تصاویر کاربران از دیدن سایت ساده که کار گرافیکی خاصی نکرده خوششان نمیاید مگر اینکه واقعا به آن نیاز داشته باشن مانند سایت های ثبت نامی اورگان ها. از عکس های مرتبط و با کیفیت  استاندارد توصیه شده گوگل برای قسمت های مختلف سایت و بین متن ها استفاده کنید تصاویر هم مانند متن ها کد ها قواعد خاص خود را دارند.

اجزای سایت

 تصاویر برای استفاده در طراحی سایت باید به خوبی و در اندازه کوچک انتخاب شوند تا سرعت سایت شما را کاهش ندهند. توجه داشته باشید که سرعت سایت عامل مهمی در سئو و بهینه سازی سایت است و از ابتدای شروع کار طراحی سایت باید تمامی جوانب را در نظر گرفت.

اندازه تصاویر باید بر اساس محتوای شما باشد برای مقاله یک تصویر با اندازه متوسط 800*500 کافی است و هنگام طراحی سایت از تصاویر کوچک برای منوها و لوگوی سایت استفاده کنید در طراحی سایت مربوط به ادوات تکنولوژی دوربین مدار بسته اطلاعات بیشتری در عکسها باید قابل رویت باشد و اندازه آن در عکس با اندازه واقعی بخواند میتوانید در عکس اندازه های را مشخص کنید.

تصاویر بیش از حد بزرگ  برای گوشی مناسب نیست و ارزشش را از دست میدهد علت دیگر در محتوا باعث سنگین شدن وب و کاهش سرعت لود شدن خود عکس و کل پیج وب سایت می شود.

مقالات سایتتان را ببینید اگر نیاز به اسکرول مداوم دارید حتما عکس در بین آن قرار بدهید زیرا تصاویر تنوع ایجاد می کنند، خستگی خوانندگان را برطرف می کنند و درک مطالب را برای آنها آسان می کند.

یک تصویر مناسب و مرتبط گاهی اوقات به کاربر کمک می کند تا بیش از چندین خط توضیح و متن را بفهمد. تصاویر مرتبط با متن در ارزش سایت بهینه شدن سایت و ماندگاری کاربران میگردد.

فرم تماس وجود یک مدل راه اتصال ساده برای ارتباط کاربر با مدیریت سایت از دیگر موارد بهینه بودن یک سایت در تصمیم گیری وب سایت می باشد. بخش مهم در تصمیم گیری مکان، بخش تماس بر اساس اطلاعات تماس است. بهتر از فرم تماس سیستم چت آنلاین می باشد که در لحظه کاربر جواب خود را بگیرد نه در آینده که ممکن است فرا موش کند.

اطمینان کاربر نسبت به فعالیت خود: زمانی که اطلاعات سرویس را روی تلفن یا آدرس و کارت الکترونیکی را در سایت قرار می دهد در مقایسه با سایر سایت هایی که فقط کارت الکترونیکی ارائه می دهند یا اصلاً ارتباطی ندارند قابل اعتمادتر است.

منجر به فروش قرار دادن انواع شماره ها و ادرس ها راه های ارتباطی به کاربر این سیگنال را میفرستد که اگر مشکلی پیش بیاد میتواند از این راه ها تماس برقرار کند در طراحی سایت مربوط خرید زیور آلات یا ساعت مچی حساسیت در اصل بودن آن بالاست و کاربر دوست دارد یک تماس حداقل برقرار کند پس امکانات آن قرار داده میشود.

0831faac-40a8-4ede-892b-eaf2ded91c0b.jpg (1520×800)

 در زمانی که کاربران می توانند به در سریع زمان ممکن به جواب و راهنمایی خود برسد شماره های تماس شما را در اختیار داشته باشند، مسلما فروش بالاتری را رقم میزند زیرا کاربر بیشتر به شما اعتماد خواهد کرد.

وب سایتی که هیچ گونه اطلاعات ارتباطی ارائه ندهد موفق به جلب اعتماد عمومی نخواهد شد و در نتیجه فروش و سود آن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. تهیه مدل اتصال برای ایجاد اعتماد بین بانک و مشتری یکی دیگر از نکات مهم در تصمیم گیری وب سایت است.

سرعت سایت بخش بسیار مهمی از تصمیم کلی برنامه نویسان برای وب سایت مربوط به بهینه سازی موتورهای جستجو و گوگل است. بخش اصلی مربوط به سرعت وب سایت، انتخاب هاست مناسب و سپس استخدام شبکه توزیع محتوا یا CDN است.

سایر مشکلات مربوط به سایت شما مربوط به نوع تصمیم گیری و برنامه نویسی سایتی است که شما شهروندان باید انجام دهید، در غیر این صورت بدون توجه به میزان محتوای مفید و کاربردی که ارائه شده است، اما سایت شما کند باشد بنابراین رتبه خوبی در نتایج جستجو نخواهید داشت.

استفاده حداقل از Javascript و CSS  در صورت نیاز به استفاده از کدهای جاوا اسکریپت تلاش کنید این کدها را به انتهای صفحات سایت یا در لی آت منتقل کنید تا در هنگام بارگذاری سایت سایت سنگین نشود.

استایل دهی با  CSS هنگام تصمیم گیری سایت سعی کنید همه استایل ها را را در یک فایل حداکثر دو فایل قرار دهید و از ایجاد چندین فایل CSS برای قسمت های مختلف سایت خودداری کنید زیرا باعث کندی سایت بسیار می شود برای نشان دادن طرح های سه بعدی در طراحی سایت شیرآلات بهداشتی و ساختمانی دکور از این فایل ها زیاد استفاده میشود بهینه بود در هر صفحه پیج کار شمارا در نتیجه گرفتن راحت خواهد کرد.

استفاده از مولتی مدیا جالب است که در انواع طراحی سایت کلیپ های ویدئویی برای توضیح موضوع و انتقال مطالب به کاربر به نحو بهتری استفاده شود. اما این استفاده باید در حد استاندارد باشد اگر از ویدیو در مقالات خود استفاده می کنید، سعی کنید اندازه مناسب تصویر رزولوشن کیفیت را دریافت کنید تا سریعتر بارگذاری شود و تصاویر وب سایت را تا حد امکان کوچک کنید.

08307c80-808a-42e2-ab34-c888c36aeab0.jpg (1400×569)

فایل چند رسانه ای مورد استفاده در هنگام تصمیم گیری در مورد سایت را در هاست خود قرار دهید و به منابع خارجی پیوند ندهید. به عنوان مثال، شما یک تصویر را در مقاله خود قرار داده اید، اما این تصویر در هاست شما ذخیره نشده است و شما به آن سایت لینک داده اید.

بنابراین کاربر می خواهد این مقاله را بخواند باید آن فایل تصویری ویدئویی از هاست دیگر دانلود و بارگذاری شود هر بار در هر دفعه که آن صفحه و پیج باز می شود. اگر این سایت در دسترس نباشد مرورگر زمان زیادی را برای بارگذاری تصویر نیاز دارد که منجر به کاهش چشمگیر سرعت سایت شما می شود. تمام مطالب را در روی هاست خود قرار دهید.

پاسخگو روز به روز کاربران بیشتری در حال مرور وب از طریق تلفن های هوشمند هستند. بنابراین یک وب سایت موفق را می توان در همه دستگاه ها مشاهده کرد. اکنون این دستگاه یک تلفن همراه، تبلت و حتی یک تلویزیون هوشمند است.طراحی وب سایت شما باید واکنش گرا باشد تا با هر اندازه صفحه سازگار شود برای طراحی سایت سالن زیبایی بیشتر وقت روی دیزان موبایل آن خواهد بود عملا کسی آن را با سیستم نگاه نخواهد کرد.

منوها آیکون تصاویر در سایز درست سایت باید بدون هیچ تاخیر یا مشکلی در دستگاه های مختلف تبلت و گوشی نمایش داده شوند و کاربر برای پیمایش در سایت شما نیازی به پیمایش در جهات مختلف نداشته باشد پیمایش افقی برای دیدن کل مطلب و عکس و جدول.

اندازه فونت در تلفن های همراه باید بزرگتر باشد دقت کردید یعنی گوشی سایزش کوچکتر میشود اما اندازه فونت باید بزرگتر شود تا خوانایی آن از بین نرود. این نکات باید در همان مراحل طراحی وب سایت مورد توجه و اجرا قرار گیرد.

مطالبی که در این مقاله می خوانید بخشی از نکات مهم در طراحی سایت است که باید در دستور کار قرار دادن موارد درست خواهید توانست وب را به گونه ای طراحی کنید که نیاز همه کاربران را برآورده کند و کاربر را به سمت خود جذب کند تا اولین بازدید از سایت به طور منظم در تماس باشید.

یکی از مهم ترین و حیاتی ترین عناصر در طراحی سایت مخصوصا وردپرسی پشتیبان گیری و ذخیره داده ها و اطلاعات، اشتباهات رایج در طراحی سایت است نه پشتیبان گیری از وردپرس. باید به این نکته توجه داشته باشید که فرآیند پشتیبان گیری باید به صورت مداوم و یا حتی روزانه انجام شود یعنی علاوه بر فایل ها باید از اطلاعات ذخیره شده نیز .

d9b34311-70df-4ff8-8187-7b52f401bec5.jpg (1520×800)

زیرا سیستم مدیریت محتوای وب سایت یا وردپرس نسبت به سایر وب سایت هایی که به صورت استاتیک طراحی شده اند، بیشتر در معرض هک و از دست دادن دیتابیس هستند. هکرها این نوع دسترسی به اطلاعات مکان را برای اهداف مختلف انجام می دهند سایت های فنی که پر از دسته های مختلف محصولات مانند دستگاه تصفیه آب شامل پیشتیبانی از لوازم های آن است قطعا از دست رفتن اطلاعات یک هفته هم به شما آسیب میزند و برای یک ماه میتواند فاجعه باشد شما لیست لینک ها و کالا ها را ندارید و از نظر دوباره کاری و رتبه عقب می افتید.

می توانند اطلاعات شما را به راحتی حذف کنند و یا با بهره گیری از وجود ویروس های مزاحم و مخرب در سیستم تولید محتوای وردپرس باعث از دست دادن اطلاعات شما شوند و مجبور شوید اطلاعات خود را بازیابی کنید. که البته مستلزم صرف هزینه زیادی است. یکی از راه های ورود ویروس های مخرب به وبسایت وردپرسی شما می تواند استفاده و نصب قالب های بدون منشا و رایگان باشد.

نام کاربری و رمز عبور ناامن یکی از خطاهای معمول که اغلب توسط برخی از طراحان وب سایت مرتکب می شود، در واقع طراحان وب سایت حرفه ای زمان طراحی وردپرس یا سایت سفارشی هنگام ثبت حساب کاربری و ثبت رمز عبور خود با دقت و هوشمندی اقدام می کنند بهرین نوع ترکیبی از حروف اعداد و گرفتن شیفت و تکرار. ایجاد رمزهای عبور امن و تجمیع شده مانعی برای هکرها و ویروس های مخرب است! گام دیگری که باید بردارید این است که از یک رمز عبور قوی برای میزبان وب سایت خود و هنگام ایجاد پایگاه داده استفاده کنید.

هنگام نصب نسخه اصلی، بهتر است نسخه اصلی وردپرس را از سایت معتبر WordPress.org تهیه کنید تا از هرگونه باگ و نفوذ جلوگیری کنید. این کار مزیتی بر ایجاد یک پلتفرم امن، به شما امکان استفاده و کنترل قسمت های مختلف وردپرس را نیز می دهد.

به موقع به روز رسانی کنید وقتی هشدار اعلام بروز رسانی را میبینید گاهی اوقات وقتی برخی از طراحان وب سایت پیشنهاد میشود که به روز رسانی می کنید بلافاصله مخالفت می کنند دلیلی دارد طبق تجربه زیرا برخی از آنها فکر می کنند که با به روز رسانی اطلاعات و داده های سایت در حین انجام این کار تغییر میکند یا از بین میرود  که درست است در برخی بروز رسانی ها این اتفاقات می افتد پس ترجیحا قبل آن بک آپ بگیرید و این کار را به متخصص وردپرسکار بسپارید.

از وردپرسکاران دیگر به افزونه ها و تنظیم های آن حساس هستند. دیگران نیز دلایل مختلف دیگری را ارائه می دهند امام مشخص است که به روز رسانی ها در کل برای سایت و امنیت کار کرد آن لازم هستند که هیچ یک از این موارد اگر با دقت و کارشناس انجام بگیرد با به روز رسانی اتفاق نمی افتد. به روز رسانی کمک زیادی به بهبود کیفیت امنیت بالا تر  وب سایت شما خواهد کرد.

21c2da00-e672-4a97-a2d1-8794516d5cf3.jpg (785×391)

به روزرسانی در پلاگین ها و وردپرس اشکلات قبلی را از بین میبرد و همیشه روی سرعت آن کار میکنند.

به سئو سایت بیشتر توجه کنید طراحان وب سایت توجه داشته باشند که پس از نصب وردپرس، گزینه ای برای ایندکس وب سایت در اختیار آنها قرار می گیرد البته بهتر است بعد از کامل شدن طراحی ها و بوجود آمدن صفحات رسپانسیو این کار رو انجام بدید  و اگر این دسته از عزیزان فراموش کنند گزینه تایید مرحله آخر را غیر فعال کنند سایت آنها به هیچ وجه ایندکس نمی شود.

قبل از کسب مهارت های لازم در طراحی سایت، از تنظیمات موتور جستجو برای صفحات مختلف وب سایت استفاده کنید و تنظیمات وب سایت خود را به روز نگه دارید.

سایتی که بتواند رقبای قوی و قدیمی خود را کنار بگذارد باید سئو داخلی و خارجی تمام کمالی داشته باشد و تمام تلاش خود را برای رسیدن به آنها انجام دهید زیرا هر چقدر هم که سایت شما زیبا و مطابق با سلیقه مخاطب باشد، اگر اقدامات لازم در سئو را انجام ندهید، به هیچ نتیجه ای نخواهید رسید و علیرغم اهمیت ایجاد محتوای سایت، محتوای آپلود شده به عموم ارائه نخواهد شد.

میزبان مناسب را انتخاب کنید هرکار و تلاشی که میکنید نهایتا در فضای هاست قرار میگیرد یعنی اگر نوک پیکان شما درست انجام وظیفه نکند زحمات هدر خواهند رفت هرگز اجازه ندهید که پیچیدگی کار هنگام تصمیم گیری برای طراحی یک وب سایت تجاری شخصی با استفاده از سیستم تولید محتوای وردپرس باعث شود که از انتخاب میزبان مناسب غافل شوید.

زیرا هنگام استفاده از وردپرس، گزینش نوع هاست برگزیدن هاست ویندوزی با پنل پلسک برای وردپرس اصلا انتخاب خوبی نیست هاست ویندوز مناسب طراحی ها با asp.core  asp.net mvc webform اما برای طراحی وب سایت با وردپرس انتخاب هاست لینوکس می تواند انتخاب ایده آل تری باشد. در واقع با یک هاست ویندوز به ناچار باید هاست خود را  تغییر دهید.

مطمئن شوید که ایمیل کاربران خود را دریافت می کنید یا شماره تماس و امثال اینها که ارتباط دوطرفه بر قرار شود یکی از راه های جذب کاربران و تبدیل آنها به کاربران عادی وب سایت، تشویق آنها به برگشت مجدد به سایت است. شما باید به این کاربران بپیوندید و یک منطقه کاربری در وب سایت ایجاد کنید و همچنین لازمه دریافت ایمیل آنها این است که پلی برای ارتباط با آنها ایجاد کنید و محصول و خدمات جدید خود را از طریق ایمیل به آنها اطلاع دهید و از آنها دعوت کنید تا دوباره از وب سایت شما بازدید کنند.

حتما قسمت ثبت نام و قرار دادن کامنت در سایت ایجاد کنید که خود ایجاد محتوا توسط کاربران میباشد.

ایمیل سازمانی با دامنه سایت بهترین گزینش است بهتر است یک ایمیل رسمی مرتبط با کسب و کار و شرکت ایجاد کنید. به این ترتیب مردم شما را به عنوان برند مینگرند و به شما اعتماد می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید