ویژگی های چادر مسافرتی خوب

خرید بهترین چادر برای کمپینگ

چادرهای مسافرتی و چادرهای کمپینگ انواع بسیار مختلفی دارند . تنوع بالای این محصولات موجب شده ، که شما انتخاب های زیادی پیش رو داشته باشید . اما باید دقت داشته باشید که هنگام انتخاب ، محصولی مطابق با نیازهای خود خریداری کنید . به عنوان مثال برخی از چادرهای مسافرتی مناسب برای پیک نیک های کوتاه مدت می باشند . برخی دیگر برای کوهنوردی و شرایط آب و هوایی سخت مناسب تر هستند . اما همین چادرها شاید در شرایط دیگر کاربرد مناسبی نداشته باشند . به همین دلیل به هنگام خرید چادر مسافرتی و چادر کمپینگ ، باید توجه زیادی به نیازها و همچنین نوع استفاده خود داشته باشید . چند نکته مهم هنگام خرید چادر مسافرتی وجود دارد ، که با رعایت آن می‌توانید انتخاب مناسبی داشته باشید . فروشگاه اینترنتی سوبیا عرضه کننده بهترین چادر های مسافرتی ، مناسب برای پیک نیک ، کمپینگ و همچنین کوهنوردی می باشد .

چادر کمپینگ

نکات مهم هنگام خرید چادر مسافرتی

اگر شما از دسته افرادی هستید که می خواهید یک چادر مسافرتی برای خود خریداری کنید . اما با سوالات زیادی در رابطه مواجه هستید ، و نمی دانید که بهترین محصول برای شما کدام است . بهتر است به چند نکته اساسی به هنگام خرید چادر توجه کنید . در ادامه به مهمترین نکات در هنگام خرید چادر مسافرتی اشاره خواهیم کرد . شما نیز می توانید با در نظر گرفتن این نکات ، یک محصول مناسب با توجه به نیازهای خود خریداری کنید .

چادر کوهنوردنی

ظرفیت چادر مسافرتی

مهمترین موضوع هنگام خرید یک محصول مناسب باشد ، تعداد افرادی است که می‌خواهند از آن استفاده کنند . ظرفیت چادر مسافرتی با توجه به نفرات خانواده شما مشخص می شود . ظرفیت چادرهای مسافرتی می تواند از یک نفر تا حدود ۱۲ نفر متغیر باشد . البته به طور میانگین چادر های مسافرتی ۲ الی ۴ نفره ، بیشترین خریداران را به خود اختصاص می‌دهند . دیگری که باید در این مورد توجه داشته باشید ، این است که چادر را برای یک استراحت چند ساعته می‌خواهید . یا این که در نظر دارید به هنگام شب نیز در چادر خود استراحت کنید . برای خوابیدن در درون چادر ، باید ظرفیت آن بیشتر از افرادی که می‌خواهند از آن استفاده کنند باشد . به عنوان مثال اگر دو نفر می خواهند شب را درون چادر بخوابند ، باید یک چادر چهار نفره برای خود در نظر بگیرید . ظرفیت چادر برای خوابیدن همیشه باید دو برابر تعداد افراد باشد .

ابعاد چادر مسافرتی و چادر کمپینگ

به دلیل این که شما نیاز دارید تا چادرهای مسافرتی را با خود به مکان‌های مختلف حمل کنید . ابعاد چادر به هنگام باز و بسته شدن بسیار مهم می باشد . ابعاد چادر مسافرتی به هنگام باز شدن ، رابطه مستقیمی با ظرفیت استاندارد . اما ابعاد چادرهای کمپینگ مسافرتی به هنگام بسته بودن ، به طراحی و نوع چادر وابسته می‌باشد . برخی از چادرها خواننده چادرهای عصایی ، فضای بسیار کمتری را اشغال می کنند . در حالی که چادر های مانند چادر فنری ، فضای نسبتاً زیادی را اشغال میکنند . برای افرادی که چادر مسافرتی را به منظور کوهنوردی و کمپینگ تهیه می‌کنند ، ابعاد چادر در اولویت اول می باشد . اگر می خواهید چادر مسافرتی در داخل خودرو خود قرار دهید ، باید ابعاد آن متناسب با ظرفیت خودرو شما باشد .

 

وزن چادر مسافرتی

وزن چادر نیز می‌تواند تاثیر زیادی در کیفیت چادر داشته باشد . چادرهای مسافرتی کاملاً قابل حمل می باشد . گاهی اوقات افراد مسافت های طولانی را با خود حمل می‌کنند . به همین دلیل ضرورت وجود دارد که وزن چادر تا جای ممکن کاهش یابد . چادرهایی که برای کوهنوردی مورد استفاده قرار می‌گیرند ، باید دارای کمترین وزن باشند . اما در عین حال کیفیت آنها نباید کاهش پیدا کند . برای ساخت این نوع چادر ها از مواد باکیفیت و در عین حال سبک استفاده میشود . به هر میزان که وزن چادر مسافرتی کمتر باشد ، محبوبیت بیشتری پیدا خواهد کرد . اما باید دقت داشته باشید که کاهش وزن موجب کاهش کیفیت چادر نشود .

آلاچیق مسافرتی

مقاومت و پایداری چادر مسافرتی

یک چادر مسافرتی خوب باید از مقاومت قابل قبولی برخوردار باشد . به دلیل اینکه شما همیشه در یک شرایط ایده‌آل چادر استفاده می کنید . گاهی اوقات به هنگام بارندگی و وزش بادهای شدید ، از چادر به عنوان یک پناهگاه استفاده می کنید . در طراحی و تولید چادر باید از مواد اولیه مناسبی استفاده شود ، که موجب افزایش مقاومت و پایداری چادر شود . ضد آب بودن چادر مسافرتی یکی از اصول اولیه و مهم است ، که توجه به آن به هنگام خرید چادر ضروری می باشد ‌.  همچنین یک چادر کمپینگ خوب باید در برابر وزش باد ، مقاومت قابل قبولی داشته باشد . این موضوع متخاص برای چادر های کوهنوردی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . یک چادر خوب باید دارای یک اسکلت محکم و مقاوم باشد ، تا بتواند ساختار خود را در شرایط جوی مختلف حفظ کند .

 

برپایی همچنین نصب آسان چادر مسافرتی

یک چادر مسافرتی هر چقدر هم که مقاوم و با کیفیت باشد ، و همچنین از وزن مناسبی برخوردار باشد . باز هم اگر نصب آن دشوار باشد ، از محبوبیت زیادی برخوردار نخواهد بود . یک چادر مسافرتی خوب باید به سرعت نصب و راه اندازی شود . در این مورد چادر های فنری از محبوبیت زیادی برخوردار می باشند . برای این منظور فقط نیاز دارید تا آنها را از داخل کیف مخصوص بیرون آورید . سپس به حالت خودکار باز می شوند و شما نیاز به انجام کار دیگری ندارید . در این مورد چادرهای چتری نیز بسیار محبوب می باشند . موضوع دیگری که باید به آن دقت کنید ، موضوع جمع‌کردن‌چادر می باشد . جمع کردن چادر نماز باید همانند برپایی آن آسان باشد .

 

راحتی چادر مسافرتی

یک چادر مسافرتی یک چادر کمپینگ ، باید چیزی بیشتر از یک سرپناه موقت باشد . شما باید بتوانید استراحت و مطلوبی در داخل چادر خود داشته باشید . برای این منظور نیاز دارید تا از یک چادر مناسب استفاده کنید . به عنوان مثال وجود پنجره های زیاد در چادر ، موجب تهویه هوای مناسب آن می‌شود . اما برای استفاده در مناطق سردسیر و کوهستانی ، هرچقدر که تعداد پنجره‌ها کمتر باشد ، هوای داخل چادر گرم تر می باشد . ارتفاع چادر ریز در راحتی آن بسیار تاثیر گذار می باشد . هر چقدر ارتفاع چادر بیشتر باشد ، شما احساس راحتی بیشتری خواهید کرد . اما گاهی اوقات شما نیاز دارید تا برای حفظ مقاومت ، ارتفاع چادر را کاهش دهید .

منبع:https://villasaze.ir

دیدگاهتان را بنویسید