20 اشتباه مرگبار در اینستاگرام که نباید انجام دهید

بعضی وقتا به صورت خاسته یا ناخاسته یک کار هایی در اینستاگرام انجام میدیم که جز اشتباهات مرگبار در اینستاگرام هست که اگر به انجام این اشتباهات ادامه دهیم بدون شک به پیج و اعتبارمون ضرر های زیادی وارد میشه که شاید در نهایت مجبور به دیلیت اکانت اینستاگرام شویم.

در این مقاله از سایت همیار سوشیال با همکاری سایت اینستاگیت که بهترین سایت در حوضه خدمات اینستاگرام از خرید پیج اینستاگرام تا خرید فالوور اینستاگرام و خرید لایک اینستاگرام گرفته می باشد تصمیم گرفتیم به معرفی همه این اشتباهات و کارهای نادرست بپردازیم تا شمایی که این مقاله رو میخوانی در گروی این مشکلات عظیم نیافتی، پس با ما همراه باشید.

۲۰ اشتباه مرگبار در اینستاگرام

این اشتباهات بر اساس گفته های خود اینستاگرام و همچنین تجربه های خودمان و دیگران به دست آمده است که براتون آمده کرده ایم.
لطفا برای پیشرفت پیج تون از این 20 اشتباه دوری کنید!

1. نداشتن لوگوی مناسب

یکی از اشتباهات رایج در اینستاگرام که صاحبین پیج های فروشگاهی آن را انجام میدهند، نداشتن لوگوی مناسب است، البته اشتباه مرگبار تری که بعضی ها انجام میدهند کپی کردن لوگوی افراد دیگر است.

بزارید با مثال بهتون بگم، فرض کنید که سایتی از لوگو و برند دیجی کالا داره استفاده میکنه، آیا شما از اون سایت خرید میکنید؟! مطمعنا نه. از طرفی هم نداشتن لوگوی مناسب جلوی پیشرفت کسب و کارتون رو میگیره.

پس حتما قبل از ساخت اکانت اینستاگرام به فکر طراحی یک لوگو جذاب برای پیج تون باشید.
راستی اگر هنوز اول کارتون هست و به همین دلیل نمیتوانید پول بدین براتون لوگو طراحی کنند، از مقاله آموزش طراحی و ساخت لوگو برای پیج اینستاگرام استفاده کنید و یک لوگوی خیلی زیبا و حرفه ای اونم به صورت رایگان برای خودتان بسازید و لذت ببرید.

2. ایمیل و شماره تلفن نامعتبر

یکی دیگر از اشتباهات مرگبار در اینستاگرام ثبت شماره تلفن نامعتبر یا ایمیل فیک روی پیج اینستاگرام هست.
در واقع شما با انجام این کار کل سعی و تلاشی که برای پیج تان انجام داده اید را دو دستی انداخته اید سطل آشغال.

الان بهتون میگم چرا؟ فرض کنید شما با ایمیل نامعتبر و فیک پیج خودتون رو ساخته اید، و در بهترین حالت پسورد پیج تان رو فراموش کرده اید. در این صورت فقط اگر شانس با شما رو باشد میتوانید از طریق بازیابی پسورد از طریق ایمیل وارد پیج تون بشید چراکه ایمیل های فیک هر لحظه ممکنه از دسترس خارج بشن و شما به آن دسترسی نداشته باشید.

تازه هنطور که گفتم این در بهترین شرایط بود، چون رمز پیج رو به هر حال یک جوری میشه بازیابی کرد ولی اگه پیج تون با ارور های امنیتی و از این جور موارد برخورد کنه فقط با دسترسی به ایمیله پیجه که میتوانیم مشکل رو حل کنیم .
پس اگر ایمیل و شماره تلفنی که در حال حاظر روی پیج تون ثبت شده نامعتبر است یا در دسترس تون نیست همین الان توی گوگل سرچ کن آموزش تغییر ایمیل و شماره تلفن در اینستاگرام از سایت اینستاگیت و آموزش رو ببین و عوضش کن.

3. کپی کردن محتوا

وای وای این یکی از اشتباهات مرگبار در اینستاگرام است که اگه مرتکبش بشیم نتنها اعتبار و فالوور هایمان را از دست میدیم بلکه امکان داره خود اینستاگرام هم پیج ما رو بدلیل نقص قانون کپی رایت حذف کنه .

پس اصلا از محتوای کپی استفاده نکنید و تمام سعی و تلاش خودتان را برای ایجاد محتوا جذاب و یونیک به کار بگیرید؛ چون الان دیگه فقط محتوای یونیکه که پادشاهی میکنه .

4. فالو و آنفالو کردن

خیلی ها برای افزایش فالوور پیج شون از روش فالو و آنفالو کردن استفاده میکنند، اما نمیدانند که این کار یکی از اشتباهات مرگبار در اینستاگرام است که در صورت تکرار مداوم آن امکان بسته شدن پیج شون وجود داره.

شما با انجام این کار در واقع دارید رفتار های ربات گونه انجام می دهید، انجام رفتار های ربات گونه هم یکی از خط قرمز های اینستاگرام است .
از طرفی هم فالوور هایی که از این طریق به دست می آورید هیچ تفاوتی با فالوور فیک و روح ندارند؛ چراکه علاقه ای به پیج شما نداشته و فقط برای افزایش فالوور هایشان شما را فالوو کرده اند و هر لحظه ممکنه آنفالوتون کنند.

5. انجام رفتار های ربات گونه

همانطور که در بالا گفتیم فالو و انفالو کردن یکی از رفتار های ربات گونه است که انجام دادن آن باعث نابودی پیج مون میشه. ولی خب انجام رفتار های ربات گونه فقط همین یکی نیست بلکه خیلی از کارهای دیگه هم جز رفتار های ربات گونه محسوب میشه که مطمعنم شما دارید انجامش میدن.

برای همین میخام رفتارهایی که میدونم ربات گونه هستند رو براتون مثال بزنم تا اگر آنها را انجام می دهید یا قصد انجام آن را دارید از آن صرف نظر کنید.

فالو و لایک کردن تعداد زیادی پیج و پست در بازه زمانی کوتاه و پشت سر هم،  ارسال متن تکراری در دایرکت چندین نفر، کامنت گذاشتن به صورت پشت سر هم و تکراری، پست گذاشتن پشت سر هم در یک بازه زمانی کوتاه، بلاک و ریپورت کردن تعدادی زیادی اکانت در یک بازه زمانی کوتاه و پشت سر هم و غیره؛ همه این موارد جز رفتار های ربات گونه محسوب شده و انجام دادن آنها از اشتباهات مرگبار در اینستاگرام است.

اشتباهات رایج در اینستاگرام

6. تبلیغات اشتباه

یکی دیگر از کارهای اشتباه در اینستاگرام ندانستن روش اصولی تبلیغات رفتن یا حتی در زمان نامناسب تبلیغ رفتن می باشد.

تبلیغ رفتن در پیج هایی که هیچ ارتباط با موضوع پیج شما ندارند یکی از اشتباهات تبلیغات رفتن می باشد.
چراکه باید در پیج های مرتبط به حوضه کاری خودمون تبلیغ بریم.

از طرفی هم نداستن زمان درست تبلیغ رفتن یکی دیگر از اشتباهات تبلیغات است که الان با مثال بهتون میگم.
برای مثال اگر همین الان پیج تون رو ساختین نباید تبلیغ برید تا زمانی که حدودان 30 تا پست مرتبط و جذاب به حوضه کاری تون در پیج تان منتشر کرده باشید و حداقل 5k فالوور داشته باشید.

7. استفاده اشتباه از هشتگ ها

هشتگ ها رو خیلی جدی بگیرید چون متونه خیلی ترسناک باشند و به پیج تون لطمه بزنند، شاید بپرسید چرا ترسناک الان بهتون میگم.
چون اگر بیش از حد از هشتگ ها استفاده کنید یا به صورت خاسته یا ناخاسته از هشتگ های ممنوعه اینستاگرام استفاده کنید، به پیج تون ضرر سنگینی وارد میشه.

از طرفی هم اگر از هشتگ ها استفاده نکنید در واقع در این رغابت سنگینی که در اینستاگرام وجود دارد از بقیه عقب می افتید و احتمال دیده شدن پست هاتون خیلی کم میشه.
خنده داره مگه نه.

8. اذیت کردن فالوور هایتان

یکی دیگر از اشتباهات رایج در اینستاگرام که خیلی دیده میشه اذیت کردن مشتری و فالوورها است.
منظورم از اذیت کردن فالوور ها، انجام دادن کارهای زیر است.

پیچده کردن مراحل خرید محصول، نذاشتن شماره تماس و راه های ارتباطی در پیج، نذاشتن قیمت محصولات و از این جور کار ها.

9. بیو و ویترین نامناسب پیج اینستاگرام

وقتی کاربر وارد یک پیجی میشه، اولین چیزی که کاربر رو ترغیب میکنه اون پیج رو دنبال بکنه یا نکنه ویترین و بیوگرافی اون پبجه؛ ولی متاسفانه بعضی ها اصلا به ویترین و بیو پیج شون توجه ای نمیکنند و بزرگ ترین اشتباه رو در اینستاگرام مرتکب میشن.

اگر شما هم از این دسته افراد هستید همین الان برین و ویترین پیج تون از عکس پروفایل گرفته تا کاور پست هاتون و همچنین بیوگرافی پیج تون رو درست کنید.

اگر در بیوگرافی اطلاعات صادقانه و مفید درباره حوضه فعالیت پیج تون به همراه اطلاعات تماس را وارد کنید خیلی نتیجه مثبت و خوبی براتون داره.

10. انتشار پست های بی کیفیت

مطمعنا میدونید که محتوا در اینستاگرام حرف اول رو میزنه و برای دیده شدن باید محتوای باکیفیت تولید کنیم.

پس اگر به جای تولید محتوای باکیفیت و جذاب وقت خود را صرف تولید محتوای زیاد و بیشتر میکنید، دارید اشتباه می کنید.

مهم ترین اشتباهات مهلک در اینستاگرام

11. کپشن نویسی اشتباه یا استفاده نکردن از آن

استفاده نکردن از کپشن یک طرف، کپشن نویسی اشتباه طرف دیگر، از جمله اشتباهات رایج در اینستاگرام می باشد.
نکات زیر را رعایت کنید تا یک کپشن زیبا و حرفه ای بنویسید.

  • به هیچ عنوان کپشن های طولانی ننویسید چراکه هم حوصله مخاطب سر میره هم بدلیل ریز بودن متن کپشن، چشم مخاطب اذیت میشه.
  • از طرفی هم کپشن های خیلی کوتاه ننویسید به خصوص اگر کپشن در مورد معرفی محصول است، حتما اطلاعات کامل و دقیق محصول را بنویسید.

12. توجه نکردن به بخش تجزیه و تحلیل اینستاگرام

یکی دیگر از کارهای اشتباهی که صاحبین پیج های فروشگاهی مرتکب میشوند، توجه نکردن به اطلاعات بخش insight یا همون تجزیه و تحلیل اینستاگرام هست.

اگر به اطلاعات موجود در این بخش توجه کنید متوجه میشوید که کدوم پست های شما بیشترین تعامل یا کمترین تعامل را داشته اند و از همین طریق علاقه فالوور هایتان را می سنجید و از این به بعد پست هایی رو تولید میکنید که مورد علاقه فالوور هایتان است.
خلاصه اینطوری بگم که استفاده درست از این بخش insight به صورت غیر مستقیم در پیشرفت و پس رفت پیج تون اثر گذاره.

13. استفاده نکردن از قابلیت های جدید اینستاگرام

همانطور که میدانید اینستاگرام هر روز داره امکانات جدیدی رو به برنامه ش اضافه میکنه، برای مثال ریلز یکی از امکانات جدید اینستاگرامه که همه دارن ازش استفاده میکنند و نتیجه های خیلی خوبی هم میگیرن.
پس خیلی مهمه که شما هم از امکانات جدید اینستاگرام استفاده کنی و نسبت به اونا گارد نداشته باشی.

14. عدم فعالیت منظم در اینستاگرام

راستش رو بخاین خیلی وقتا دیدم یک پیجی یک روز پست میزاره و تا یک هفته آینده هیچ پستی نمیزاره ولی باز در هفته آینده هر روز چندین پست میزاره و باز دوباره همین مراحل رو انجام میده، خلاصه اینطوری بگم که فعالیت منظم و برنامه ریزی شده ای نداره.  به هر حال انجام دادن این کار یکی از اشتاباهات رایج در اینستاگرامه که موجب ریزش فالوور هایتان و حتی رشد نکردن پیج تون میشه.

دلیلش هم مشخصه چون مطمعنا کاربر از شخصی که فعالیت منظم و برنامه ریزی شده ای نداشته باشه خوشش نمیاد، پس اینستاگرام هم از این کار خوشش نمیاد.

15. عدم توجه به فالوور ها

یکی دیگر از خطاهای رایج و مرگبار در اینستاگرام توجه نکردن به فالوور ها است که نارضایتی فالوورهایتان را به همراه دارد که در نهایت موجب ریزش فالوور هایتان میشود .

منظورم از توجه نکردن به فالوور ها، جواب ندادن کامنت ها و دایرکت ها و تعامل دوستانه با آنها ندشتن است.

اشتباهات مرگبار در اینستاگرام

16. داشتن غلط املایی

شاید الان بخندید و از کنار این موضوع به راحتی بگذرید، ولی بهتره بودنید که داشتن غلط املایی در کپشن نویسی و چت با مشتری به صورت غیر مستقیم روی ذهن مخاطب تاثیر منفی میزاره و این کار یکی از اشتباهات مرگبار در اینستاگرامه ( به خصوص مرگ برندتون ).
در حدی که شاید بعضی ها با خود بگویند کسی که نمیتواند درست تایپ کند و در املا خود مشکل دارد، حتما محصولاتش هم داری عیب و نقص هستند.

17. خصوصی کردن پیج اینستاگرام

خصوصی کردن پیج اینستاگرام یکی از اشتباهات مرگبار برای پیج های فروشگاهی در اینستاگرام است.

با پرایوت کردن پیج در واقع جلو رشد و دیده شدن پیج تون رو گرفته اید.
چراکه اگر پیجی خصوصی باشد دیگر پست هاش به اکسپلور نمی رود، از هشتگ ها هیچ ورودی ندارد و حتی فرایند افزایش فالوور هایتان را کند میکنید چراکه بیشتر افراد از فالو کردن پیج های خصوصی اجتناب میکنند.

18. توجه نکردن به رقبا یا بلاک کردن آنها

از این اشتباه که دیگه نگم براتون، خیلی وقتا دیدم که بعضی ها نتنها هبچ توجه ای به رقباشون نمی کنند بلکه آنها رو بلاک هم می کنند.

اگر فکر میکنید با بلاک کردن رقباتون و تعامل نداشتن با آنها، پیج تون سریع تر رشد میکنه و مشتری هایتان را حفظ میکنید باید بهتون بگم سخت در اشتباه اید.

بلکه برای موفقیت در اینستاگرام باید با پیج های مرتبط با حوضه کاری خود به خصوص رقباتون در تعامل باشید، زیر پست هاشون کامنت بگذارید و غیره.
با انجام دادن این کار حتی برخی از مشتریان رقباتون رو به طرف پیج خودتون جذب میکنید.

19. اشتباهات کوچک دیگر

اشتباهات کوچک دیگری هم در اینستاگرام وجود دارد که نادیده گرفتن آنها ممکنه برای پیج تون مرگبار و مضر باشه.
برای مثال تغییر ip های پی در پی در یک بازه زمانی کوتاه.

20. نگاه کوتاه مدت به پیشرفت در اینستاگرام

در آخر هم بهتون بگم که برای موفقیت در هر کاری به خصوص در اینستاگرام لازمه که صبور باشید.

اگر فکر می کنید که از همان روز های اول فعالیت تون در اینستاگرام پست هاتون به اکسپلور میرن و از این حرف ها سخت در اشتباه اید.

خطاهای رایج و مرگبار در اینستاگرام

سوالات متداول

آیا گذاشتن پست زیاد در اینستاگرام برای پیجم ضرر داره؟ 

بله. شاید فکر کنید اگر در یک روز چندین پست بزارین دارین کار درستی انجام میدن و پیج تون سریع تر رشد میکنه، ولی باید بهتون بگم که اصلا اینطوری نیست چراکه انجام دادن این کار نوعی رفتار ربات گونه محسوب میشود که یکی از اشتباهات مرگبار در اینستاگرام است.

آیا استفاده از هشتگ های نامرتبط یا بیش از حد از اشتباهات اینستاگرامی است؟

بله. اگر بیش از حد از هشتگ ها استفاده کنید یا حتی اگر از هشتگ های ممنوعه در اینستاگرام استفاده کنید امکان دارد به پیجتون آسیب جدی ای وارد بشه.

دیدگاهتان را بنویسید