اگر A17 Bionic نیز در عملکرد خود ناامید شود، شاید تراشه پرچمدار کوالکام یا مدیاتک در سال آینده از تراشه اپل پیشی بگیرد.

تراشه‌های سری A اپل همچنان با عملکرد بی‌رقیب در بازار گوشی‌های هوشمند پیشتاز هستند، اما شکاف پرش سالانه آن‌ها کاهش یافته است. یکی از دلایل این امر خروج بسیاری از مهندسان این شرکت است، حتی مدیران بخش تراشه های اپل نیز در جستجوی فرصت های بهتر و محیط کاری بهتر، این شرکت را ترک کردند. حال طبق گزارشی، گفته می‌شود که این وضعیت کار را برای جانی ساروجی، معاون ارشد فناوری‌های سخت‌افزار اپل، بسیار سخت کرده است.

در پست اطلاع رسانی در گزارش وی آمده است که ساروجی همچنان با مشکلاتی روبرو خواهد شد. زیرا مهندسان بخش تراشه این شرکت همچنان آن را ترک می کنند.

جانی ساروجی، معاون ارشد فناوری دستگاه در اپل

خروج کارکنان اپل

در میان این دسته از افراد می‌توان به «جرارد ویلیامز سوم»، طراح سابق پردازنده‌های اپل اشاره کرد که در سال ۲۰۱۹ شرکت را ترک کرد و Nuvia را تأسیس کرد که سپس توسط کوالکام خریداری شد. بعداً مایک فیلیپو جایگزین او شد، اما فیلیپو اوایل سال جاری برای کار در مایکروسافت استعفا داد و اپل هنوز جایگزینی برای او اعلام نکرده است.

برای جلوگیری از ترک بیشتر مهندسان از شرکت، اپل به کارمندان خود پاداش هایی ارائه داد تا آنها را متقاعد کند که کار در غول کوپرتینویی با ارزش تر و پایدارتر است. در این گزارش همچنین آمده است که از آنجایی که بسیاری از کارشناسان صنعت و ناظران اقتصادی رکود شدید اقتصادی را پیش‌بینی می‌کنند، احتمالاً بسیاری از این مهندسان ترجیح می‌دهند برای اپل کار کنند.

با این حال، شرکت هایی مانند کوالکام همچنان می توانند در برابر تراشه های سری A اپل برتری داشته باشند.طبق گزارش های فاش شده، بر اساس یک بنچمارک، اسنپدراگون 8 نسل 2 جدید معرفی شده عملکرد بسیار خوبی داشته و به A16 Bionic نزدیک بوده و اگر A17 Bionic سال آینده منتشر خواهد شد در عملکرد خود ناامید کننده است، شاید عملکرد پرچمدار Qualcomm یا MediaTek. برای اولین بار در سال 2023، آنها می توانند از تراشه نسل بعدی اپل پیشی بگیرند.

اخیرا در گزارشی آمده است که A16 Bionic قرار بود از ray tracing پشتیبانی کند، اما این فناوری انرژی زیادی مصرف می کند و به همین دلیل است که اپل از آن در آیفون 14 پرو و ​​14 پرو مکس استفاده نکرده است. این موضوع باعث شد که پردازنده A16 تفاوت خاصی با پردازنده A15 نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید