در این مقاله به 5 عاملی می پردازیم که در نهایت می تواند منجر به دریافت ترفیع شغلی شود.

البته همه ما دوست داریم در جایی که کار می کنیم ترفیع بگیریم، اما همانطور که می دانید همه ما نمی توانیم به این هدف برسیم. با این حال، عواملی وجود دارند که شانس شما را برای ارتقای شغلی افزایش می دهند و ما می خواهیم آنها را به شما معرفی کنیم.

با ارتقای شغلی وضعیت بهتری خواهیم داشت و البته درآمدمان افزایش می یابد. بنابراین در این زمینه با رقابت بزرگی روبرو هستیم.

راهکارهای ارتقای شغلی

اگر می خواهید ترفیع شغلی بگیرید تا انتها با دیجیاتو همراه باشید تا عوامل و نکات موثر در این زمینه را بررسی کنیم.

بهبود شغل

1- با شرایط جدید سازگاری بالابله شما دارید

ارزش سازگاری با محیط های جدید به طور مداوم در حال افزایش است. انعطاف پذیری و توانایی مدیریت تغییرات در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری ضروری است. فرسایش سازگاری پشت سر ماست. وقتی مدیران به دنبال ترفیع هستند، به دنبال کارمندانی نیستند که مدام همان مشکلات را به آنها یادآوری کنند. به من اعتماد کنید، مدیران بیشتر مشکلات را می دانند. بنابراین، رهبران به دنبال ارائه راه حل هستند. رهبران مسیرهای رشد را پیدا کرده و آنها را واقعی می کنند.

2- پیشقدم شوید

استفاده از فرصت های توسعه شغلی انگیزه شما را برای یادگیری و توسعه مهارت های نرم خود نشان می دهد. اگر شرکت شما توسعه حرفه‌ای، آموزش رهبری و فرصت‌های رشد را از طریق فناوری HR 24 ساعته ارائه می‌دهد، در انتظار شما هستید. ما از آن قدردانی می کنیم. این دسترسی مستقیم به آموزش و توسعه شغلی به شما امکان می دهد در جایی که هستید موفق شوید و مهارت هایی را که برای آینده نیاز دارید توسعه دهید. شما باید ورودی های ذهن خود را کنترل کنید و اهداف خود را با برنامه های فنی مرتبط پیگیری کنید تا شانس ارتقاء خود را افزایش دهید.

3- ایجاد ارتباط سازنده با مدیران شرکت

یکی دیگر از راه های ارزش افزوده در محیط کار و تجربه پیشرفت شغلی، ایجاد ارتباط با تصمیم گیرندگان سازمان است. کارمندان باید خود را در معرض رهبران خود قرار دهند تا ارزش هایشان بیشتر نمایان شود. مدیران خوب به طور کلی این فرآیند را تشویق می کنند. وقتی یک تیم تجاری به لطف ظرفیت منابع انسانی کارآمدتر باشد، بیشتر بر روابط تمرکز می کند. به عبارت ساده، هیچ جایگزینی برای بخش منابع انسانی یک شرکت وجود ندارد. هوشمندانه کار کنید و از منابعی استفاده کنید که کارهای روزانه شما را ساده می کند تا زمان و فرصت بیشتری برای ارتباط با رهبران داشته باشید.

همانطور که در تلاش برای ایجاد روابط عمیق تر در محل کار هستید، به دنبال افرادی باشید که شما را به چالش می کشند. سعی کنید با این افراد ارتباط برقرار کنید. وقتی نوبت به کار می رسد، همکاران از افرادی که می شناسند و در کارشان به آنها اعتماد دارند دفاع می کنند.

4- همیشه بیشتر از آنچه نیاز دارید برای دادن دارید

بهبود شغل

در طول زندگی کاری شما، اخلاق حرفه ای فرصت های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. صنایع تغییر می کنند و چیزهایی که در ابتدا جدید به نظر می رسند محبوب می شوند، اما توانایی ارزیابی چشم انداز کسب و کار و ارائه ارزش جدید همیشه حیاتی خواهد بود. مدیران به دنبال رهبرانی در آینده هستند که برای چالش‌های امروزی آماده باشند و مایل به پذیرش چالش‌های بیشتری باشند تا نشان دهند که می‌توانند یک دوره آموزشی را رهبری کنند.

بر اساس یک گزارش معتبر، 80 درصد از مدیران می گویند که تقویت رهبری سازمانی برای آنها اولویت اصلی است. کسانی که امیدوارند نقش و سهم خود را در سازمان افزایش دهند و پیشرفت شغلی را تجربه کنند، باید راه‌هایی بیابند تا زندگی اعضای تیم خود را آسان‌تر کنند و بیش از آنچه لازم است ارائه دهند.

5- مشتاق دریافت بازخورد در مورد کار خود باشید

برای شما باید راحت تر باشد که در شروع کار سر خود را پایین بیاندازید و فقط مسئولیتی را که از شما انتظار می رود انجام دهید. اما متفکران استراتژیک به دنبال پیشرفت خود در کوتاه مدت و بلند مدت هستند. آنها از شکاف های مهارتی خود آگاه هستند و برای پر کردن آنها تلاش می کنند. آنها با استفاده از ابزارهای دیجیتالی مانند سیستم های مدیریت یادگیری و نرم افزار مدیریت عملکرد، به دنبال فرصت های یادگیری برای توسعه مهارت های حرفه ای خود بر اساس برنامه زمانی خود هستند.

آنها مشتاقانه منتظر و از بازخورد عملکرد خود برای بهبود کار خود استقبال می کنند. شرکت‌هایی که خدماتی مانند نظرسنجی و پلت‌فرم‌های بازخورد ارائه می‌کنند، با دادن درک روشنی از مسیر موفقیت به کارمندان کمک می‌کنند. آن دسته از اعضای تیم که آغوش خود را برای پذیرش انتقاد و عقاید با رشد فکری باز می کنند، تفاوت قابل توجهی با سایرین دارند.

در نهایت، آن دسته از افرادی که سازگاری بالایی دارند، روابط خود را پرورش می دهند، همیشه به آینده فکر می کنند و به طور منظم به راه حل های خلاقانه برای حل مشکلات فکر می کنند، مدیران اصلی سازمان ها هستند. پس با راهکارهای ذکر شده می توان امید بیشتری به ارتقای شغلی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید