شرکت وسیع اپل تا کنون در بازار های زیادی رسوخ کرده است و تنوع محصولات خود را به شدت بالا آورده، اپل در تمام محصولات تکنولوژیکی واحد تحقیق و توسعه دارد و همواره به دنبال بر طرف نمودن نیازهای مشتریان به روش خاص خود است، خواه این نیاز از طریق خرید انگشتر بر طرف شود و یا خواه از طریق خودرو

خرید انگشتر

هدست جدید اپل

با توجه به گفته های منتشر شده در فضای مجازی کمپانی اپل سرانجام در سال 2022 و یا اوایل سال 2023 نخستین نسل از هدست جدید واقعیت ترکیبی خود را رونمایی و روانه‌ی بازار خواهد نمود. از ویژگی های شگفت انگیز محصول فوق می توان به یادگیری و تشخیص عکس العمل ها و دستورات کاربر در دستگاه‌ قابل نصب روی هد ( HMD ) اشاره نمود . این دستگاه هوشمند میتواند نقش بسیار سازنده ای در رابطه با ارتباط بیشتر کاربران در محیط مجازی  داشته باشد، هوشمندی در رابطه با این هدست می تواند محصولات اپل را بیش از پیش محبوب کند و یک انقلاب جدید در صنعت هدست بپا نماید.

اپل هر هفته اختراعات بی‌شماری ثبت می‌کند. ثبت اختراع نشان‌دهنده‌ی موضوعات دلخواه واحد تحقیق ‌‌و توسعه شرکت‌ها محسوب می‌شود؛ اما تضمین‌کننده‌ی ارائه‌ی آن در محصول یا خدمات آینده به‌حساب نمی‌آید. طبیعتا این امر درباره‌ی بسیاری از پتنت‌های مرتبط با دستگاه‌های پوشیدنی نیز صدق می‌کند.

انگشتر جدید

محصول جدید انگشتر اپل

همانطور که گفته شد اپل در قسمت های زیادی از نیاز های امروز تکنولوژی واحد تحقیق و توسعه دارد و برای رفع این نیاز ها از اختراعاتی را به ثبت می رساند، از جمله دستگاهی مشابه انگشترو دستکش برای کنترل هدست واقعیت ترکیبی و مجازی است. شرگت اپل به‌دنبال محصولی هستند که تشخیص بدهد دستورات کاربر از کجا صادر میگردد تا به‌ صورت دقیق این فرامینها را در هدست مخصوص خود اعمال نمایند. این گفته ها بر اساس  پتنتی است که اپل در اداره ثبت اختراعات و نشان های تجاری آمریکا به‌ ثبت رسانده است، این اختراع نشان می‌دهد هدف کمپانی اپل چیزی بیش ازعرضه یک انگشتر ساده هوشمند به بازار خواهد بود بدین ترتیب احتمال می رود از این اکسسوری هوشمند برای دیگر ابزار اپل مانند گوشی ، ساعت ، ایر پاد و … استفاده گردد.

خرید انگشتر ساده نقره

این اختراع با نام ” انگشتر پوشیدنی با مدار ” دستگاه ظریفی را به اشکال مختلف توصیف می‌کند که می‌تواند بروی انگشتان ، مچ دست و یا گردن قرار گیرد و برای جمع‌آوری اطلاعات درباره شخص به محصولات اپل متصل شود.

کمپانی اپل توضیح می دهد کاربرد این دستگاه پوشیدنی به منظور سنجش و تشخیص اطلاعاتی از مکان ها ، فعالیتها ، شناسایی اطلاعات پزشکی و … کاربران خود است .

گمان میرود دستگاه جدید اپل ممکن است برای ارائه خروجی داده ها به کاربران از خروجی هپتیک، خروجی صدا یا خروجی بصری استفاده کند. سیستم نهفته در پوشیدنی می‌تواند اطلاعات شناسایی شخص و اشیا یا پیامها را برای کاربران را سیو نماید وهمچنین احتمال دارد این حلقه به‌عنوان یک نشانگر بصری در یک سیستم واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی استفاده شود.

کانون توجه اپل در پتنت یادشده بیشتر به نحوه اتصال دستگاه معطوف است و در میان گزینه‌های دیگر به این موضوع اشاره می‌کند که چگونه آن‌ها می‌توانند شامل ساختار یا پیوندهای مغناطیسی باشند که تحت یک میدان الکترومغناطیسی مناسب باز و بسته می‌شوند. در واقع، هدف اپل از پتنت اخیرش ارائه عملکردی نظیر علامت‌گذاری موقعیت کاربر در تنظیمات هدست واقعیت افزوده نیست؛ البته کاملا می‌تواند چنین کاری را نیز انجام دهد؛ اما همچنین می‌تواند بخشی از سیستمی باشد که به کاربران اجازه می‌دهد با اشیاء واقعیت افزوده یا مجازی تعامل داشته باشند.

فروشگاه اینترنتی نقرا

کاربر ممکن است از یک ژست حرکتی در هوا برای انتقال فرامین به هدست استفاده کند؛ برای مثال، کاربر می‌تواند از تکان دادن دست چپ برای انتقال محتوای بصری به چپ بهره بگیرد یا با ضربه زدن روی عناصر مجازی در گستره دیدش، آن‌ها را انتخاب کند.

در گذشته اپل پیشنهاد کرده بود پوشیدنی‌ هوشمند می‌تواند هنگام تشخیص فشار انگشتان روی سطح، از دستگاه‌های فراصوت برای تشخیص نیرو استفاده نماید.

حال هنوز مشخص نشده برای خرید حلقه اپل چه مدت باید به انتظار بنشینیم.

خودروی Apple Car

به تازگی تصاویر جدید از خودروی معروف به Apple Car منشتر شده است، براساس شایعات این پتنت‌ های رسمی هستند. البته قابل ذکر است این بدین معنا نیست که رندرهای منتشر شده نهایی هستند و تغییری به خود نمی بینند.خوردو جدید اپل

از ویژگی‌های بارز این خودرو می توان به، چیدمان خاص صندلی‌های داخلی که به صندلی‌ها امکان چرخش در چنیدن جهت و همچنین استفاده از دستیار سیری، صفحه نمایش با فضای آیفون و ایرپاد برای داشبورد و ناوبری مخصوص و قابل تنظیم در این خودرو اشاره نمود.

انتظار می رود خودروی برقی اپل که با عنوان « پروژه تایتان » نیزمعروف شده است رقیبی جدی برای تسلا باشد و انقلابی جدید در صنعت خودرو های هوشمند و خودران به پا کند به همین دلیل است که کمپانی اپل چندیدن بار این خودرو را باز طراحی نموده است.

تصاویر احتمالی پروژه تایتان Apple Car

آخرین چیزی که به تازگی درباره خودرو اپل شنیده می‌شود این است که این شرکت برنامه زمانی خود را برای ارائه پروژه تایتان افزایش داده است اپل امیدوار است تا خودروی جنجالی خود را در سال پایان 2025 میلادی روانه بازار نماید . در حالی که اپل می‌خواهد این وسیله نقلیه را بدون فرمان و پدال بسازد، ممکن است آنها را در استفاده از پدال و ترمز در مواقع اضطراری به خودرو خود اضافه کند.

این بدان معنا نیست که این شرکت لیزینگ، چنین طراحی‌هایی را تایید کرده است، اما این یک حدس علمی است که نشان می‌دهد ماشین آینده اپل چه شکلی خواهد بود.

طرح استفاده شده در جلو پنجره این خودرو شبیه طرح دایره‌ای موجود در محصولات مک پرو است و لوگوی درخشان اپل که شبیه آن چیزی است که در مک بوکهای این کمپانی شاهدشان هستیم. اگر رنگ این خودرو یک سفید مات آشنا به نظر می‌رسد، به این دلیل است که اپل احتمالا ایده این رنگ را از آیفون های معروف خود گرفته باشد.

noghra.com

نقرا