اپل گزارش مالی سه ماهه سوم خود را اعلام کرد که بر اساس آن درآمد آیفون نسبت به سال گذشته اندکی افزایش یافته و از 39.5 میلیارد دلار به 40.7 میلیارد دلار رسیده است.

سیب

سیب برای گزارش مالی سه ماهه سوم خود که بر اساس آن، آیفون وارد شد افزایش اندک نسبت به سال گذشته و از 39.5 میلیارد دلار به 40.7 میلیارد دلار من به آن رشد رسیده ام 3 درصد گزارشات سال گذشته اما در حالی که غول فناوری به طور کلی در برآورده کردن انتظارات وال استریت موفق بوده است، اما در سایر بخش‌های شرکت اوضاع چندان خوب نبوده است.

طبق اعداد ارائه شده توسط اپل، مک بزرگترین بازنده در سه ماهه گذشته بوده است و درآمد آن از 8.2 میلیارد دلار به 7.4 میلیارد دلار کاهش یافته است. درآمد سایر محصولات این غول فناوری که شامل پوشیدنی ها، لوازم خانگی و لوازم جانبی مانند اپل واچ، ایرپاد و هوم پاد می شود نیز حدود 8 درصد کاهش یافت و از 8.8 میلیارد دلار به 8.1 میلیارد دلار رسید.

سیب

به طور کلی، درآمد اپل 2 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که تا حدی ناشی از افزایش 12 درصدی در درآمد خدمات غول فناوری است. این سازنده آیفون بیش از پیش بر روی عملکرد سرویس های محتوایی خود مانند Apple TV Plus و Apple Music و سایر نرم افزارها از جمله iCloud سرمایه گذاری کرده است.

خلاصه ای از عملکرد و درآمد اپل

سیب

اعداد و ارقام مهم گزارش اپل در مقایسه با انتظارات تحلیلگران (که توسط Refinitiv تخمین زده می شود) به شرح زیر است:

  • EPS (درآمد هر سهم): 1.20 دلار در مقابل 1.16 دلار، کاهش 8 درصدی نسبت به سال قبل
  • وارد: 83 میلیارد دلار در مقایسه با 82.81 میلیارد دلار، افزایش 2 درصدی نسبت به سال گذشته
  • آیفون وارد شد40.67 میلیارد دلار در مقایسه با 38.33 میلیارد دلار که 3 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است
  • درآمد خدمات19.60 میلیارد دلار در مقابل 19.70 میلیارد دلار، 12 درصد بیشتر از سال گذشته
  • درآمد حاصل از سایر محصولات: 8.08 میلیارد دلار در مقابل 8.86 میلیارد دلار، 8 درصد کاهش نسبت به سال گذشته
  • مک وارد شد: 7.38 میلیارد دلار در مقابل 8.70 میلیارد دلار، 10 درصد کاهش نسبت به سال گذشته
  • درآمد آی پد: 7.22 میلیارد دلار در مقابل 6.94 میلیارد دلار، 2 درصد کاهش نسبت به سال گذشته
  • حاشیه سود ناخالص (تفاوت بین درآمد و بهای تمام شده کالای فروخته شده): 43.26% در مقابل 42.61%
سیب

با توجه به وضعیت آشفته اقتصاد جهانی این روزها، کاهش متوسط ​​درآمد اپل تعجب آور نیست. همچنین تداوم مشکلات زنجیره تامین و تورم بر تقاضای مصرف کننده و توانایی شرکت ها در ارائه محصولات جدید به مشتریان تاثیر گذاشته است.

لوکا ماستری، مدیر مالی اپل، در بیانیه این شرکت توضیح می دهد:

“نتایج ما برای سه ماهه ژوئن توانایی ما را در مدیریت موثر کسب و کارمان علیرغم محیط چالش برانگیز فعلی نشان می دهد. ما رکورد جدیدی را برای درآمد سه ماهه ژوئن به ثبت رساندیم و پایه ثابت فعال ما در هر بخش جغرافیایی در بالاترین حد خود قرار دارد. در طول سه ماهه، تقریباً 23 میلیارد دلار جریان نقدی عملیاتی به دست آوردیم، بیش از 28 میلیارد دلار برای سهامداران خود می خواستیم و به سرمایه گذاری در برنامه های رشد بلندمدت خود ادامه می دهیم.

اپل در حال حاضر در حال آماده سازی برای سری آیفون 14 است که انتظار می رود در ماه سپتامبر به طور رسمی معرفی شود. بر اساس گزارش ها، این غول فناوری انتظارات زیادی از سری آیفون 14 دارد که گفته می شود قیمت آن 100 دلار بیشتر از نسل قبلی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید