اپل ادعا می کند که برنامه تامین کننده انرژی پاک تنها در سال گذشته به جلوگیری از انتشار 17.4 میلیون تن دی اکسید کربن کمک کرده است.

سیب

در سال 2017، اپل دفتر مرکزی خود را به Apple Park منتقل کرد، که با استفاده از 17 مگاوات پنل خورشیدی، 100٪ از انرژی های تجدید پذیر استفاده می کند. از آنجایی که دفتر مرکزی اپل در حال حاضر کربن خنثی است، غول فناوری اکنون قصد دارد همین کار را با شرکای تولیدی خود انجام دهد. در حال حاضر واحدهای تولیدی اپل 13.8 گیگاوات برق تجدیدپذیر مصرف می کنند که نسبت به سال قبل 30 درصد افزایش یافته است.

اپل در گزارش خود توضیح داد که تنها در سال گذشته، برنامه تامین انرژی پاک این شرکت به جلوگیری از انتشار 17.4 میلیون تن دی اکسید کربن کمک کرد که معادل حذف 3.8 میلیون خودرو از جاده ها است.

اهداف اپل در کاهش انتشار کربن

هدف کوپرتینویی ها این است که تا سال 2030 تمام محصولات اپل کربن خنثی یا انتشار دی اکسید کربن صفر باشند. برای دستیابی به این هدف، این شرکت قصد دارد با 250 تامین کننده در 28 کشور جهان همکاری کند تا به منابع انرژی سبز روی بیاورد.

اپل برنامه Green Bond را در سال 2016 با سرمایه گذاری 4.6 میلیارد دلار راه اندازی کرد. هدف این برنامه تسریع در پذیرش فناوری های تولید و بازیافت کم کربن و کربن خنثی است. به عنوان مثال یکی از دستاوردهای او تولید آلومینیوم بدون کربن است.

تا به امروز بیش از 3.2 میلیارد دلار برای این برنامه هزینه شده است. Green Bonds همچنین پروژه های دیگری مانند IP Radian Solar را در شهرستان براون تگزاس ساخته است که اخیراً تولید 320 مگاوات را آغاز کرده است. به طور مشابه، این برنامه بودجه ساخت یک باتری در پروژه خورشیدی کالیفرنیا فلتس را تامین کرده است که می تواند تا 240 مگاوات ساعت برق تجدیدپذیر را ذخیره کند.

دیدگاهتان را بنویسید