انجمن TikTok BookTok به سرعت به یکی از پلتفرم های پیشرو توصیه کتاب در جهان تبدیل شده است. ترکیب منحصربه‌فرد آن از رسانه‌های اجتماعی و نقد کتاب، نحوه یافتن کتاب‌های جدید برای خواندن مردم را متحول کرده است.

اما بوک تاک چیست؟ چگونه با BookTok شروع به کار می کنید؟ و برخی از تأثیرگذاران برتر آن چه کسانی هستند؟

ما اینجا هستیم تا به تمام سوالات شما درباره BookTok پاسخ دهیم و لیستی از 10 کتاب برتر توصیه شده توسط BookTok در سال جاری را به شما ارائه دهیم.

پاداش: دریافت رایگان چک لیست رشد TikTok از Tiffy Chen خالق معروف TikTok که به شما نشان می دهد چگونه با تنها 3 نور استودیو و iMovie 1.6 میلیون دنبال کننده به دست آورید.

بوک تاک چیست؟

BookTok، مخفف «Book TikTok»، جامعه‌ای از کاربران TikTok است که علاقه‌مند به کتاب و ادبیات هستند. آنها با ساختن ویدیوهای سرگرم کننده حول محور کتاب هایی که می خوانند، روشی مبتکرانه برای بحث، بررسی، و توصیه کتاب هایی ایجاد کرده اند که جوامع ادبی و انتشاراتی را متحول کرده است.

BookTok به عنوان یک هشتگ در TikTok توسط گروهی از دوستداران کتاب شروع شد و به سرعت به یک روند گسترده تبدیل شد. در حال حاضر، این یکی از بزرگترین جوامع رسانه های اجتماعی در جهان برای کتاب است. BookTok بیش از 29.1 میلیارد بازدید دارد و بسیاری از فروشندگان جعبه بزرگ مانند Barnes & Noble بخش هایی را به جامعه BookTok اختصاص داده اند.

مانند Bookstagrammers اینستاگرام، این BookTokers اینفلوئنسرهایی هستند که عاشقان ادبی در سراسر جهان دنبال‌کنندگان اختصاصی دارند. آن‌ها از پلتفرم خود برای تبلیغ کتاب‌هایی که دوست دارند، معرفی نویسندگان جدید و تقویت گفتگو با خوانندگان دیگر استفاده می‌کنند.

سازندگان اغلب مطالبی را ارسال می‌کنند که در آن درباره خواندن‌های فعلی، حجم کتاب‌ها و موارد دیگر بحث می‌کنند. آنها همچنین دوست دارند در مورد شخصیت های کتاب هایی که می خوانند صحبت کنند و حکایت های خنده دار مربوط به آن شخصیت ها را به اشتراک بگذارند.

@adridiaries

من چیزهای خوب زیادی در مورد هر کتاب شنیده ام، بسیار هیجان زده هستم که بخوانم!!! 💟 #bookhaul #bookhaul2022 #newbook #minihaul #minibookhaul #barnesandnoble #booktok #books #bookworm #bookish #bookrecs #fyp #millionkissesin yourlifetime #girlinpieces #byathread #foreweweregers #thefineprint #bookto

♬ صدای اصلی – 𝐂𝐇𝐀𝐑𝐋𝐈𝐄

تمرکز زیادی روی ژانرهای داستانی، فانتزی و عاشقانه بزرگسالان جوان در BookTok وجود دارد. بنابراین، اگر به آن ژانرها علاقه دارید، این انجمن برای شماست! توصیه‌ها و بحث‌هایی درباره کتاب‌های معروف مانند «دشمنان عاشقان»، «شرورهای خاکستری اخلاقی» و «افراد درست در زمان اشتباه» را خواهید دید.

@elenaslibraryy

#BookTok #books #fyp #book #bookworm #bookclub #wattpad #wattpadstories #bookish #booktoker

♬ Vecna ​​x Do I Wanna Know توسط Altegomusic – ALTÉGO

شناخته شده‌اند که BookTok’ers لباس شخصیت‌های کتاب‌هایی را که دوست دارند به تن می‌کنند، فعالیتی که زیبایی‌شناسی مرسوم مرتبط با کتاب را ایجاد کرده است که به عنوان «هسته گرگ و میش» شناخته می‌شود.

@librafairyyy

پاسخ به @t.xagan guysss من به عکس ها نگاه کردم و تکان خوردم زیرا از بیرون هم شبیه به نظر می رسد 😭 #twilightcore #twilight

♬ ac loverrmore – Ady

برخی از نویسندگان حتی در BookTok به شهرت رسیده اند، مانند نویسنده This Violent Delights Chloe Gong. کتاب او به قدری در بوک تاک محبوب شده است که در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و برخی از کتاب‌فروشان دلیل محبوبیت کتاب تاک را عنوان کردند.

برترین سازندگان BookTok در سال 2023

ظهور BookTok صنعت انتشارات را طوفانی در چند سال گذشته به همراه داشته است، با اینفلوئنسرها علاقه‌مندان به کتاب در تمام سنین را تشویق می‌کنند تا کتابی را انتخاب کنند.

در اینجا تعدادی از بزرگترین تأثیرگذاران BookTok در TikTok در سال 2023 آورده شده است که به جرقه زدن انقلاب کتابی یک نسل کمک کرده اند.

در اینجا به تفکیک پنج مورد برتر ارائه شده است.

1. @aymansbooks

@aymansbooks با 892.4 هزار دنبال کننده و بیش از 102 میلیون لایک، برترین BookTok’er سال است. محتوای ایمن بیشتر بر طنز کتابی، نقد کتاب، حمل و نقل محصول و توصیه های کتاب متمرکز است.

@aymansbooks

باید گفت…#lolatung #bellyconklin #thesummeriturnedpretty #thesummeriturnedprettyseries

♬ صدای اصلی – صداهای سخت ahh fr🤞

2. @thebooksiveloved

@thebooksiveloved توسط BookTok’er Pauline Juan اداره می‌شود و دارای توصیه‌های کتاب، نقد کتاب، و ویدئوهایی از واکنش پائولین به صحنه‌ها یا شخصیت‌های کتاب‌های مورد علاقه‌اش است. پائولین با توصیه های BookTok خود بیش از 553.3 هزار دنبال کننده و 29.3 میلیون لایک جمع کرده است.

@thebooksiveloved

کتاب دوست پسر WHO

♬ عزیزم – تسریع

3. @ezeekat

@ezeekat توسط BookTok’er Jaysen Headley اداره می‌شود، یکی از طرفداران انیمه و کتاب‌خوان مشتاق که کتاب‌های BookTok را به طور منظم توصیه می‌کند. Jaysen محتوای BookTok خود را حول رمان‌های بزرگسالان جوان، انیمیشن‌ها و مانگا متمرکز می‌کند. اما محتوای سرگرم‌کننده دیگری درباره بازی‌های رومیزی، فیلم‌های دیزنی و قسمت‌های Doctor Who نیز پیدا خواهید کرد. بنابراین، اگر همه چیزهای خنده دار، گیک و کتابخوان را دوست دارید، @ezeekat شما را پوشش می دهد.

@ezeekat

کدومشونو بخونم که نخوندم؟؟ #booktok #کتاب #خواندن #کلاسیک #کتاب_کرم #نارنیا #فرانکنشتاین #تلماسه #کتابدوست

♬ میمون‌های چرخان – کوین مک‌لئود و کوین میمون

4. @abbysbooks

@abbysbooks در رتبه چهارم برترین سازندگان BookTok در سال 2023 قرار دارد. ابی 462.4k دنبال کننده و 34.5 میلیون لایک برای محتوای عجیب و غریب و کتاب دوست دارد. ابی خواه نقد کتاب، خرید کتاب، توصیه کتاب، یا طنز کتاب باشد، مطمئناً ابی دنبال‌کنندگانش را با ماجراهای کتاب‌آمیز خود سرگرم و مطلع می‌کند!

@abbysbooks

چرا این کار را می کنم #booktok #bookworm #reading

♬ WAR IS OVERRR – sarah🦇

5. @jennajustreads

نام @jennajustreads خالق BookTok گویای همه چیز است. او عاشق خواندن است! در این حساب BookTok، مروری بر کتاب‌های محبوب BookTok، توصیه‌های BookTok، و ویدیوهایی از جنا در حال شکستن رمان‌های محبوب بزرگسالان جوان را خواهید یافت. جنا 371.6 هزار فالوور و بیش از 14 میلیون لایک از طریق ویدیوهایش دارد.

@jennajustreads

تو قسمت 2 چه علائمی بذارم؟؟ #فانتزی #زیبایی_شناسی #زودیاک #کتاب #booktok #fypシ #yabooks #whichworld #for you #yabooktok #loostory #tropes

♬ оригинальный صدای – دارینا اورلوا

برترین کتاب های BookTok در سال 2023

دوستداران کتاب در سراسر جهان اکنون به توصیه های BookTok علاقه مند هستند. در اینجا نگاهی اجمالی به برخی از داغ ترین عناوین پیشنهادی در BookTok در سال 2023 داریم.

1. چگونه در یک لیوان آب غرق نشویم اثر انجی کروز

جلد کتاب کتاب محبوب بوکتوک "چگونه در یک لیوان آب غرق نشویم"

چگونه در یک لیوان آب غرق نشویم کتابی قدرتمند و واضح است که کارا رومرو را در سفر خود به ایالات متحده دنبال می کند. این کتاب زمانی که خوانندگان در یک ترن هوایی عاطفی از خود یابی، سردرگمی فرهنگی و آسیب های نسلی قرار می گیرند، تجربه ای درونی ارائه می دهد.

BookTok’er @LupitaReads بررسی TikTok از این کتاب 1.2 میلیون بازدید داشته است.

@lupita.reads

هنوز نفهمیدم که این یکی چقدر گریه ام گرفت #مادری مهاجر #دخترمهاجران #زخم مادر #لاتیناسوشنگ #چگونه نمی توانم در شیشه آب #angiecruz @lupita.reads

♬ som original – Daay

2. Nightcrawling اثر لیلا موتلی

جلد کتاب کتاب محبوب بوکتوک "خزیدن در شب"

داستان Nightcrawling در شرق اوکلند اتفاق می‌افتد و به دنبال جستجوی یک زن جوان برای آرامش و امنیت در میان از دست دادن خانواده و آواره شدن است. این کتاب با عناصر رئالیسم جادویی و فرهنگ هیپ هاپ به بررسی هویت و تعلق می پردازد.

Nightcrawling در BookTok توسط سازندگانی مانند @jackbenedwards محبوب شد.

@jackbenedwards

غمگین ترین کتابی که از یک زندگی کوچولو خوندم….. ​​خوش اومدی و متاسفم #booktok #nightcrawling

♬ صدای اصلی – جک ادواردز

3. فهرست مهمان اثر لوسی فولی

جلد کتاب کتاب محبوب بوکتوک "لیست مهمان"

فهرست مهمانان یک فیلم هیجان‌انگیز روان‌شناختی است که در جزیره‌ای دورافتاده ایرلند اتفاق می‌افتد که در آن دو خانواده گرد هم می‌آیند تا عروسی فصل را جشن بگیرند. اما از آنجایی که رازها و سوء ظن های تاریک تهدید به خراب کردن جشن ها می شود، تنش ها افزایش می یابد و روابط مورد آزمایش قرار می گیرند.

بسیاری از BookTokers این کتاب را تبلیغ کرده اند، از جمله @reesesbookclub (درست است، این باشگاه رسمی کتاب ریس ویترسپون است!).

@reesesbookclub

اخبار را شنیدی؟ #TheGuestList اکنون 2 میلیون نسخه فروخته است! 🥳🎉 به ما کمک کنید به نویسنده لوسی فولی تبریک بگوییم! #booktok #تابستان #تابستانخوانی #هیجان_انگیز

♬ صدای اصلی –

4. کتابخانه نیمه شب نوشته مت هیگ

جلد کتاب کتاب محبوب بوکتوک "کتابخانه نیمه شب"

Midnight Library توسط ستارگان محبوب BookTok مانند @ezeekat بسیار توصیه می شود. این کتاب داستان نورا سید را روایت می‌کند، زنی که انتخاب‌های بی‌نهایتی را ارائه می‌دهد که می‌تواند مسیر زندگی او را تغییر دهد. از طریق کاوش در هر کتاب در قفسه‌های کتابخانه نیمه‌شب، او می‌تواند نسخه‌های مختلفی از زندگی را تجربه کند و تصمیم بگیرد که بهترین آینده ممکن برای او باشد.

این کتاب تامل برانگیز است که طرفداران وفاداری را از سوی کسانی که از دیدگاه فلسفی آن در مورد زندگی و سوالات آن در مورد پشیمانی، انتخاب و امید لذت می برند به دست آورده است.

@ezeekat

بسیاری از شما برای بررسی این مورد درخواست کرده اید، بنابراین اینجاست! #booktok #کتابها #کتابخانه نیمه شب #کتابی #بررسی کتاب

♬ Memories (به سبک Maroon 5) [Karaoke Version] – کینگ ساز

5. Before Your Memory Fades اثر توشیکازو کاواگوچی

جلد کتاب کتاب محبوب بوکتوک "قبل از اینکه حافظه شما محو شود"

اگر به دنبال اشک‌آور کتاب هستید، به کتاب «پیش از محو شدن حافظه‌تان» نوشته توشیکازو کاواگوچی نگاه نکنید. این کتاب چهار مشتری کافه Funiculi Funicula را دنبال می کند که هر کدام به دنبال سفر در زمان هستند. از طریق این کتاب، با این شخصیت‌های منحصر به فرد و داستان‌هایشان آشنا می‌شویم، زیرا آنها به دنبال عشق، رستگاری و پاسخ به سخت‌ترین سؤالات زندگی هستند.

طرفداران BookTok به خصوص این کتاب را دوست خواهند داشت، زیرا کاواگوچی به دلیل سبک نوشتاری منحصر به فرد و تفکر برانگیزش مشهور است. من فکر می کنم این بررسی توسط @aymansbooks گویای همه چیز است.

@aymansbooks

ارزش هر اشکی را دارد 🥲#قبل از اینکه خاطره شما محو شود

♬ صدای اصلی – ایمن

سوالات متداول درباره BookTok

چگونه BookTok را دریافت کنم؟

هر کسی که برنامه TikTok را داشته باشد می تواند بخشی از BookTok باشد. به سادگی کاربران BookTok یا هشتگ های مورد علاقه خود را جستجو کنید، سپس محتوای آنها را دنبال کنید و با آنها تعامل داشته باشید. برای عضویت در BookTok حتی نیازی به یک حساب مرتبط با کتاب ندارید.

چرا BookTok اینقدر محبوب است؟

BookTok محبوب است زیرا به دوستداران کتاب فرصتی برای ارتباط با خوانندگان همفکر و بحث در مورد ادبیات مورد علاقه خود می دهد. همچنین توصیه‌های کتاب را از سایر کاربران ارائه می‌کند و به خوانندگان این امکان را می‌دهد تا کتاب‌ها و نویسندگان جدیدی را که احتمالاً قبلاً درباره آنها نمی‌شناختند، کشف کنند.

محبوب ترین بوک تاک چیست؟

محبوب ترین حساب BookTok @aymansbooks است که بیش از 892 هزار دنبال کننده دارد! حساب آیمن ترکیبی از طنز کتابی، نقد کتاب، توصیه‌ها، بارها، برچسب‌ها و موارد دیگر است. این یک پناهگاه عالی برای دوستداران کتاب است!

Booktok خود را در کنار سایر کانال های اجتماعی خود تبلیغ کنید و با استفاده از Hootsuite به سرعت فالوورهای خود را افزایش دهید. پست‌ها را برای بهترین زمان‌ها برنامه‌ریزی و منتشر کنید، مخاطبان خود را درگیر کنید و عملکرد را اندازه‌گیری کنید – همه از یک داشبورد با کاربری آسان. امروز آن را رایگان امتحان کنید.

شروع کنید

ویدیوهای TikTok را در بهترین زمان و به مدت 30 روز رایگان ارسال کنید

پست ها را برنامه ریزی کنید، آن ها را تجزیه و تحلیل کنید و به نظرات یک داشبورد با کاربری آسان پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید