تارا وی 4 یا تارا سال نسخه ارتقا یافته و مجلل تارای معمولی است که در کنار دانا یوث بدون سر و صدای زیادی رونمایی شد.

تارا سال معرفی می شود.  ویژگی های بیشتر و رفع اشکال نور پس زمینه

تارا وی 4 تیپ اتوماتیک یا تارا وی 3 یا تارا همان سالاین یک نسخه پیشرفته و لوکس از تارا معمولی است که در کنار آن قرار می گیرد جوانی دانابه تازگی توسط ایران خودرو فاش شده است. بسیاری از ایرادات گزارش شده در مدل قبلی در مدل جدید برطرف شده است و با اضافه شدن مواردی مانند سانروف و گیربکس شش سرعته به نسخه دنده ای، تغییرات گرافیکی چراغ های جلو و اضافه شدن تجهیزات رفاهی به خودکار مدل ایران خودرو امید زیادی به فروش بالا دارد این محصول دارای در زیر به بررسی مهمترین خواص تارا سال می پردازیم.

دنده تارا سال
گیربکس شش سرعته نسخه ساده تارا سال

تارا V4 ظاهری شبیه به مدل قبلی دارد و تنها تفاوت آشکار آن در قسمت عقب است. در پاسخ به بسیاری از انتقادات، ایران خودرو گرافیک چراغ های عقب را تغییر داد ظاهر مدرن تری به آن ها داد.

تارا سال چراغ های جدید
تارا چراغ عقب سال نو

در قسمت عقب خودرو نیز یک آنتن باله کوسه وجود دارد. بنابراین چراغ عقب و آنتن باله کوسه می توان آن را وجه تمایز تارا سال در مقایسه با تارای معمولی دانست. کاش وجود کاپوت در نسخه دنده ای همچنان پابرجا بود!

مشخصات تارا سال
دید عقب تارا سال مجهز به سنسور تشخیص حرکت پا (برای باز کردن درب صندوق عقب) است.

تارا سال نیز در کابین بهبود یافته است. لامپ خورشیدی راننده، نورپردازی داخلی داشبورد، آینه فتوکرومیک و نور استقبال از تجهیزاتی هستند که در تارا جدید به چشم می خورد. علاوه بر این، طراحی پنل سانروف نیز تغییر کرده است و جنس پارچه سقف کاذب و روکش صندلی ها با مدل قبلی متفاوت است. وجود جای لیوان در پشت بام نیز نکته ای بدیع و کاربردی است.

مشخصات تارا سال
نمای داخلی کابین اتوماتیک تارا سال

تغییرات جزئی نیز در کنسول مرکزی دیده می شود. دکمه های بالابر پنجره به دستگیره درها منتقل شده و به جای آن دو شیار مجزا برای قرار دادن گوشی موبایل در نظر گرفته شده است. البته نمی توان از جا لیوانی یکپارچه زیر آرنج ردیف عقب چشم پوشی کرد.

تنظیمات بالابر شیشه را به دستگیره منتقل کنید

مشخصات فنی تارا سال ایران خودرو

مشخصات فنی تارا سال مشابه تارای معمولی است. زیرا تمرکز اصلی ایران خودرو در طول توسعه محصول جدید افزایش امکانات و تجهیزات و همچنین بهبود عیوب وارد شده به مدل معمولی بوده است. بنابراین تارا V4 مانند نسخه معمولی V2 از موتور TU5 Plus استفاده می کند که توانایی تولید 113 اسب بخار قدرت و 144 نیوتن متر گشتاور را دارد. این مشخصات از طریق یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل می شود.

مشخصات تارا سال
نمای جانبی تارا سال

تارا سال از نظر امکانات، ایمنی و تجهیزات رفاهی، پرچمدار خودروی ایران است. سدان نسبتاً لوکس شامل سیستم ضد قفل، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز و کنترل الکترونیکی پایداری از نظر ترمز و پایداری است. چهار کیسه هوا از سرنشینان جلو در هنگام تصادف محافظت می کند.

آنتن سقفی تارا سال
آنتن سقفی تارا سال

سنسور کنترل هوای لاستیک، کروز کنترل، سنسور دنده عقب، سنسور نور و باران، استارت دکمه ای، سیستم ورود بدون کلید، سیستم ضد سرقت، بالابر برقی شیشه، آینه های جانبی تاشو برقی، صفحه نمایش 7 اینچی با پشتیبانی از بلوتوث، پورت USB و نمایش اطلاعات تلفن همراه، سیستم تهویه مطبوع دستی، گرمکن صندلی های ردیف جلو، تنظیم برقی صندلی جلو، سنسور تشخیص پا برای باز کردن در صندوق عقب و غیره. از جمله ویژگی های تارا سال ایران خودرو می باشد.

تارا سال

دیدگاهتان را بنویسید