بر اساس گزارش های موجود، تقاضای ضعیف برای چیپ های حافظه و گوشی های هوشمند دلیل اصلی این کاهش سود است.

سامسونگ

با کاهش تقاضای جهانی برای تراشه های حافظه و گوشی های هوشمند به دلیل تورم بالا و اقتصاد کند، سامسونگ برنده شد در سه ماهه منتهی به دسامبر، این کمترین میزان در هشت سال گذشته و 69 درصد کاهش بود. 3.4 میلیارد دلار اعلام وصول.

و غول کره ای در بیانیه ای اعلام کرد:

علیرغم ادامه عدم قطعیت های خارجی، از جمله کاهش بالقوه اقتصاد جهانی، کل درآمد در سه ماهه به شدت کاهش یافت. زیرا به دلیل کاهش تقاضا و فروش ضعیف گوشی های هوشمند شاهد کاهش قابل توجه نتایج در تجارت حافظه بودیم.

سازنده تراشه های حافظه و سازنده گوشی های هوشمند نیز در سه ماهه فروخته شد 55 میلیارد دلار تجربه در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل، تقریبا 8.6 درصد کاهش یافته است

سود کسب و کار

به گفته TrendForce، کاهش شدید تقاضا برای تراشه‌های حافظه، از جمله DRAM و NAND، که در گجت‌ها و مراکز داده استفاده می‌شوند، تولیدکنندگان و فروشندگانی مانند سامسونگ را مجبور کرده قیمت‌های خود را کاهش دهند.

این شرکت تحقیقات بازار گفت:

برای تجارت تراشه های حافظه، کاهش تقاضا در سه ماهه چهارم بیشتر از حد انتظار بود. از آنجایی که مشتریان نگران کاهش بیشتر تمایل مصرف کنندگان برای خرید محصول بودند، موجودی خود را بر اساس برنامه های خود تنظیم کردند تا پول بیشتری پس انداز کنند. همچنین، با کاهش فروش و درآمد گوشی‌های هوشمند به دلیل تقاضای ضعیف‌تر ناشی از مسائل کلان بلندمدت، سود بخش تجربه تلفن همراه کاهش یافت.

تهدیدات ژئوپلیتیکی نگرانی دیگری برای شرکت های نیمه هادی است که درگیر جنگ فناوری بین ایالات متحده و چین هستند. اکتبر گذشته، ایالات متحده محدودیت‌های صادراتی جدیدی را اعمال کرد که شرکت‌ها را ملزم به دریافت مجوز برای فروش تراشه‌های نیمه‌رسانا برای ابررایانه‌ها و هوش مصنوعی به شرکت‌های چینی کرد.

سامسونگ بیانیه کامل درآمد خود را که شامل سود خالص سه ماهه چهارم است، همراه با جزئیات بیشتر در اواخر این ماه منتشر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید