شورای نوآوری اروپا (EIC) از شرکت های فناوری نوظهور برای توسعه بازارهای جدید در سال 2023 با بودجه 1.13 میلیارد یورو حمایت خواهد کرد.

نوآوری

شورای نوآوری اروپا (EIC) در نظر دارد بودجه ای را در سال 2023 تنظیم کند 1.6 میلیارد یورو برای ارائه دانشمندان و پدیدآورندگانی که در حال توسعه هستند فن آوری های نوآورانه آنها کار میکنند. حدود 70 درصد از این بودجه یعنی 1.13 میلیارد یورو صرف حمایت از استارت آپ ها و توسعه بازارهای جدید می شود.

این برنامه گامی کوچک اما مهم برای استارت آپ های فناوری است و می تواند به رشد بازارهای جدید در این زمینه کمک کند. با این محاسبه شتاب EIC، شرکت های نوپا فناوری و SME ها توسط اتحادیه اروپا حمایت می شوند که گام مثبتی در این زمینه است.

اتحادیه اروپا از استارت آپ های فناوری حمایت می کند

در برنامه ای که توسط شورای نوآوری اروپا تصویب شده است، به طور خاص بیان می کند: 525 میلیون یورو این برای استارت آپ هایی در نظر گرفته شده است که فناوری های آینده را توسعه می دهند و به اهداف استراتژیک اتحادیه اروپا کمک می کنند. حوزه های مورد علاقه شامل بیومارکرهای بیماری است سرطان، آلودگی زدایی با هدف مدیریت بیماری های همه گیر، مسائل مربوط به ذخیره انرژی، هاب های مربوط به اجزای کوانتومی و نیمه هادی ها، کشاورزی انعطاف پذیر، فناوری های فضایی و سایر ابتکارات مرتبط با اهداف استراتژیک اتحادیه اروپا، اولویت با دریافت این کمک های مالی است. .

در برنامه مشخص شده است 613 میلیون یورو همچنین به نوآوری های دیگر در زمینه های دیگر اختصاص دهید. برنامه اقدام EIC برای سال آینده سه هدف مهم دیگر را دنبال می کند که قابل توجه است. این اهداف مهم افزایش استفاده از استعدادها در استارتاپ ها، حمایت بیشتر از خالقان زن و تسهیل همکاری بین ارائه دهندگان خدمات بخش خصوصی و دولت است.

تا کنون، حمایت EIC نتایج قابل توجهی به دست آورده است و حرکت جدید می تواند حتی بیشتر از اینها را به دست آورد. با توجه به بودجه ای که توسط شورای نوآوری اروپا در نظر گرفته شده است، می توان امیدوار بود که در سال آینده شاهد نوآوری هایی در زمینه های ذکر شده باشیم. با این حال، برخی چنین فکر می کنند 1.13 میلیارد یورو به نظر می رسد پول زیادی است، اما هنوز برای ایجاد تغییرات اساسی کافی نیست. تحلیلگرانی که این رقم را مقدار کمی می دانند می گویند که تنها در سال 2021، یک شرکت خصوصی در بخش فناوری مجبور شد 8.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند تا تجارت خود را راه اندازی کند. اما طرفداران چنین برنامه هایی این گام کوچک را گامی مهم و ضروری می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید