Shadowban دقیقا چیست و چه ارتباطی با TikTok دارد؟

بیایید با آن روبرو شویم – اینترنت می تواند مکانی دراماتیک باشد. منطقی است که کلمه‌ای به شدت «shadowban» در اطراف وجود دارد. البته، این احتمالاً کمکی نمی‌کند که هیچ‌کس واقعاً نمی‌داند که سایه‌بان‌ها واقعی هستند، اما ایمن‌تر از متأسفانه هستند، درست است؟

شاید ندانیم که Shadowban ها واقعی هستند یا خیر، اما می دانیم بعضی چیزها در جریان. بیایید کلاه های فویل خود را بگذاریم و با هم آن را بفهمیم. در اینجا یک راهنمای مفید برای Shadowban ها و نحوه اعمال آنها در TikTok آورده شده است.

فهرست مطالب
Shadowban در TikTok چیست؟

چگونه در TikTok shadowband می‌شوید؟

چگونه بفهمیم سایه بان شده اید یا خیر

Shadowban TikTok چقدر دوام می آورد؟

چگونه از یک Shadowban در TikTok خارج شویم: 5 نکته

پاداش: دریافت رایگان چک لیست رشد TikTok از Tiffy Chen خالق معروف TikTok که به شما نشان می دهد چگونه با تنها 3 نور استودیو و iMovie 1.6 میلیون دنبال کننده به دست آورید.

Shadowban در TikTok چیست؟

به طور کلی، shadowban زمانی است که کاربر در یک پلت فرم رسانه های اجتماعی (یا انجمن) بدون اطلاع رسانی قطع یا مسدود می شود.

Shadowban در TikTok نام غیر رسمی برای اتفاقاتی است که وقتی TikTok به طور موقت دید یک حساب را محدود می کند اتفاق می افتد.. وقتی این اتفاق می‌افتد، ویدیوهای کاربر در صفحه «برای شما» TikTok (همچنین به عنوان #FYP شناخته می‌شود) نمایش داده نمی‌شوند. محتوای آنها نیز دیگر در بخش هشتگ های برنامه ظاهر نمی شود.

برخی از افراد گزارش می‌دهند که یافتن پست‌های آن‌ها معمولاً زمانی که سایه‌بان را تجربه می‌کنند سخت‌تر است. آنها همچنین ادعا می کنند که دریافت لایک و کامنت در مورد پست هایی که در گذشته به خوبی انجام می شد را متوقف می کنند. در حالی که برخی از تئوری های توطئه حواس پرت وجود دارد، نمی توان انکار کرد که خوب، چیزی در حال رخ دادن است.

TikTok مانند دیگر همتایان خود در رسانه های اجتماعی، در هیچ یک از اسناد رسمی خود از اصطلاح “shadowban” استفاده نمی کند. آنها همچنین هرگز به طور کامل اعتراف نکرده اند که در تمرین شرکت می کنند. اما آنها به اندازه کافی گفته اند که به آنها پیشنهاد می شود انجام دادن کاربران خاصی را در زمان های خاص محدود کنید.

نزدیک ترین چیزی که به بیانیه ای در مورد shadowban ها می رسیم از سایت خود TikTok است:

ما به طور موقت یا دائم حساب‌ها و/یا کاربرانی را که درگیر نقض‌های شدید یا مکرر در پلتفرم هستند، ممنوع خواهیم کرد. [of our Community Guidelines]”

@coach.stone

به @jorgeallende0 پاسخ دهید، این باعث می‌شود که شما «بدون سایه» شوید. #tiktokforcreators #shadowbanned #shadowbannedtiktok #tiktoktips #tiktokalgorithm

♬ پاریس – دیگری

چگونه در TikTok shadowband می‌شوید؟

حتی با وجود اینکه آن‌ها آن را در بسیاری از کلمات اعتراف نمی‌کنند، نمی‌توان انکار کرد که TikTokwill محتوای حساب‌های خاص را مسدود یا تا حدی مسدود می‌کند. و چند دلیل وجود دارد که چرا ممکن است کسی سایه‌بان شود. اینها برخی از برجسته ترین آنها هستند:

شما دستورالعمل های انجمن TikTok را نقض می کنید

این واضح ترین دلیل برای سایه بان است، اما همچنین ساده ترین دلیل برای جلوگیری از آن است. دستورالعمل‌های انجمن TikTok را دنبال کنید و مطمئن شوید که هیچ قانونی را زیر پا نمی‌گذارید.

مطمئناً این فهرست طولانی است، اما نکات ساده ای وجود دارد که از ارسال آن اجتناب کنید. این موارد شامل خشونت گرافیکی، برهنگی، مواد مخدر، سخنان مشوق عداوت و تنفر، موسیقی یا فیلم دارای حق چاپ از خارج از برنامه، یا اطلاعات نادرست (معروف به اخبار جعلی) است.

البته برخی از این موضوعات خاکستری تر از بقیه هستند. (برای مثال سعی کنید «اخبار جعلی» را در شام روز شکرگزاری مطرح کنید، و احتمالاً برداشت‌های زیادی در مورد این موضوع خواهید شنید.) با این وجود، بهتر است احتیاط کنید.

شما مانند یک اسپمر عمل می کنید

ببینید، برخی از ما ممکن است شخصیت بهتری نسبت به دیگران داشته باشیم، اما اگر مانند یک ربات پست کنید، مانند یک ربات با شما رفتار می‌شود. اما به طور جدی – ارسال هرزنامه راهی مطمئن برای محدود کردن پست های شما در TikTok است.

ما متوجه شدیم: ممکن است در مورد حساب جدید خود هیجان زده باشید یا مشتاق شروع به برقراری ارتباط باشید. اما اگر حساب‌های دیگر را به‌صورت انبوه دنبال کنید یا فید را با ویدیوهای جدید پر کنید، احتمال زیادی وجود دارد که در فهرستی قرار بگیرید.

علاوه بر این، راه‌های بسیار بهتری برای رشد حساب TikTok شما وجود دارد.

شما به طور تصادفی سایه بان شده اید

اینجاست که پیچیده می شود – و سیاسی. دستورالعمل‌های TikTok توسط یک الگوریتم اجرا می‌شوند و گاهی اوقات برخی موضوعات یا بخش‌هایی از محتوا می‌توانند به اشتباه توسط سانسورگران پرچم‌گذاری شوند.

برخی از منتقدان حتی ادعا کرده‌اند که TikTok طرف‌هایی را گرفته یا عمداً صدای فعالان و معترضان را خفه کرده است. برای مثال، در اوج اعتراضات جورج فلوید در سال 2020، بسیاری از فعالان زندگی سیاه‌پوستان مهم است ادعا کردند که پست‌هایشان در صورتی که حاوی هشتگ #BlackLivesMatter یا #GeorgeFloyd باشد، 0 بازدید داشته است.

TikTok با بیانیه ای طولانی به این اعتراضات پاسخ داد. آنها یک نقص را عامل این مخلوط دانستند و قول دادند که برای تقویت تنوع در پلت فرم بیشتر تلاش کنند.

Black Lives Matter تنها جنبشی نیست که TikTok را متهم کرده است که آنها را سایه بان کرده است. با این حال، یک سخنگوی TikTok گفت پالایشگاه 29 زمانی که الگوریتم‌هایشان محتوایی را که هیچ دستورالعملی را نقض نکرده است پرچم‌گذاری می‌کند، سریع عمل می‌کنند.

یکی از سخنگویان گفت: «جامعه سازندگان ما پر جنب و جوش و متنوع است و هر کاری که ما در TikTok انجام می‌دهیم برای ایجاد فضایی امن برای مردم برای بیان ایده‌ها و خلاقیت‌شان، صرف نظر از اینکه چه کسی هستند، است.» “ما در مورد این واقعیت که همیشه هر تصمیمی را درست نمی گیریم باز هستیم، به همین دلیل است که ما همچنان به سرمایه گذاری در مقیاس در عملیات ایمنی خود ادامه می دهیم.”

@herodw

ممنوعیت سایه در سال 2022 چیست؟ #tiktok #خالقان

♬ صدای اصلی – Hero DW

چگونه بفهمیم سایه بان شده اید یا خیر

دلیلی وجود دارد که به آن Shadowban می گویند – شما در مورد آنچه در حال وقوع است در تاریکی نگه خواهید داشت. شما پیامی از شورای مخفی مودهای TikTok دریافت نخواهید کرد تا به شما اطلاع دهد که محدود شده اید.

پاداش: دریافت رایگان چک لیست رشد TikTok از Tiffy Chen خالق معروف TikTok که به شما نشان می دهد چگونه با تنها 3 نور استودیو و iMovie 1.6 میلیون دنبال کننده به دست آورید.

اکنون بارگیری کن

مطمئناً، این احتمال وجود دارد که محتوای شما بدتر شده باشد (و جدا از شوخی، این واقعاً چیزی است که باید در نظر بگیرید). اما اگر مشکوک هستید که با shadowban مورد اصابت قرار گرفته اید، باید به چند مورد نیز توجه کنید:

اعداد نودیده اگر از روند صعودی در لایک، بازدید و اشتراک گذاری در محتوای پست شده خود لذت می برید و ناگهان متوقف می شود، ممکن است با shadowban مخوف مواجه شده باشید.

آپلودها کم است. ممکنه وای فای شما نباشه اگر ویدیوهای شما برای مدت زمان غیرعادی «در حال بررسی» یا «در حال پردازش» باشد، ممکن است دچار مشکل شوید.

دیگر برای تو نیست. صفحه For You قلب تپنده TikTok است. همچنین اگر کارها خوب پیش می رود، محتوای شما باید در آنجا ظاهر شود. دوستی داشته باشید که معمولاً پست های شما را در مرجع متقابل FYP خود می بیند تا ببیند آیا ناپدید شده اند یا خیر.

@kentonmartin_

پاسخ به @jodimiculinich #tiktokgrowth #tiktokgrowthtips #tiktokgrowthhacks #businesstok #shadowbannedcheck

♬ پانک مونک – Playboi Carti

Shadowban TikTok چقدر دوام می آورد؟

چگونه می توانید طول چیزی را که ممکن است وجود نداشته باشد اندازه گیری کنید؟ و واقعاً چگونه ناشناخته ها را اندازه گیری می کنید؟

این به شدت فلسفی می شود، اما پاسخ احتمالاً 14 روز است.

اگر کاری انجام ندهی، Shadowban شما احتمالا حدود دو هفته طول خواهد کشید. برخی از کاربران گزارش داده اند که Shadowban ها تنها 24 ساعت طول می کشد، در حالی که برخی دیگر تا یک ماه را پیشنهاد کرده اند. اجماع عمومی، هر چند، 14 روز است.


در TikTok بهتر شوید – با Hootsuite.

به محض ثبت‌نام به بوت کمپ‌های هفتگی رسانه‌های اجتماعی اختصاصی که توسط کارشناسان TikTok میزبانی می‌شوند، با نکاتی در مورد نحوه انجام موارد زیر دسترسی داشته باشید:

  • فالوورهای خود را افزایش دهید
  • مشارکت بیشتری داشته باشید
  • وارد صفحه برای شما شوید
  • و بیشتر!

آن را به صورت رایگان امتحان کنید

چگونه از یک Shadowban در TikTok خارج شویم: 5 نکته

نه، نیازی نیست که یک دست دادن مخفیانه یاد بگیرید یا حیوانی را قربانی الگوریتم‌های اربابان کنید.

در واقع، چند مرحله ساده می‌تواند به شما کمک کند تا حساب TikTok شما را مستقیم و باریک نگه دارید.

1. محتوای پرچم گذاری شده را حذف کنید

هنگامی که مشکوک به ممنوعیت هستید، پست های خود را بررسی کنید تا مشخص کنید کدام طرف متخلف بوده است. سپس، اگر مقصر احتمالی را شناسایی کرده اید، آن را حذف کنید و منتظر بمانید تا الگوریتم شما را ببخشد.

2. برنامه را دوباره نصب کنید

اگر فکر می‌کنید با موفقیت پست توهین‌آمیز را حذف کرده‌اید و می‌خواهید آن را آزمایش کنید، سعی کنید برنامه را در دستگاه خود حذف و دوباره نصب کنید. این احتمال وجود دارد که فقط باید حافظه پنهان را پاک کنید یا برنامه را به روز کنید تا دوباره کار کند.

3. عادی باشید

این فقط توصیه زندگی خوبی است، اما در مورد TikTok نیز صدق می کند. اگر مانند یک ربات عمل کنید، ربات‌های اعتدال TikTok شما را پیدا خواهند کرد. بنابراین هنگامی که تایم اوت موقت شما تمام شد، باید با ولگردی های زیر و 100 پست در روز آرام شوید.

اسپم نباشید فقط خونسرد باش

4. از دستورالعمل های جامعه پیروی کنید

دوباره، ارزش تکرار را دارد – دستورالعمل‌های جامعه به دلایلی وجود دارد. و فقط ارسال محتوای نامناسب نیست که سانسورچی ها را به چالش می کشد.

وسوسه شده‌اید که آهنگ‌های سخت‌کد را در پست‌های TikTok خود وارد کنید، زیرا نمی‌توانید آنها را در برنامه پیدا کنید؟ این یک دلیل عالی برای پرچم گذاری برای نقض حق نسخه برداری است. کتاب قوانین را بخوانید تا بدانید چگونه باید آن را دنبال کنید.

@viralitytiktok

چگونه بفهمیم shadowban شما #ویروسی #tiktoktips #tiktokgrowth است یا خیر

♬ صدای اصلی – الکس، ایسی و داگلاس | TikTok

5. تجزیه و تحلیل خود را بررسی کنید

دنبال کردن تجزیه و تحلیل‌های خود راهی عالی برای محافظت از پست‌هایتان در برابر چشم‌های بیدار TikTok سایه روشنایی است (خوب، شاید من خیلی دراماتیک هستم). اگر متوجه شدید که بازدید از صفحه For You را متوقف کرده اید، می توانید سریع عمل کنید.

اگر شما واقعا اگر می‌خواهید عملکرد حساب TikTok خود را زیر نظر داشته باشید، توصیه می‌کنیم با ابزار مدیریت رسانه‌های اجتماعی شخص ثالث فراتر از تجزیه و تحلیل داخلی بروید. چیزی شبیه، مثلا، Hootsuite؟ (*اهم*)

از یک داشبورد بصری، می‌توانید به راحتی TikToks را برنامه‌ریزی کنید، نظرات را بررسی و پاسخ دهید، و موفقیت خود را در این پلتفرم اندازه‌گیری کنید. زمان‌بندی TikTok ما حتی بهترین زمان‌ها را برای ارسال محتوای شما برای حداکثر تعامل (که برای حساب شما منحصر به فرد است) توصیه می‌کند.

درباره نحوه مدیریت حضور TikTok با Hootsuite بیشتر بیاموزید:

با استفاده از Hootsuite، حضور TikTok خود را در کنار سایر کانال های اجتماعی خود افزایش دهید. از یک داشبورد، می‌توانید پست‌ها را برای بهترین زمان‌ها زمان‌بندی و منتشر کنید، مخاطبان خود را درگیر کنید و عملکرد را اندازه‌گیری کنید. امروز آن را رایگان امتحان کنید.

شروع کنید


آیا بازدیدهای TikTok بیشتری می خواهید؟

پست‌ها را برای بهترین زمان‌ها برنامه‌ریزی کنید، آمار عملکرد را مشاهده کنید و روی ویدیوها در Hootsuite نظر دهید.

آن را به مدت 30 روز رایگان امتحان کنید

دیدگاهتان را بنویسید