استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران اپل در مصاحبه ای جدید به ایلان ماسک و ادعاهای گمراه کننده او در مورد خودروهای تسلا حمله کرده است.

الون ماسک

الون ماسکمدیرعامل تسلا، اسپیس ایکس و توییتر معمولا وعده های بزرگی مانند سفر به ماه می دهد و اکنون یکی از شناخته شده ترین چهره های سیلیکون ولی به رفتار این میلیاردر پاسخ داده است. “استیو وزنیاککه با استیو جابز باارزش ترین شرکت جهان یعنی اپل را تاسیس کرد، ایلان ماسک را به دزدی از مشتریانش از جمله خودش محکوم کرده است.

وزنیاک در صحبت با CNBC: SquawkBox گفت که او عمداً در مورد نحوه عملکرد سیستم خودروی خودران تسلا گمراه شده است. او ادعا می کند که عملکرد تسلا او با ادعاهای ماسک تفاوت زیادی دارد. بنیانگذار اپل در این نمایشگاه گفت که خودروهای تسلا همیشه در عملکرد خود اشتباه می کنند و تجربه وحشتناک و ترسناکی را برای راننده ایجاد می کنند.

استیو وزنیاک

وزنیاک در ادامه ناامیدی خود را از عملکرد مدیرعامل تسلا ابراز کرد و گفت:

وقتی به ایلان ماسک و تسلا نگاه می‌کنید، یکپارچگی زیادی را از دست می‌دهید.»

به طور خاص، او از صرف ده ها هزار دلار برای توسعه آخرین فناوری خودران این شرکت در سال 2016 شکایت کرد. هنگامی که تسلا برای اولین بار سیستم کاملاً خودران (FSD) خود را به عنوان یک محصول تجاری تایید نشده در بتا معرفی کرد:

آنها آنقدر از خانواده من پول دزدیدند که بر اساس ادعاهایی که ما واقعاً معتقد بودیم که درست است، نمی توانم به شما بگویم چقدر است.

او ادامه داد که از اینکه ماسک سال به سال بعد از هر شکست دائماً برنامه های خود را تغییر می دهد خسته شده است.

ادعاهای گمراه کننده ایلان ماسک

مدیرعامل تسلا

ماسک سال‌ها ادعاهای جسورانه‌ای داشت، اما آوریل 2019 و روز خودمختاری تسلا آن را به سطح جدیدی رساند.

در آن زمان، این کارآفرین ادعا کرد که قبل از پایان سال آینده، بیش از یک میلیون خودروی تسلا تحویل مشتریان به خودروهای خودکار تبدیل خواهند شد تا مالکان بتوانند در هنگام رانندگی به مقصد خود، در خودروهای خود استراحت کنند. آنچه را که می خواهند فراهم می کنند. .

با این حال، ایلان ماسک در ماه های اخیر ادعاهای خود را کاهش داده است. تنها هدف او اکنون این است که سیستم FSD تسلا را ایمن‌تر از یک انسان معمولی کند، و او صحبت از دستیابی به پیشرفته‌ترین سطح استقلال کامل خود (سطح 5) را کنار گذاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید