سالمندان جایگاه ویژه ای در بین اطرافیان، خانواده و جامعه دارند، آن ها با بالا رفتن سن شان دچار بیماری های جسمی و روانی بیشتری شده و آسیب پذیر تر می شوند، بنابراین سالمندان برای سپری کردن بهتر این دوره زندگی شان به آرامش و مراقبت بیشتری نیاز دارند.

از آن جایی که امروزه افراد دچار مشغله های کاری زیادی هستند و امکان نگهداری و مراقبت از سالمندان رو ندارند، استخدام پرستار سالمند برای مراقبت و نگهداری از سالمندان در خانه خودشان یکی از بهترین راه هایی است که می توانید برای مراقبت و نگهداری از والدین تان انجام دهید، در این مطلب اهمیت داشتن پرستار سالمند را با یکدیگر بررسی می کنیم.

چرا سالمندان نیاز به مراقبت دارند؟

افراد با پا گذاشتن به دوره سالمندی دچار بیماری های جسمی فراوانی از جمله دیابت، افزایش فشار خون، افزایش چربی خون، آلزایمر، زوال عقل، زخم بستر و… می شوند، مراقبت از سالمندان به پیشگیری و کنترل بیماری ها کمک بزرگی می کند.

داشتن پرستار سالمند چه اهمیتی دارد؟

چه زمانی سالمندان به کمک سایرین نیاز پیدا می کنند؟

زمانی که سالمند توانایی انجام امور روزمره خود را نداشته باشد و یا دچار بیماری هایی باشد که نیاز به کنترل و درمان دارند نیاز به نگهداری و مراقبت دارد.

پرستاری از سالمند

در صورتی که سالمند با توجه به وضعیت جسمانی و روانی اش توانایی انجام امور روزمره خود را نداشته باشد و برای کنترل و درمان بیماری هایش به مراقبت های پزشکی پرستاری نیاز داشته باشد باید توسط فردی مراقبت و نگهداری شود.

بسیاری از سالمندان علاقه ای به ماندن در مراکز مراقبتی همچون خانه سالمندان و بیمارستان را ندارند و ترجیح می دهند که این دوره زندگی شان را در خانه خودشان سپری کنند، استخدام پرستار سالمند بهترین راه برای مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل است.

پرستار سالمند کیست؟

پرستار سالمند پرستار عمومی است که در دانشگاه تحصیل کرده و دوره های تخصصی مربوط به دوره سالمندی را گذرانده است، پرستار سالمند خدمات پرستاری، پزشکی و بالینی مورد نیاز سالمند را در منزل انجام می دهد و از سالمند مراقبت و نگهداری می کند.

پرستار سالمند با انواع بیماری های جسمی و روانی سالمندان آشنا بوده و از روش های کنترل و درمان آن ها مطلع است، او فردی صبور، مسئولیت پذیر، مهربان و دقیق است و توانایی برقراری ارتباط مثبت با سالمند را دارا می باشد.

چر پرستار سالمند داشتن اهمیت دارد؟

نگهداری و مراقبت از سالمند توسط پرستار بسیار مهم است، از آن جایی که سالمندان به دلایل مختلفی بهانه گیر و زود رنج می شوند و معاشرت با آن ها نیاز به صبر و حوصله دارد، می توانید از پرستار متخصص کمک بگیرید.

پرستار سالمند می تواند با استفاده از دانش، تجربه و صبوری این ناملایمات را به آسانی گذرانده و از سالمند به طور ویژه ای مراقبت کند برای استخدام پرستار سالمند به سایت زیر مراجعه کنید.

Sepidgostar.com

 1. مراقبت از سالمند به صورت شبانه روزی

شما می توانید با توجه به شرایط کاری خودتان پرستار سالمند را به صورت ساعتی، روزانه، شبانه و شبانه روزی استخدام کنید، در نتیجه به هیچ عنوان نگران تنها ماندن سالمند در خانه نخواهید بود.

 1. ایجاد محیط امن برای سالمند

با توجه به این موضوع که ممکن است تنها ماندن سالمند در خانه موجب بروز آسیب هایی از جمله زمین خوردن، سوختگی با آب جوش و غذا و… شود، با استخدام پرستار سالمند خیال تان از ایمنی محیط خانه آسوده خواهد بود.

 1. حفظ استقلال و عزت نفس سالمند

در صورتی که سالمندان را به خانه سالمندان بسپارید آن ها احساس می کنند که استقلال خود را از دست خواهند داد در نتیجه زندگی در منزل خودشان به آن ها احساس استقلال می دهد، مشارکت سالمند در منزل با پرستار و توجه به حضور و شخصیت سالمند به افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس او نیز کمک می کند.

 1. افزایش آسایش و آرامش سالمندان

با توجه به تحقیقات تنها زندگی کردن سالمندان منجر به افسردگی شان می شود، حضور دائمی پرستار و برطرف کردن مشکلات حاد و رفع نیازهای سالمند توسط پرستار موجب حفظ و افزایش آرامش سالمند می شود.

همچنین استخدام پرستار موجب حفظ آرامش اعضای خانواده سالمند خواهد شد چرا که آن ها می دانند که عزیز شان توسط شخصی متخصص و حرفه ای مراقبت و نگهداری می شود.

 1. کاهش احساس انزوا و تنهایی سالمند

حضور پرستار در کنار سالمند و معاشرت آن ها با یکدیگر احساس تنهایی و انزوای سالمند را کاهش می دهد، پرستار همچون دوست خوب با سالمند رفتار کرده و موجب حفظ نشاط و سرزندگی سالمند می شود.

با توجه به تحقیقات انجمن آلزایمر آمریکا شرکت در اجتماع و معاشرت سالمند با تقویت سلامت مغز از ابتلا به زوال عقل جلوگیری می کند و موجب کاهش استرس سالمندان می شود.

 1. افزایش کیفیت زندگی و بهبود خلق و خوی سالمند

با توجه به این موضوع که تعاملات اجتماعی به حفظ سلامت روان کمک می کند داشتن پرستار سالمند این امکان را به سالمند می دهد که او در مهمانی های خانوادگی و دوستانه شرکت کند.

همچنین ملاقات از سالمندی که در خانه خود زندگی می کند نیاز به زمان تعیین شده ندارد و در هر شرایطی امکان پذیر است، در نتیجه خلق و خوی فرد سالمند با افزایش معاشرت های او بهبود پیدا می کند.

 1. ارائه خدمات تخصصی پزشکی و پرستاری

در صورتی که سالمند دچار بیماری های خاصی باشد پرستار از طریق ارتباط با پزشک او به کنترل بیماری می پردازد.

خدمات درمانی همچون تزریقات، پانسمان، مراقبت های اولیه پزشکی و… توسط پرستار در منزل انجام می شود پرستار به صورت روزانه و مستمر فشار خون، قند خون، چربی خون و ضربان قلب سالمند را بررسی کرده و در صورت وجود مشکل به پزشک و خانواده سالمند اطلاع می دهد.

وظایف پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل وظایف مشخصی دارد که در ادامه آن ها را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

 1. مراقبت و نگهداری از سالمند
 2. توجه به سلامت جسمانی سالمند
 3. رعایت بهداشت فردی سالمند (نظافت، استحمام)
 4. رسیدگی به وضع ظاهری و پوشش سالمند
 5. انجام امور منزل و نظافت
 6. تهیه غذای سالم برای سالمند
 7. دادن داروهای داروهای سالمند
 8. تست فشار و قند خون سالمند به صورت روزانه
 9. توجه به اوقات فراغت سالمند
 10. همراهی سالمند در خارج از منزل

خدمات پرستار سالمند در تهران

استخدام پرستار سالمند در تهران را از مراکز معتبری که دارای مجوز از سازمان وزارت بهداشت، درمان و پزشکی باشد انجام دهید، پرستارانی که در این مراکز فعالیت می کنند، افراد متخصص و آموزش دیده ای هستند که تجربه کاری زیادی داشته و می توانید نگهداری و مراقبت از والدین خود را با خیالی آسوده به آن ها بسپارید.

خدمات پرستاری سپید گستر

سپید گستر مرکز شبانه روزی خدمات پرستاری و پزشکی مجاز و معتبری در تهران است که فعالیت خود را از سال 1387 شروع کرده است، این مرکز دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و با هدف ارتقاء سلامت عمومی افراد خدمات پرستاری را ارائه می دهد.

پرستارانی که در این مجموعه مشغول به ارائه خدمات پرستاری سالمند هستند افراد متخصص و آموزش دیده ای هستند که تجربه و سابقه کافی نگهداری از سالمند را دارا بوده و با بهترین کیفیت به ارائه خدمات پرستاری می پردازند.

هزینه استخدام پرستار سالمند

ممکن است شما تصور کنید که هزینه نگهداری از سالمند در مراکز مراقبتی و نگهداری همچون خانه سالمندان و بیمارستان کمتر از هزینه نگهداری سالمند در خانه است، با کمی تحقیق متوجه خواهید شد که هزینه نگهداری از سالمند در منزل کاملاً مقرون به صرفه تر از نگهداری سالمند در بیمارستان و خانه سالمندان است.

اگر چه هزینه نگهداری از سالمند با توجه به وضعیت و شرایط سالمند و ساعت کاری پرستار متفاوت است اما هزینه های مرکز سپید گستر کاملا مقرون به صرفه و مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید