واضح است که آمازون قصد دارد امسال اخراج های گسترده ای را با هدف کاهش هزینه ها و ایجاد رفاه بیشتر برای کارکنان فعلی آغاز کند.

آمازون

آمازون این کشور می خواهد بیش از 18000 نیروی کار خود را در سال جاری با هدف کاهش هزینه ها و ایجاد رفاه بیشتر برای کارکنان موجود بازگرداند.

مدیر عامل شرکت در نامه ای به کارمندان از روزهای بهتری برای کارمندان خبر داد و اشاره کرد که آمازون برنامه های اخراج را دنبال می کند. با اخراج 18000 نفر، حدود 6 درصد از 300000 کارمند آمازون بیکار خواهند شد.

آمازون تنها شرکتی نیست که چنین تصمیمی گرفته و سایر شرکت های بزرگ نیز چنین تصمیمی را اتخاذ می کند فن آوری آنها در سال گذشته و در سال جدید نیز چنین برنامه هایی را دنبال می کنند.

اخبار قبلی از تصمیم آمازون برای اخراج نیروی کار در سال 2023 به صورت غیر رسمی منتشر شد و حالا این خبر رنگ واقعیت به خود گرفته است. روند فزاینده افزایش هزینه ها، برخی از شرکت های بزرگ را به کاهش هزینه ها سوق داده است.

اخراج کارکنان در آمازون ادامه دارد

نوامبر گذشته، نیویورک تایمز گزارشی منتشر کرد که ادعا می کرد آمازون آن را می خواهد 10 هزار بدون توجه به قدرت در همان زمان، برخی از کارکنان بخش های الکسا، کلود گیمز و لونا اخراج شدند. اما روند اخراج ها متوقف نشد و حالا این رویه برای سال جدید نیز ادامه خواهد داشت.

مدیر عامل این شرکت می خواهد با کاهش هزینه ها، شرایط بهتری را برای کارکنان آمازون فراهم کند تا بتوانند بهتر از قبل هزینه های زندگی خود را تامین کنند. 18000 کارگری که اخراج خواهند شد بیشتر در فروشگاه های آمازون و شرکت های PXT کار می کنند.

لازم به ذکر است که آمازون در حال حاضر فرآیند استخدام برای چندین خط شغلی را تا حد زیادی متوقف کرده است. حتی در برخی از انبارهای آمازون، این روند استخدام او کاملا متوقف شد. این شرکت اعلام کرده بود که با توجه به همه‌گیری کرونا مجبور به استخدام کارگران بیشتری در برخی انبارها شده و اکنون این نیاز برطرف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید