آموزش حذف دائمی و موقت اکانت اینستاگرام + نکاتی که قبل از حذف اکانت خود باید بدانید

با توجه به این که اینستاگرام به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در کل جهان تبدیل شده است در عین حال به یکی از اعتیادآور ترین برنامه ها نیز تبدیل شده است. به این علت برخی از کاربران پس از گذشت زمان دوست دارند که اکانت های خود را حذف کنند و یا این که به طور موقت غیر فعال کنند. حذف اکانت اینستاگرام بنا به دلایل مختلفی می تواند انجام گیرد.

در این مقاله در مورد راه و روش های و آموزش حذف دائمی و موقت اکانت اینستاگرام مطالبی را بیان می کنیم. اگر شما هم دوست دارید که در این زمینه اطلاعاتی کسب کنید این مقاله را مطالعه کنید و با ما همراه باشید. اما باید در ابتدا تصمیم بگیرید که آیا برای همیشه می خواهید اکانت خود را حذف کنید و یا به صورت موقت؟ در ابتدا باید تفاوت ما بین این دو روش را بدانید:

حذف دائمی اکانت اینستاگرام

حذف کردن دائمی اکانت به این معنا می باشد که شما دیگر قصد بازگشت به آن پیج را نخواهید داشت. چرا که با حذف دائمی اکانت اینستاگرام، تمامی پست ها و عکس ها، پروفایل، ویدیوها و از همه آنها مهم تر فالوور های شما از دست می روند و پاک می شوند.

اگر شما این روش را برای حذف کردن انتخاب کنید دیگر هیچ راه بازگشتی به پیج نخواهید داشت و توصیه می کنیم که قبل از حذف، محتوا هایی که برایتان مهم است را از پیجتان دانلود کنید و در گالری داشته باشید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

دومین روش جهت حذف اکانت اینستاگرام، حذف یا غیر فعال کردن موقت اکانت می باشد. در این روش حساب کاربری شما به صورت موقت غیر فعال می گردد اما تمامی اطلاعات بر روی پیج باقی می مانند. معمولا این روش برای افرادی خوب است که می خواهند برای مدتی از برنامه اینستاگرام دور بمانند ولی اطلاعات، پست ها و… و هم چنین فالوور های خود را از دست ندهند.

جهت حذف کردن اکانت و یا غیر فعال کردن آن، شما باید از یک مرورگر وب در دسکتاپ و یا در گوشی هوشمند خود استفاده کنید و نمی توانید از طریق برنامه اینستاگرام این کار را انجام دهید.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید با انجمن های پرسش و پاسخ اینستاگرام و خدمات شبکه های اجتماعی این سایت ارتباط برقرار کنید و سوالات خود را بپرسید.

با چه روشی اکانت اینستاگرام خود را به صورت دائمی حذف کنیم؟

همان طور که در بخش های بالا تر هم گفته شده است قبل از حذف کردن اکانت خود، باید حتما مطمئن شوید که میخواهید این اکانت را به صورت دائم به حذف برسانید یا خیر؟ در این روش پس از حذف شدن، شما دیگر نمی توانید اکانت خود را فعال کنید. برای این کار لازم است ابتدا یک مرورگر وب را باز کنید و سپس اقدام به مراحل زیر کنید:

  1. در مرورگر وب موبایل، به وب سایت اینستاگرام بروید و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.
  2. سپس شما وارد صفحه حذف اکانت می شوید و از منوی کشویی که در بالای صفحه است دلیل حذف حساب خود را وارد کنید.
  3. بعد از انتخاب کردن دلیل حذف، رمز عبور خود را دوباره وارد کنید و   کلیک کنید.delete+account name روی

در این بخش یک پیغام به شما نمایش می گردد. اینستاگرام اعلام می کند که یک ماه طول می کشد تا تمامی اطلاعات شما به صورت کامل از بین بروند و تا آن زمان شما باید از دید عموم پنهان بمانید.

و اما حذف موقت اکانت اینستاگرام چگونه است؟

گاهی هم بنا به دلایلی مختلف، شما می خواهید برای مدتی اینستاگرام را ترک کنید و فعالیت نداشته باشید. در این صورت حذف موقت اکانت اینستاگرام بهترین روش است. چرا که برخی مواقع بنا به دلایلی واقعا اعصاب و روان آدم از شبکه های مجازی خسته می شود و نیاز دارد که مدتی را بدون اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی به سر برد. حذف موقت اکانت اینستاگرام شامل مراحل زیر می باشد:

قدم اول

جهت حذف موقت اکانت اینستاگرام، باید به لینک زیر مراجعه کنید و بر روی دکمه ساین این کلیک کنید و نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید.

قدم دوم

در این مرحله هم باید دلیل حذف کردن اکانت را تعیین کنید و دوباره رمز خود را وارد کنید.

قدم سوم

temporarily disable my account  در این مرحله، به پایین صفحه مراجعه

را بزنید تا وارد صفحه غیرفعال سازی شوید.

قدم آخر

بعد از این که مشخص کردید دلیل حذف  اکانتان چه می باشد اینستاگرام از شما درخواست می کند تا رمز عبور را دوباره وارد کنید. بعد از وارد کردن رمز عبور، روی دکمه قرمز رنگ که با علامت موقت در پایین صفحه است کلیک کنید. حال یک پیغام نهایی به عنوان تایید به شما نشان داده می شود و پس از کلیک روی آن، حساب شما به صورت موقت غیر فعال می گردد.

دومین روش هم از طریق خود اکانت اینستاگرام بر روی وب می باشد.

در مرورگر وب دسکتاپ و یا گوشی هوشمند، به وب سایت اینستاگرام بروید و نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و به حساب کاربری خود وارد شوید. در فید اینستاگرام روی عکس پروفایل خودتان کلیک کنید. روی گزینه ستینگ بزنید. در این قسمت شما می توانید اطلاعات مربوط به پیج خود را ویرایش کنید. سپس روی همان گزینه کلیک کنید.

temporarily disable my account

نکاتی مهم در مورد حذف موقت:

  1. کاربران تنها هفته ای یکبار می توانند اینستاگرام خود را فعال کنند.
  2. با غیر فعال کردن پیج اکانت غیر فعال می شود و هیچ کس صفحه شما نمی تواند ببیند.
  3. تمامی پیام ها و فالوور ها و… در پیجتان باقی می ماند.
  4. همچنین بعد از غیر فعال کردن، نام کاربری شما به صورت موقت به اینستاگرامر تغییر می کند و پس از مدتی اکانت به صورت موقت، با کامنت و لایک حذف می شود.
  5. درست است که اینستاگرام هیچ محدودیتی ندارد اما برای ورود و فعال کردن پیج خود باید چند روز صبر کنید.
  6. برای فعال کردن مجدد پیج، از طریق اپلیکیشن اینستاگرام اطلاعات خود را وارد کنید و وارد پیج شوید.

نکات مهم برای بازیابی اکانت حذف شده

بعد از انجام دادن مراحل بالا حساب شما، به مدت یک ماه در صف حذف قرار می گیرد. اگر از حذف خود پشیمان گردید یک ماه فرصت دارید تا آن را بازیابی کنید. این کار تنها با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور انجام می گیرد. البته بعد از این اطلاعات باید گزینه پروتکت اکانت را نیز بزنید تا حساب به صورت کامل بازیابی گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید