میزهای چوبی، با اصالتی که از دل طبیعت گرفته‌اند، همواره جزئی جدایی‌ناپذیر از دکوراسیون منزل ایرانیان بوده‌اند. گرما و صمیمیتی که این المان طبیعی به فضای خانه می‌بخشد، بی‌نظیر است؛ اما در دنیای پرهیاهوی امروز، انتخاب و خرید میز چوبی مناسب، با توجه به تنوع طرح‌ها، جنس‌ها و قیمت‌ها، می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. به نظر شما چه عواملی می‌توانند بر قیمت میز چوبی تأثیرگذار باشند؟ آیا از قیمت دکور چوبی اطلاع دارید؟ قیمت شلف چوبی چطور؟ در ادامه به طور کامل هر کدام از موارد را بررسی کرده‌ایم. مواردی مانند نوع چوب، ابعاد، طرح، میزان پیچیدگی کار و همچنین کیفیت ساخت از اصلی‌ترین عوامل تأثیر گذار بر قیمت محصولات چوبی به شما می‌روند. این موارد باعث می‌شوند تا قیمت محصولات و مبلمان چوبی به طور قابل توجهی متفاوت از یک دیگر باشند.

چوب، گرما بخش خانه‌های شما: راهنمای جامع قیمت میز چوبی

رقص قیمت‌ها در میان نغمه چوب‌ها

همان‌طور که گفته شد عواملی مانند جنس چوب، ابعاد، طرح، پیچیدگی کار و کیفیت ساخت از مواردی هستند که می‌توانند باعث اختلاف قیمت چشمگیری در بین محصولات چوبی شوند. در این قسمت از متن به بررسی کامل این عوامل می‌پردازیم.

 • نوع چوب: هر چوبی، داستانی از قیمت را روایت می‌کند. گردو و راش، به عنوان شاهزادگان جنگل، در صدرنشینان قیمت قرار دارند و بلوط و توسکا، با وقار و متانت خود، قیمتی میانه دارند. چنار، یار همیشگی خانه‌های ایرانی، با صبر و سخاوت، کم‌توقع‌تر ظاهر شده است.

 • ابعاد: بدون شک هرچه میز وسیع‌تر و بزرگ‌تر باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت.

 • طرح: طرح‌های ساده، کلاسیک و شیک همیشه قیمت مقرون به‌صرفه‌تری نسبت به طرح‌های پیچیده و سلطنتی خواهند داشت.

 • کیفیت ساخت: ظرافت و دقت در ساخت، ارزش میز را دو چندان می‌کند. اتصالات محکم، یراق‌آلات مرغوب و پرداخت بی‌نقص، همگی از دلایلی هستند که می‌توانند به طرز چشمگیری باعث افزایش قیمت شوند.

 • واسطه‌ها: واسطه‌ها اعم از دلالان، فروشگاه‌های مختلف و… باعث تغییر در قیمت خواهند شد. با خرید مستقیم محصول چوبی مورد نظر، این اختلاف قیمت فاحش را از بین ببرید.

عوامل موثر بر قیمت دکور چوبیShape1

عوامل مؤثر بر قیمت دکور چوبی نیز همانند مواردی است که در بخش قبلی بررسی کردیم اما ممکن است تفاوت‌های جزئی در این مورد هم وجود داشته باشد. نوع چوب استفاده شده در دکور چوبی باعث افزایش قیمت چشمگیر برخی از دکورهای چوبی می‌شود. به‌عنوان‌مثال اگر در طراحی و تولید دکور چوبی از چوب‌های سخت و کمیاب مانند گردو و بلوط استفاده شود، طبیعتاً قیمت آن گران‌تر از دکورهایی خواهد بود که از چوب‌های نرم؛ مانند توسکا و راش تولید شده‌اند. همچنین در هنگام انتخاب و خرید دکور چوبی به نوع پرداخت، سطح هموار و رنگ یک نواخت این محصول توجه داشته باشید. برش‌های خاص چوب مانند برش شعاعی یا مجعد نیز باعث گران‌تر شدن دکور شود؛ چراکه این کارها زمان بر بوده و محصولی خاص‌تر به بازار ارائه می‌کنند.

قیمت شلف چوبی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت شلف چوبی مستقیماً با عوامل زیر در ارتباط است.

 • طراحی و سبک: شلف‌های چوبی با طراحی‌های پیچیده و یا دارای جزئیات ظریف، مانند منبت‌کاری یا معرق‌کاری، گران‌تر از شلف‌های ساده هستند.

 • ساخت: شلف‌های چوبی که با دست ساخته می‌شوند معمولاً گران‌تر از شلف‌هایی هستند که به صورت انبوه تولید می‌شوند. کارهای دستی نسبت به کارهای تولید انبوه بسیار ارزشمندتر هستند.

 • کیفیت چوب: کیفیت چوب نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. چوب باکیفیت عاری از نقص و ناهمواری است و به طور یکنواخت رنگ شده است.

 • ابعاد و اندازه: هرچه شلف چوبی بزرگ‌تر باشد، به چوب و کار بیشتری برای ساخت آن نیاز است و به تبع آن قیمت بیشتری خواهد داشت.

 • یراق‌آلات: استفاده از یراق‌آلات باکیفیت، مانند دستگیره‌ها و ریل‌های کشویی، می‌تواند قیمت را افزایش دهد.

 • عرضه و تقاضا: اگر تقاضا برای نوع خاصی از شلف چوبی زیاد باشد و عرضه آن کم باشد، قیمت آن شلف افزایش خواهد یافت.

خرید محصولات و مبلمان چوبی با کیفیت و مقرون به صرفه

برای اینکه بتوانید یک محصول با کیفیت چوبی و مقرون به صرفه را انتخاب و خریداری نمایید، لازم است ابتدا با نیاز خود آشنا شوید. به‌عنوان‌مثال اگر برای قسمتی از پذیرایی به شلف یا میز چوبی نیاز دارید، ابتدا باید ابعاد مورد نیاز به طور دقیق حساب کنید. قبل از آنکه بخواهید خرید را انجام دهید بودجه و میزان هزینه را ارزیابی کنید. اگر احساس می‌کنید که لازم است برای جنسی با کیفیت تر بیشتر هزینه کنید، حتماً این کار را انجام دهید؛ چراکه با انجام این کار یک محصولی خریداری کرده‌اید که عمر مفید بیشتری نسبت به سایر محصولات خواهد داشت. فراموش نکنید که می‌توانید در مراسم مختلف سال که فروشگاه‌های آنلاین تخفیفات ویژه‌ای ارائه می‌دهند، خرید خود را انجام دهید. با در نظر گرفتن این عوامل می‌توانید محصول چوبی مورد نظر را با قیمتی مناسب تهیه کنید. زیست هوم؛ تولید کننده مبلمان چوبی، یکی از فروشگاه های معتبری است که شما می‌توانید محصول مورد نظر خود را مستقیماً از تولید کننده و با قیمتی مناسب تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید