شرکت خودروسازی آمریکایی تسلا اعلام کرده است که در سال 2022 204 میلیارد دلار از بیت کوین (BTC) زیان دیده است.

تسلا

تسلا برای موجودی بیت کوین شما در سال 2022، یک ضرر 204 میلیون دلار البته در تاریخ، غول خودروسازی نیز سود ۶۴ میلیون دلاری از تراکنش‌های بیت‌کوین خود را اعلام کرد که البته ضرر خالص است. 140 میلیون دلار او هست.

رابطه تسلا با بیت کوین در سال های گذشته

در سه ماهه اول سال 2021، تسلا 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرد و اظهار داشت که به ماندگاری طولانی مدت این ارز دیجیتال اعتقاد دارد. در آن زمان، این خودروساز آمریکایی گفت که بیت کوین مکانی عالی برای ذخیره و دسترسی فوری به پول نقد است و نسبت به بانک های مرکزی سنتی بازگشت سرمایه بهتری را ارائه می دهد.

بیت کوین

در مارس 2021، ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، گفت که مشتریان می توانند با بیت کوین یک خودروی تسلا را با بیت کوین بخرند که باعث افزایش سرسام آور قیمت بزرگترین ارز دیجیتال جهان شد. چند هفته بعد، ماسک و تسلا تصمیم خود را تغییر دادند و به نگرانی در مورد میزان انرژی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین اشاره کردند. پس از آن، قیمت بیت کوین دوباره کاهش یافت.

سال گذشته، زمانی که ارزش بیت کوین شروع به کاهش کرد، تسلا 75 درصد از دارایی بیت کوین خود را فروخت و از درآمد حاصل از آن برای خرید ارزهای سنتی استفاده کرد. بر اساس گزارش Techcrunch در مورد ضرر تسلا، این غول خودروسازی اکنون تقریباً 184 میلیون دلار او بیت کوین دارد.

بازار ارزهای دیجیتال مدتی است که دچار آشفتگی شده است. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین در دسترس است 23101 به قیمت 1000 دلار به فروش می رسد که 66 درصد کمتر از بالاترین قیمت خود (68789 دلار) است. با وجود از دست دادن نیمی از ارزش خود، برخی از کارشناسان معتقدند که بیت کوین هنوز انعطاف پذیر است و می تواند به دوران طلایی خود بازگردد. به خصوص با توجه به اینکه خریدارانی که به طور کلی از بازار کریپتو مرعوب می شوند، به سمت نام ها و اکوسیستم های بالغ تر مانند بیت کوین یا اتر گرایش پیدا کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید