 – سولانا در متاورس چیست

همچنین در ماه آوریل، برنامه بلاک چین سولانا معرفی شد. برخلاف اتریوم، ارز دیجیتال این دپی که SOL نام دارد، بر اساس الگوریتم جایگزین اثبات سهام (POS) استخراج می‌شود. علاوه بر این، مسائل مربوط به مالکیت بلوک در سولانا با ابزار اجماع جدیدی به نام «اثبات تاریخ» که مهرهای زمانی را در زنجیره بلوکی خود وارد می‌کند، روشن و ساده‌سازی شد.

2020 – دنیای بیگانه

این برنامه بسیار محبوب با یک سناریوی بین سیاره‌ای چند متاورس ایجاد شد که دارای شخصیت‌های NFT بود که در یک سازمان مستقل غیرمتمرکز برای استخراج توکن‌ها و انجام کارهای دیگر در تعامل بودند. تا سال 2021، دنیای بیگانه بیش از 2.5 میلیون کاربر داشت، اما اهمیت آن فراتر از این است – این بازی حول درس‌های مهم برای آموزش اصول ارزهای دیجیتال و استخراج رمزنگاری به مردم ساخته شده است.

به سوی آینده

تکامل انواع مختلف فناوری توانمند و ویژگی‌های جدید در متاورس در چند سال گذشته باورنکردنی بوده است؛ اما نه آن‌قدر شگفت‌انگیز که بعد از سال 2021 ایجاد می‌شود. در واقع، در آینده، جنبه‌های کمی از جامعه – ازجمله دولت، تجارت، کلیساها، سرگرمی، دوست‌یابی، سیاست و حتی جنگ – وجود خواهد داشت که با متاورس در حال تکامل بدون تغییر باقی خواهند ماند. این امر تأثیر عمیقی بر نحوه آموزش خود و فرزندانمان در سال‌های آینده خواهد داشت.

به‌طورجدی توصیه می‌کنیم درگیر حواشی و جو متاورس نشده و بدون دانش و اطلاعات روی پروژ‌ه‌های متاورسی که هیچ شناختی از آن‌ها ندارید، سرمایه گذاری نکنید. ما در همیار کریپتو می‌توانیم افراد متخصص متاورس را به شما معرفی کنیم تا با گرفتن مشاوره از آن‌ها بتوانید سرمایه گذاری امنی داشته باشیدمتاورس یک دنیای دیجیتالی سه‌بعدی است که افراد فعال می‌توانند دقیقاً مانند دنیای واقعی با یکدیگر در تعامل باشند و در آن تقریباً همه چیز امکان‌پذیر است یعنی می‌توان حتی کسب درآمد از متاورس داشته باشند. هر شغل یا حرفه‌ای که در دنیای واقعی وجود دارد در متاورس نیز کاربرد دارد و راه‌های کسب درآمد از متاورس بسیار زیاد است. در شرایط فعلی ایران، کسب درآمد دلاری از طریق ارزهای دیجیتال، یکی از راه‌های پیش‌رو برای بهبود وضعیت زندگی است و متاورس یکی از ناب‌ترین مفاهیم که بسیار جای رشد دارد، در حوزه دنیای ارزهای دیجیتال است.

متاورس از زاویه دیگر

متاورس یک دنیای سه‌بعدی است که برای متصل شدن به آن احتیاج به اینترنت داریم تنها همین! اما اینکه در کدام بخش‌های متاورس سرمایه‌گذاری کنیم. برای کسب اطلاعات جامع راجع به «چیستی متاورس» و «تاریخچه متاورس» عبارت “همه چیز در مورد کسب درآمد از دنیای متاورس و آینده متاورس همراه با ویدئو – همیار کریپتو” را در گوگل سرچ کنید. در آینده نزدیک دنیای متاورس و زندگی متاورسی جز تجربیات روزمره ما خواهند بود بنابراین اگر شخصی هستید که به دنبال سرمایه گذاری مناسب برای آینده خود و فرزندانتان هستید، هر چه زودتر نیاز دارید تا اطلاعاتتان را راجع به دنیای متاورس و نحوه سرمایه گذاری صحیح و کسب سود از متاورس را به درستی افزایش دهید.

چرا باید در متاورس سرمایه گذاری کنیم؟

همان‌طور که بیان شد متاورس دنیای نوظهوری است که پتانسیل بسیار بالایی در برای رشد و توسعه دارد. با یک مثال ساده شروع می‌کنیم؛ فرض کنید شهرکی در یک مکان بسیار بکر در حال ساخت‌وساز است و این شهرک در آینده مرکز و محوریت تعامل بین انسان‌ها خواهد بود. آیا منطقی نیست که ما امروز سرمایه‌گذاری صحیح در بخش‌هایی که قابلیت رشد بیشتری دارند را شروع کنیم؟

بررسی روش‌های کسب درآمد از متاورس برای ایرانی‌ها

متاورس یک دنیا است همانند دنیای واقعی بنابراین روش‌های کسب درآمد از آن نیز بسیار متنوع است و هر کس با توجه ‌به شخصیت و سرمایه و علاقه‌ای که دارد بهتر است روش پول درآوردن درآمد از متاورس مختص خودش را انتخاب کند.

1- بازی کردن و کسب درآمد از متاورس

یکی از هیجان‌انگیزترین و البته جالب‌ترین روش‌های کسب درآمد از متاورس بازی‌های متاورسی است که مخصوصاً گیمرها بسیار طرفدار آن هستند. در این روش معمولاً به ازای بازی کردن و شکست حرفان رمز ارز پاداش می‌گیرید کاهی نیز در طی بازی توکن NFT به شما داده می‌شود که می‌توانید هر دو این دو نوع پاداش را به فروش برسانید و به پول فیات تبدیل کنید.

در حال حاضر بازی‌های 1- سند باکس 2- اکسی اینفینیتی 3- سوریر و … از پرمخاطب‌ترین بازی‌های متاورسی هستند که می‌توان از طریق آن‌ها درآمد به‌صورت ارز دیجیتال و نهایتاً تتر داشت. لازم به ذکر است برای شروع بعضی از بازی‌ها اصلاً احتیاج به هیچ سرمایه اولیه‌ای نیست و می‌توانید با سرمایه صفر بازی را شروع کنید و ببینید آیا توانایی لازم و کافی برای انجام بازی و شکست حرفان را دارید یا خیر.

یکی دیگر از نقاط حائز اهمیت آن است که در حال حاضر امکان نصب و راه‌اندازی بازی‌ها روی بستر IOS و‌ اندروید وجود دارد و به‌راحتی می‌توانید پس از نصب اپلیکیشن، بازی را شروع کنید و در هرجایی که هستید درآمد دلاری داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به کسب درآمد از متاورس و بازی‌های متاورسی به سایت همیار کریپتو مراجعه نمایید.

2- سرمایه گذاری در شبکه اصلی و کسب درآمد از متاورس

دنیای متاورس بر بستر بلاک چین فعالیت دارد و در حال حاضر بیشتر پروژه‌های فعال متاورس روی شبکه اتریوم مستقر هستند. یکی از راه‌های کسب درآمد از متاورس خرید توکن‌های پروژه‌های فعال متاورس و روبه رشد آن است یا حتی سرمایه گذاری روی خود اتریوم اما این امر ریسک بالایی دارد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم بدون علم و مهارت معامله‌گری و سرمایه گذاری به‌هیچ‌عنوان شخصاً روی توکنی سرمایه گذاری نکنید و قبل از انجام هر عملی از مشاوره متخصص در این حوزه راهنمایی بگیرید.

از توکن‌های پروژه‌های معروف متاورس می‌توان به سند باکس، اکسی اینفینیتی، بلاکتوپیا، دسنترالند، گالا و انجین اشاره کرد. امکان خرید یا فروش این توکن‌ها در صرافی‌های خارجی مناسب ایرانیان یا صرافی‌های غیرمتمرکز وجود دارد. با معامله کردن توکن‌های متاورسی می‌توانید از افزایش یا کاهش قیمت این توکن‌ها کسب سود کرده و درآمد دلاری داشته باشید.

3- خرید و اجاره دادن ملک و کسب درآمد از متاورس

در متاورس زمین‌های زیادی وجود دارد و ارزش هر زمین مختلف است دقیقاً مانند دنیای واقعی، همان‌طور که یک زمین در یک خیابان پرتردد ارزش بیشتری نسبت به زمینی در یک منطقه دورافتاده دارد، در متاورس هم دقیقاً به همین شکل است. شما می‌توانید با بررسی زمین‌های مختلف و شناسایی زمین‌هایی دارای قابلیت رشد قیمت، از اختلاف قیمت زمین‌های متاورس کسب سود کنید.

یک روش دیگر پول درآوردن از زمین‌های متاورس آن است که زمینی را خریداری کرده و آن را به یک مکان خاص و کاربردی مثل موزه، سینما، فروشگاه و … تبدیل کنید سپس به فروش برسانید. نکته قابل‌توجه اینجاست که تمامی این کارها باید پس از بررسی‌های زیاد و کسب دانش و مهارت انجام شود تا باعث سودآوری و درآمد دلاری شما شود.

دقت داشته باشید که متاورس یک‌دنیای وسیع با محدودیت‌های کم است؛ بنابراین هر روشی که به ذهن شما می‌رسد می‌تواند برای کسب درآمد از متاورس قابل‌استفاده باشد.

چیزهایی که برای کسب درآمد از متاورس نیاز دارید

بدون داشتن اطلاعات و دانش لازم و کافی درباره نحوه کارکرد بلاک چین و ارزهای دیجیتال نمی‌توان به درآمد مناسبی از این حوزه رسید بنابراین اولین و مهم‌ترین لازمه پول درآوردن از متاورس، داشتن دانش کافی از بخش‌های گوناگون دنیا متاورس است.

پس از آنکه دانش اولیه و شناخت پروژه‌های مهم یا اصول اصلی بازی مدنظر را کسب کردید، زمان آن است که به دنیای بلاک چین و متاورس وارد شوید. اولین قدم عملی پس از کسب اطلاعات، اتصال کیف پول ارز دیجیتال خود به پلتفرم متاورسی است نهایتاً شروع فعالیت در آن پلتفرم با حداقل سرمایه تا زمان حرفه‌ای شدن و کسب درآمد از متاورس.

بهترین آموزش برای کسب درآمد از متاورس کدام است؟

تا اینجا با مفاهیم متاورس و مهم‌ترین روش‌های کسب درآمد از متاورس آشنا شدیم؛ اما حال سؤال بعدی آن است که بهترین آموزشگاه برای آموزش متاورس و کسب درآمد از آن کدام است؟ و این آموزشگاه باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

پس از تحقق و بررسی‌های لازم توسط تیم ما به این نتیجه رسیدیم که بهترین مجموعه آموزشی برای فراگیری مفاهیم ارز دیجیتال و متاورس و روش‌های کسب درآمد از آن‌ها «مجموعه همیار کریپتو» است. مجموعه همیار کریپتو به‌روزترین روش‌های معامله‌گری و سرمایه گذاری در دنیای متاورس و به‌طور کل در بازار مالی ارز دیجیتال را آموزش می‌دهد همچنین خدمات و پشتیبانی فوق‌العاده‌ای دارد.

تا اینجا کاملاً متوجه شدیم چرا آموزش متاورس بسیار ضروری و حائز اهمیت است و چرا ما باید در این حوزه سرمایه گذاری کنیم. در ادامه صفحه می‌خواهیم بهترین مجموعه برای آموزش بازارهای مالی به‌صورت حضوری یا غیرحضوری را خدمت شما خواننده محترم معرفی کنیم. پس از بررسی‌های جامع ما “همیار کریپتو” را به‌عنوان بهترین آموزشگاه برای آموزش ارز دیجیتال، فارکس و کسب درآمد از متاورس معرفی می‌کنیم.

برای تحقیق در مورد بهترین آموزش ارز دیجیتال، فارکس و متاورس باید قبل از هر چیزی سرفصل‌های آموزشی و خدمات آموزشگاه همیار کریپتو را بررسی کنیم. برای کسب اطلاعات جامع و دسترسی به منبع قابل استنادی از مفاهیم بازارهای مالی به وب‌سایت همیار کریپتو https://www.hamyarcrypto.com سری بزنید.

در ادامه به توضیح دوره آموزش متاورس و کسب درآمد از متاورس می‌پردازیم.

دوره جامع آموزش کسب درآمد از متاورس

مجموعه آموزشی همیار کریپتو اولین برگزارکننده سمینار آموزشی متاورس و قراردادهای هوشمند در دانشگاه آزاد مشهد است. این مجموعه دوره جامع آموزش متاورس را طبق استانداردهای بالایی طراحی کرده است و به‌روزترین دوره کسب درآمد از متاورس را در اختیار شما علاقه‌مندان به این حوزه قرار می‌دهد.

دوره جامع آموزش متاورس و کسب درآمد از متاورس به‌صورت صفر تا صد طراحی‌شده تا احتیاجی به هیچ دوره آموزشی دیگری نداشته باشید. هدف همیار کریپتو در دوره آموزشی متاورس آن است که با اولین به‌روزرسانی هر بخش متاورس، محتوای آموزشی آن نیز به‌روزرسانی شده و در اختیار دانش‌آموختگان ایشان قرار بگیرد.

خدمات و ویژگی‌های دوره جامع آموزش متاورس و کسب درآمد از متاورس

1- کامل‌ترین دوره متاورس در ایران (آموزش تمامی مفاهیم متاورس)

2- جدیدترین دوره متاورس در ایران

3- آپدیت محتوای دوره در صورت آپدیت شدن هر بخش از دنیای متاورس

4- پشتیبانی یک‌ساله از دانش‌آموختگان دوره متاورس تا زمانی که به مفاهیم مد نظرتان مسلط شوند.

5- پشتیبانی توسط استاد دوره کسب درآمد متاورس انجام می‌شود.

6- امکان برگزاری جلسات آموزشی متاورس در مشهد به‌صورت حضوری و خصوصی

7- امکان برگزاری جلسات آموزشی متاورس در سراسر ایران به‌صورت غیرحضوری و آنلاین

آموزش ارز دیجیتال در مشهد

سرمایه گذاری صحیح یکی از اصول مهم در مباحث اقتصادی هست. ما با سرمایه گذاری صحیح می‌توانیم ارزش دارایی‌هایمان را در برابر تورم حفظ کنیم و حتی با سرمایه گذاری اصولی در بازار ارز دیجیتال می‌توانیم ارزش دارایی چندین برابر کرده و درآمد دلاری کسب کنیم.

هدف مجموعه همیار کریپتو در تمامی بخش‌های آموزشی، عملی بودن و به درآمد دلاری رسیدنِ دانش‌آموختگان است؛ بنابراین تمامی دوره‌های آموزشی خود را به‌گونه‌ای طراحی کرده است که صددرصد عملی باشد. برای مثال آموزش ارز دیجیتال در مشهد که برای علاقه‌مندان به شرکت در کلاس‌های حضوری تعریف کرده است، کاملاً عملی بوده و دانش‌آموختگان در پایان جلسات آزمونی دارند تا استاد مطمئن شود که تمامی مطالب را همه افراد حاضر فراگرفته‌اند.

دوره آموزش جامع ارز دیجیتال دارای مزایا و هدایایی از قبیل؛

1- از ابتدای شروع دوره جامع ارز دیجیتال، به مدت سه ماه در کانال سیگنال ارز دیجیتال VIP تلگرام عضو خواهید شد تا در حین آموزش بتوانید سود کسب کنید.

2- جلسه ترید لایو رایگان در حین دوره

3- پشتیبانی حرفه‌ای

4- دسترسی به آپدیت‌های جدید محتوا

5- شرکت در جلسات کوچینگ به‌صورت رایگان تا یک سال

6- جلسات به‌صورت نیمه‌خصوصی و VIP تشکیل می‌شود

تدریس خصوصی ارز دیجیتال

گاهی شرکت در کلاس‌های عمومی برای اشخاص به دلیل شرایط کاری یا نوع شخصیت دشوار است به همین دلیل مجموعه همیار کریپتو برای علاقه‌مندان امکان تدریس خصوصی ارز دیجیتال را نیز فراهم کرده است. قبل از شروع تدریس خصوصی ارز دیجیتال، شما یک جلسه مشاوره رایگان توسط استاد دارید تا سطح سنجی شوید و اگر مطلب خاصی را از قبل آموزش‌دیده‌اید فقط در حد رفع اشکال و آزمون به آن پرداخته شود و بقیه ساعت کلاس به مطالب دشوارتر و حل تمرین بیشتر پرداخته شود.

تدریس ارز دیجیتال دارای مزایا و هدایایی از قبیل؛

1-یک جلسه مشاوره رایگان قبل شروع آموزش

2- محتوای شخصی‌سازی‌شده برای شما

3- عضویت سه ماه رایگان در کانال VIP تلگرام

4- جلسه ترید لایو رایگان در حین دوره

5- پشتیبانی حرفه‌ای

6- دسترسی به آپدیت‌های جدید محتوا

7- شرکت در جلسات کوچینگ به‌صورت رایگان تا یک سال

آموزش فارکس در مشهد

فارکس بزرگ‌ترین بازار مالی دنیا است که روزانه بیش از 6.6 تریلیون دلار حجم معاملات انجام شده در آن است. بازار فارکس نیز به دلیل حجم بالای معاملات، 24 ساعته بودن معاملات و امکان کسب درآمد دلاری به یکی از بازارهای جالب برای معامله و کسب سود تبدیل شده است.

یکی دیگر از خدمات مجموعه همیار کریپتو برای همشهریان مشهدی و علاقه‌مند به دوره‌های حضوری، آموزش فارکس در مشهد است. شما در این دوره با مفاهیم بازار فارکس، تحلیل بنیادی و سایت‌های مهم، تحلیل تکنیکال و تحلیل مدیریت سرمایه و روان‌شناسی بازار و روان‌شناسی شخصی آشنا شده و کاملاً به این مفاهیم مسلط خواهید شد تا بتوانید درآمد دلاری کسب کنید.

یکی از عوامل اصلی موفقیت در بازارهای مالی ثبت معاملات است، بدین منظور مجموعه همیار کریپتو دفترچه پلن معامله‌گری مختص دانشجوهای ارز دیجیتال و فارکس طراحی کرده است. شما در طول دوره معاملاتتان را در این دفترچه ثبت می‌کنید و ما معاملاتتان را بررسی می‌کنیم تا بازهم بتوانید بهتر نقاط ضعف و قدرت خودتان را بشناسید.

سود آورترین کانال سیگنال ارزدیجیتال

امروزه بازار ارزهای دیجیتال بسیار داغ و پرطرفدار شده و اکثر مردم به فکر خرید و فروش در این بازار هستند. اما همه افراد علم و تجربه کافی برای خرید و فروش یا وقت کافی برای تحلیل ندارند و باید از دانش و مهارت متخصصان این حوزه استفاده کنند. در حال حاضر گروه و کانا‌ل‌های تلگرامی بسیاری در این رابطه راه‌اندازی شده است. اما مجموعه همیار کریپتو بر پایه تجربه علمی و عملی ترید ارزهای دیجیتال بهترین کانال سیگنال ارز دیجیتال را با ویژگی‌های زیر برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم.

 

 

ویژگی‌های کانال سیگنال ارز دیجیتال‌

  1. سیگنال‌های اسپات و فیوچرز اهداف روزانه یا حداکثر 72 ساعته دارند.
  2. مدیریت سرمایه و حد ضرر در تمامی سیگنال‌ها رعایت می‌شود و شما نیز در معاملاتتان حتما رعایت کنید.
  3. در صورتی که سیگنالی به اهداف اولیه رسید و شما از نقطه ورود جا ماندید تا سیگنال‌های بعدی صبر کنید.
  4. بعد از آن که قیمت به تارگت اول رسید، بهتر است معامله را ریسک فری کنید یعنی استاپ معامله را در نقطه ورود قرار دهید یا معامله را با سود ببندید
  5. سعی کنید با ریسک پایین‌تری معامله‌ها را باز کنید و سیگنال‌هایی که اخطار ریسک می‌دهیم را با احتیاط ورود کنید.
  6. از صرافی‌های معتبر برای ورود و استارت معاملات استفاده کنید.

 

.

دیدگاهتان را بنویسید