برخی از کارمندان آمازون با انتشار پستی در لینکدین اخراج خود را اعلام کردند.

دیروز نیویورک تایمز گزارش داد آمازون می خواهد 10 هزار سرباز اکنون، به نظر می رسد، با شروع اخراج ها، با اخراج در بخش های مختلف، به ویژه الکسا و بازی ابری، لونا، این موضوع در حال تبدیل شدن به واقعیت است.

به گزارش CNBC و بر اساس پست های کارمندان آمازون در لینکدین، به نظر می رسد که بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان به کارکنان چندین بخش اطلاع داده است که آنها را اخراج کرده اند. با این حال، آمازون به طور رسمی آن را تایید نکرده است.

اخراج آمازون پس از توییتر و متا

نیویورک تایمز در گزارش خود اعلام کرد که ممکن است 10000 کارمند اخراج شوند که ما انتظار داریم به واقعیت تبدیل شود. در واقع با توجه به شرایط اقتصادی جهان و تعدیل شدید کارکنان در توییتر و متا، اخراج کارکنان آمازون منطقی به نظر می رسد.

در هفته های اخیر، این شرکت اخراج برخی از کارکنان قراردادی خود را آغاز کرده است تا ظاهراً به برخی از آنها بگوید که قراردادشان را تمدید نخواهد کرد. در واقع، همه این اقدامات در راستای برنامه های کاهش هزینه اندی جسی، مدیرعامل آمازون است. این شرکت قبلاً گفته بود که استخدام نیروهای شرکتی و همچنین برخی پروژه های آزمایشی را متوقف خواهد کرد.

افزایش سطح آلاینده ها در آمازون

با وجود تمام این داده ها، تا به امروز، آمازون شروع به کاهش در مقیاس بزرگ نکرده است و کارمندانی که واحدهایشان تعطیل شده است به واحدهای دیگر منتقل شده اند. اما اکنون به نظر می رسد که آمازون چاره دیگری ندارد و باید تعدادی از کارمندان خود را اخراج کند.

بر اساس برآوردها، 10000 نفر تنها 1% از نیروی کار آمازون هستند، با این حال بسیاری از افراد همچنان بیکار خواهند بود. البته هنوز باید منتظر تایید رسمی آمازون در مورد اخراج ها باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید