گفته می‌شود که آمازون بزرگترین اخراج خود را تا به امروز انجام می‌دهد و 10000 نفر را اخراج می‌کند.

آمازون و ساخت یک دستگاه خانه هوشمند جدید

در هفته های گذشته توییتر و متا کاهش هزینه های گسترده ای را آغاز کرده اند و اکنون به نظر می رسد نوبت به بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان رسیده است. آمازون طبق یک گزارش جدید، به زودی آمازون می رسد 10 هزار سرباز اخراج خواهد شد

نیویورک تایمز در گزارشی مدعی شد که آمازون آخرین غول فناوری در جهان خواهد بود که هزاران نفر را اخراج می کند. انتظار می‌رود بیشتر اخراج‌ها در بخش سخت‌افزار (از جمله دستگاه‌های دارای الکسا)، منابع انسانی و واحد خرده‌فروشی رخ دهد.

آمازون 10000 کارگر خود را اخراج کرد

آمازون در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است و تعداد کارمندان خود را افزایش داده است. بنابراین 10000 کارمند معادل 3 درصد از رتبه های شرکت و 1 درصد از کل کارکنان این فروشگاه اینترنتی می باشد.

اخراج دستگاه ها مطابق با گزارش های قبلی است. گزارش ها حاکی از آن است که آمازون در حال بررسی مجدد مکان یابی دستگاه های دارای الکسا است. مدیر عامل جدید آمازون، اندی جسی، به نظر می‌رسد که می‌خواهد کمتر در این بخش سرمایه‌گذاری کند. البته سخنگوی این شرکت نظر دیگری دارد.

براد گلیزر، سخنگوی آمازون اخیراً گفت که نسبت به آینده الکسا خوشبین است:

“مثل همیشه، ما به آینده الکسا خوشبین هستیم و این یک تجارت مهم و همچنین یک حوزه سرمایه گذاری برای آمازون است.”

اندی جسی

بر اساس گزارش دیگری، آمازون در حال بررسی تجارت سخت افزاری خود است. در سال های اخیر، این بخش با زیان عملیاتی مواجه بوده است 5 میلیارد دلار ثبت شده است

در حالی که با شیوع ویروس کرونا در جهان تقاضا برای خرید آنلاین و استفاده از شبکه های اجتماعی به شدت افزایش یافته است، اکنون شرایط تغییر کرده و اقتصاد جهانی دستخوش تغییرات زیادی شده است.

با شیوع کرونا، بسیاری از شرکت‌ها از جمله خود آمازون شروع به استخدام کرده‌اند و از نظر درآمد و سودآوری نیز رکوردهای جدیدی را ثبت کرده‌اند. اما اکنون به دلایل اقتصادی و انتظار رکود جهانی، همین شرکت ها اقدام به اخراج تعدادی از کارگران خود کرده اند.

در حالی که شاید تنها ۱ درصد از کل نیروی کار آمازون اخراج شوند و این مشکل تاثیری بر محصولات آینده این شرکت نداشته باشد، اما در هر صورت هزاران نفر بیکار خواهند شد و با بزرگترین اخراج های تاریخ آمازون مواجه خواهیم شد. در نهایت باید منتظر تایید آمازون باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید